redactionele notities sportspecialisten Penny van den Kap oproep Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. SPORTM AG AZIJN 10 VESTIGINGEN honneur aan daan roodenburgh Een eigen huis te bezitten is de wensdroom van duizenden. Dit geldt ook voor een team van mensen die een gemeenschappelijk belang hebben bij het bereiken van een doel, met name ook voor verenigingen op het gebied van ontspanning en cultuur. Ajax zag reeds in 1934 deze wensdroom verwerkelijkt en de hoofd rol van bouwkundige speelde onze Daan Roodenburgh, de man die op 23 juli j.l. immers de leeftijd van de zeer sterken bereikte. Vooral voor de seniores onder ons spreekt de dag van 9 december 1934 een taal van dankbaarheid en blijde herinnering, doch voor alle leden van Ajax is er reden om trots te zijn, dat de bouwheer van ons Stadion een van die oude getrouwe Ajacieden is, welke onze vereniging mede hebben groot gemaakt. Dat achter het werk van Daan Roodenburgh het bestuurstalent en het voetbal-kunnen van Ajax' keurtroep uit de twintiger jaren en daarna als de twee fundamenten kunnen worden gezien, waardoor uiteindelijk ons Stadion in de ware zin van het woord een eigen schepping is waaraan trouw en clubgeest inherent zijn, mogen wij zeker niet vergeten. Bekend bij ons ouderen is de vaste richtlijn die Roodenburgh volg de van „een huis in een tuin" te willen bouwen. Welnu dat is ge lukt. Er is later (vooral tijdens „bezoek" 19401945) wel het een en ander aan natuurschoon geofferd moeten worden, doch vanuit de Middenweg gezien, blijft nog altijd wat over van de groene dreven, al is de gedachte aan hoeve Voorland verleden tijd. Voor ons en voor het nageslacht staat het bouwwerk van Daan Roodenburgh als een product van toegewijde trouw en vaardig kunnen. Een monument van clubgeest. kick geudeker geridderd Het is verheugend, dat in de laatste jaren de „lintjes" van Oranje Nassau tenslotte ook terecht komen bij mensen, die de (voetbal sport grote diensten bewijzen en zodoende het algemeen belang dienen. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping In de sportjournalistiek konden wij dezer dagen reeds onze vriend Jan Hoven gelukwensen met het ridderschap en thans is het een eigen man uit het Ajax-kamp, die de eer geniet van de chevalerie, namelijk Kick Geudeker, jaren lang een actief Ajacied, die in de twintiger jaren als middenvoor menig geval ten gunste van de rood-witte kleuren opknapte. De grote bekendheid, die Geudeker zich eigen zou maken, ligt echter niet in de actieve voetballerij doch op het gebied van de sport-journalistiek. Geudeker beschikt over grote stijl-talenten en kan dat van week tot week waar maken. Hetgeen hij dan ook prompt doet. De vier-en-zestig jarige journalist is thans benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en wij feliciteren hem hiermede hartelijk, wetende dat hij deze benoeming uit hoofde van zijn veelzijdige activiteiten op het terrein van de sport-verslag- geverij volkomen verdient. Kick, namens mijn collega-redactieleden van het Ajax-nieuws, pro ficiat! start Doet men alle nieuwtjes en verrassinkjes van de Voetbalbeurs 1965 in een mixture dan is het drankje dat resulteert echt pikant! Zie daar bijvoorbeeld de entree in ons vaderland van het onver valste beroepsvoetbal. Wie had dat kunnen bekijken, dat D.W.S. de stoute voetbaltrappers als profclub no. één in ons kleine land je zou aanrijgen. Trouwens dicht bij huis hebben we de afgelopen maanden ook be wijzen van moed en naar we vurig hopen van wijs beleid kunnen vaststellen. We moeten eerlijk bekennen, dat ons Bestuur een activiteit heeft ontwikkeld (gepaard aan realiteits-begrip) die onze algehele bewondering heeft. „Ajax stal de show", hebben we er gens gelezen, door het aantrekken van twee cracks in de voor hoede, die nu de zware taak krijgen waar te maken dat ze een ander Ajax (samen met de reeds aanwezige fine fleur in de roodwit te aanval) gaan scheppen, dat het afgelopen seizoen snel zal doen vergeten. Psychologisch is de set-up van ons Bestuur als een stunt te beschouwen. We kunnen het niet anders zien. Als een andere regie-prestatie is de tribune-uitbouw op te vatten daarbij geruggesteund door een financiële basis, die juist in deze tijd weldadig aandoet. Het geheel is bijna feestelijk en reeds vóór de bal rol is onze faam aan het herrijzen. Terecht lezen we in een interview van onze voorzitter met een dagblad-correspon dent, dat we (let wel „we", dat zijn we allemaal) natuurlijk op timistisch zijn, doch niet ,,over"-optimistisch. Zó is het ook. Voor ons ligt het competitie-programma van het a.s. seizoen. We zijn klaar voor de start! We zijn vol goede moed en hopen, dat eindelijk onze Ajax-mars met meer overtuiging kan worden ge zongen dan in de laatste tijd het geval was. Starten maar! D. K. Het clubbestuur [vraagt leden, respectievelijk ondersteunende leden, die bij thuiswedstrijden van het eerste elftal de contro leurs willen assisteren op de beide overdekte tribunes. Aanmeldingen bij de administratie of op de clubavond bij één der bestuursleden. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 12