jeugdtrip naar marl Bouwmeester Gerrand Uitgewuifd door onze voorzitter en enige van zijn collega's, vaders en moeders, vrienden en vriendinnen vertrokken vrijdag 11 juni j.l. 16 Ajacieden van 18 t/m 20 jaar van het Centraal Station voor een reis naar Marl in Westfalen. Door de plaatselijke voetbalvereniging was in samenwerking met de V.F.L. Bochum een internationaal junio- res-toernooi georganiseerd, dat op papier reeds klonk als een klok. Niemand minder dan Real Madrid, Roter Stern uit Belgrado, Juventus, F.C. Burnley, R.C. de Paris, Bo chum en Marl waren de mede-uitverkore nen. Zowaar een select gezelschap, dat el kaar in 2 poules ging bestrijden. Ajax was ingedeeld bij F.C. Burnley, Juventus en Marl. Gespeeld werd 2 x 40 minuten op zaterdag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag. Op deze dagen werden in de sta dions van Marl en Bochum tegelijkertijd 2 wedstrijden gespeeld, zodat op woensdag bekend was welke clubs 1 en 2 waren ge worden in hun poule. Een en ander heeft het volgende verloop gehad: De eerste zaterdag verloren wij tegen de verhouding in van Burnley met 21. De Duitse pers meende, dat een gelijk spel ze ker verdiend was geweest en roemde het spel van onze jongens. De dinsdag daarop presteerden wij 't van Juventus met 20 te winnen, waarna Marl op woensdag met 30 het onderspit moest delven. Deze schitterende prestaties werden bereikt met een zeer homogene ploeg van spelers, die er alles voor over hadden de eer van Ajax en Nederland hoog te houden. De stand in onze poule was nu als volgt: F.C. Burnley 3 gewonnen, Ajax 2 gewonnen, 1 verloren, Juventus 1 gelijk, 2 verloren, Marl 1 gelijk en 2 verloren. Hierdoor waren Juventus en Marl, wat onze poule betreft, uitgeschakeld. In de andere poule was 't op woensdag als volgt: Roter Stern 2 gewonnen, 1 gelijk, Bochum 2 gewonnen, 1 verloren, Real Ma drid 1 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren, R.C. de Paris 3 verloren, waarmede hier Real Madrid en R.C. de Paris waren uitge schakeld. De daarop volgende vrijdag stonden wij dus voor de zware taak, de strijd aan te binden om de 3e en 4e prijs tegen Bochum, die notabene Real Madrid met 30 had verslagen. Ook deze wedstrijd werd na goede voorbereiding en juiste mentale in stelling van onze ploeg met 10 tot een goed einde gebracht, waarna onze jongens met de 3e prijs, een toespraak van de Oberburgemeister van Bochum en het Wil helmus, gespeeld door een groot Canadees militair orkest in Schotse kleding, werden beloond. De tonelen, welke zich daarna in de kleedkamer afspeelden, zullen wij niet gauw vergeten. Zeker niet de hulde, die onze spelers hun trainer, de heer v. d. Veen brachten. Dit wat het sportieve gedeelte van deze trip betreft. Het was echter niet het enige, wat hier door onze naburen is gepresteerd. Aangezien het niet alleen hun bedoeling was om de Europese jeugd op het groene gras bij en tot elkaar te brengen, hadden zij verder voor een goede omlijsting ge zorgd. Voor de leiders en spelers, van alle ploegen 2 x een gezamenlijk diner, dans avonden, museumbezoek alsmede een be zoek aan de grote bloemententoonstelling in Essen en een kegelwedstrijd in het schit terende bowlingcentrum in Marl. Trouwens, wat is daar aan nieuwbouw niet schitte rend. Wat zoudt u zeggen van een stadhuis, dat 34 miljoen mark gaat kosten, een fan tastisch overdekt zwembad, waarvan onze jongens gratis gebruik mochten maken na hun training. En dan hetgeen voor de lei ders was georganiseerd. Hoogtepunten voor de heren Martens en Jurriaans waren wel de ontvangsten door de burgemeesters van Marl en Bochum, waarbij aanwezig waren het corps diploma tique, o.a. de Nederlandse consul, leden van de Bundestag e.a. Een en ander ging gepaard met veel champagne en een ge weldige lunch in Bochum. Bij al deze eve nementen waren ook steeds aanwezig de eregasten, n.l. de legendarisch geworden doelverdedigers Zamorra, Oliviera en Ben Trautman, die gelijk alle clubs geheel voor rekening van de organisatoren deze groot se ontmoeting van de Europese jeugd heb ben bijgewoond. Ik zal niet verder in de tails treden, doch volstaan met u te vertel len dat dit toernooi 78000 D.M. gekost heeft. Dan behoeft u niets meer te we ten Hiermede heb ik in het kort een overzicht gegeven van een mooie sportbelevenis, die op vrijdag 11 juni begon en zondag 20 juni eindigde. Op deze laatste dag kwamen wij om ca. 12 uur 's middags weer in Amster dam aan. Vermoeid, doch volkomen vol daan. Rest mij namens de heren J. Martens en J. v. d. Veen de volgende spelers van harte dank te zeggen voor hun goede humeur, waarbij ik dan in de eerste plaats denk aan Han Driessen, die in de eerste wedstrijd tegen Burnley binnen 5 minuten met een sleutelbeenbreuk van het veld naar het zie kenhuis verdween, dinsdag definitief weer in ons midden kwam, het beslist niet ge makkelijk heeft gehad, doch geen krimp heeft gegeven. Na het goede humeur zou ik willen wijzen op de opofferingsgezind heid, hetgeen tot een grote homogeniteit leidde. Hoe dan ook, alles bij elkaar heeft Ajax in dit selecte gezelschap een schitte rend figuur geslagen, waarvoor nogmaals dank aan. R. Boomgaard, T. Boogaard, H. Meyer, W. Zuurbier, R. Grooteboer, Co Meyer, H. Heerland, A. v. Eyden, G. Splin ter, J. Cruyf, P. de Waal, J. Bollen, N. van Dijk, W. de Wit, H. Driessen en C. Brou wer. C. E. J. Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 9