Jacob Bakker G. J. Hulscher Melchers i GBI Olifant Jenever Café Verwoest "«r16 clubavonden Reisbureau Maarse Kroon Sigarenmagazijn Nergens treft u zo'n grote sortering in sigaren en sigaretten Halvemaansteeg 21, Telefoon 237835 Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 71 1 159 Sumatrastraat 1 ^51 A Dè borrel voor Ajacieden trJFI Ffwl n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam De oudere Ajacieden Inzender ontving Nog altijd zulke lieden (duim omhoog) 1 Itr Janmaat Al zijn de scharnieren verroest Oude Genever Toch ééntje pikken bij „VERWOEST'' waardoor het ons mogelijk is geweest honkballend Ajax weer op te bouwen en te brengen naar de plaats, waar Ajax nu staat: Ajax 1 dus in de hoofdklasse en twee reserve-teams jaar-in, jaar- uit kampioen! We behoeven maar naar alle andere honkbalclubs in de hoofd klasse te kijken om te concluderen, dat het uitsluitend met eigen kweek niet meer gaat, en dat de clubs die dit toch nog trachten te doen tot degradatie gedoemd zijn. Sparta, Haarlem Nichols, A.B.C. en noem maar op zijn er de voorbeelden van, dat wil men aan de top komen men krachten van buiten-af beslist niet mag weigeren. Wij hebben dit op zeer bescheiden schaal ook gedaan en dat nu was een doorn in het oog van enkele spelers, uitsluitend en alleen omdat zij daardoor hun eigen plaats in het eerste negental be dreigd achtten. De spelers vergaten echter, dat Ajax ook vorig seizoen reeds nergens geweest zou zijn, indien we niet verster king van buitenaf gekregen zouden hebben en ook dit seizoen zouden we ongetwijfeld nog onder V.V.G.A. zijn geëindigd, indien we niet de beschikking hadden gehad over enkele andere nieuwe aanwinsten. Dit is een feit, dat letterlijk niemand zal kunnen ont kennen en toch was dit de reden van de minder goede stemming. Het spijt mij bijzonder, maar ik kan geen enkele andere kwalificatie voor deze houding vinden dan het woord dom. Ook daarom is dit al het geval, omdat er hoe langer hoe meer goede honkballers naar ons land toekomen. Versterken wij ons niet met enkelen van hen, dan doen de concurrenten dit beslist wèl, waardoor deze nog sterker worden en wij op z'n gunstigst op hetzelfde peil blij ven, maar in de practijk alleen maar zwakker worden. Zou het een kwestie van „ronselen" zijn, van spelers dus bij hun oude ver eniging weghalen, het zou ons tegen de borst stuiten. Hieraan hebben we ons nog nimmer schuldig gemaakt en we zullen dit ook in de toekomst nooit doen! Maar wanneer er goede honkbal lers zijn, die nog nooit in Nederland hebben gespeeld en die graag voor onze club willen uitkomen, is er geen enkel steekhoudend argument te bedenken om deze spelers niet te accepteren. Wij denken er dan ook niet aan in de toekomst een andere weg te bewandelen. Het staat als een paal boven water, dat wij ons eerste negental moeten versterken en dat zullen wij dan ook trachten te doen. Voorts zullen we die maatregelen nemen, die nodig zijn om de stemming toch' weer goed te maken. Wij vinden het eerlijk dit thans reeds mee te delen, opdat een ieder weet waar hij aan toe is. Aan halve maatregelen hebben we niets. Veel liever zouden we er aan meewerken onze honkbal afdeling op te heffen dan lijdelijk toezien hoe er afgebroken wordt wat met heel veel inspanning in enkele jaren is opgebouwd. Slechts wanneer alle Ajax-honkballers zich als in het verleden ge heel achter de leiding scharen, kunnen we volgend jaar misschien van betere prestaties van het eerste negental gewagen. Dat onze reserve-teams het dan wéér goed zullen doen, daarvan zijn we nu reeds overtuigd. M. BREMER P.S. Na het schrijven van bovenstaand artikel, deed het tweede negental precies wat wij van onze spelers hadden verwacht: zij werden namelijk op prachtige wijze kampioen van hun afdeling, zodat zij thans moeten trachten tegen A.D.O. 2 promotie te ver werven. Wij hebben er goede hoop op. Vanaf vrijdagavond 3 september 1965 organiseert de Ajax-Club- avonden-Commissie voor haar seizoen 1965-1966: Ajax-biljartwedstrijden Ajax-klaverjaswedstrijden Ajax-bridgewedstrijden etc. etc. en u kunt uw poolformulier afgeven aan de heren van de Toto-Commissie. Komt allen Komt allen Komt allen Als vanouds natuurlijk in Suisse- Kalverstraat. voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 14