tweede elftal Honkbal Ajax-V.V.G.A. - Rood-Witte vreugde Home Run! Na geslaagde oefenwedstrijden tegen Z.F.C. 1 te Zaandam op 7 augustus en tegen Overmaas op 14 augustus in ons stadion beide wedstrijden werden door ons met 41 gewonnen opende het tweede elftal de competitie 1965/'66 reeds een dag eerder dan het Eerste, namelijk op 21 augustus te Maastricht tegen M.V.V. 2. Dit team kwam in de volgende formatie uit, waarbij wij achter de namen van de spelers de leeftijden vermelden: Paternotte (23) Van Eyden (19) De Haan (20) Hulshoff (18) Suurendonk (22) Schaaphok (23) Den Boer (22) Cruyff (18) Hoeben (21) De Wolf (19) Van Haren (21) Wanneer men nu weet, dat we voor dit elftal nog achter de hand hebben Boomgaard 20), Hannie Meyer (20), Ko Meyer (19), Cohen (19), Splinter (19) en Meyen (18), geloven we hiermee duidelijk te hebben aangetoond, dat we het, wat de opbouw van onze be taalde afdeling betreft, vooral in de jeugd hebben gezocht. Maar niet alleen natuurlijk in de jeugd, ook in de kwaliteit, want bedriegen de voortekenen niet, dan zal dit tweede elftal voor goe de resultaten kunnen gaan zorgen. Negen van bovengenoemde spelers zijn voor het eerste jaar contractspeler. Zij zullen daardoor de één meer, de ander minder enige tijd nodig hebben om geheel op het betaalde voetbal om te schakelen, maar is dit een maal gelukt, dan kunnen we van dit elftal waarschijnlijk nog veel plezier beleven. Dat bleek ook reeds tegen M.V.V. 2. Weliswaar werden er geen doelpunten gemaakt (00), maar de meeste tijd had ons elftal een stevig overwicht tegen een stug verdedigende Maastrichtse ploeg. We achten niet veel reserve-elftallen in staat in Maastricht een gelijk spel te behalen, vooral niet wanneer de arbitrage zó zwak is als thans het geval was. Bovendien bleek weer overduidelijk hoe hard nodig het is ook voor deze wedstrijden neutrale grensrechters te hebben. Het was ronduit een schande, zoals de M.V.V.-grensrechter zijn taak op vatte. Deze taak bestond eenvoudig hieruit, dat hij bij elke aanval vén Ajax zijn vlag in de hoogte stak, een gebaar waardoor de scheidsrechter zich vrijwel steeds liet beïnvloeden. Hoe een te goeder naam en faam bekend staande vereniging als M.V.V. dit van een club-functionaris kan tolereren, is ons een raadsel. Van enige objectiviteit was geen sprake, hetgeen duidelijk bleek uit het optreden van deze M.V.V.'er bij de aanvang van de tweede helft. Wij hadden alles goed aangevoeld, hetgeen geen kunst was omdat het er nogal dik bovenop lag. Wij voelden namelijk aan, dat deze grensrechter (die dus in de eerste helft de taak had elke Ajax-aanval te breken) in de tweede helft alles zou doen om aan de andere kant van het veld terecht te komen teneinde dus weder om met de Ajax-aanval mee te trekken. Wij gaven dus onze grens rechter in de rust opdracht te trachten aan dezelfde kant te blijven staan. Deze deed dit, maar prompt rende het M.V.V.-mannetje naar de scheidsrechter toe en „eiste" de andere kant op. Deze arbiter trapte er in, zodat we na de rust een herhaling van het gedoe kregen. Genoeg hier echter over. Laten we slechts hopen, dat de K.N.V.B. hier spoedig in zal grijpen en dus neutrale grensrechters aan zal stellen. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 16