sportspecialisten Peppy van den Kap los-beker definitief voor ajax van de redactie-tafel Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. 10 VESTIGINGEN In „SPARTAAN-STEMMEN", het clubblad van De Spartaan, lazen wij het volgende: Losbreker definitief naar Ajax. Ook dit jaar werd het traditionele tournooi voor B-junioren om de Losbeker, op donderdag 27 mei j.l. verspeeld, een groot succes. Onder de goedkeurende blikken van mevrouw Los en haar zoons draafden aankomende sterretjes van liefst 16 ver enigingen de gehele dag over vier van onze velden en er was, dat spreekt, aan vreugde en verdriet geen gebrek. Ook bij de ouderen niet! Het deelnemersveld zag er dit jaar weer bar sterk uit. Overtuig u zelf aan de hand van de hieronder volgende poule-indelingen: Poule A: E.D.O., Hilversum, Zaanlandia, Ajax; Poule B: R.C.H., Velox, Z.F.C., D.C.G.; Poule C: Haarlem, Leeuwarden, J.O.S., De Spartaan; Poule D: 't Gooi, Xerxes, V.V.A., Zeeburgia. Rond twee uur in de middag bleken zich uit deze 4 poules te hebben geplaatst: Ajax (ongeslagen en met doelcijfers 8 Velox (met 2 overwinningen en een nederlaag), Leeuwarden (dat alleen van Haarlem verloor) en Xerxes (dat het tegen Zee burgia niet kon bolwerken). Voor een plaats in de finale speelden Xerxes en Leeuwarden een bijzonder spannend duel, dat in een gelijk spel (00) ein digde. De Rotterdammertjes bleken in strafschoppen het sterk ste te zijn en moesten in die finale optornen tegen Ajax, dat Velox met liefst 30 aan zijn toch reeds imponerende zegekar had gebonden. Maar in die finale ging het niet zo eenvoudig voor de Meer- bewoners. Xerxes bood dapper tegenstand, had zelfs een winst kansje, maar kon dat toch niet realiseren. Daarin slaagde Ajax ook niet en zo moesten ook hier, na die 00 eindstand, straf schoppen de beslissing brengen. Daarin toonde Ajax zich thans de sterkste en zo ging de Losbeker naar de Middenweg. En ditmaal definitief! Want de Ajacieden hebben ons kleinood nu vijf maal in totaal gewonnen en, alhoewel wij nu een beetje met de „gebakken peertjes" zitten, we moeten hieraan toevoegen: als één vereni ging het verdient om met onze beker in de knapzak weg te marcheren, is het Ajax. We herinneren ons vele Losbeker- tournooien aan de Spaarndammerdijk waarin de roodwitte man- nekes ons in verrukking brachten met hun fraaie spel. Dik ver diend derhalve en onze felicitaties! Trouwens, een nieuwe beker komt er vèst wel weer. Is er één zinnig mens in onze club die daaraan twijfelt?! Vanaf deze plaats moeten wij onze vrienden-van-de-Spaarndam- merdijk nog wel hartelijk dank zeggen, niet alleen voor al het goede tijdens dit laatste tournooi, doch voor hun initiatief en voor treffelijke organisatie gedurende al die jaren, dat er om deze LOS-BEKER is gestreden. Het zal Ajax een eer en genoegen zijn, in de toekomst uitnodigin gen van DE SPARTAAN te mogen blijven ontvangen. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTMAGAZIJN (in zomerse trant) Tot onze volgende editiewas de slotzin van de laatste Kroniek en mede gelet op de zomerse voetbalrust (althans op de velden) had u waarschijnlijk het AJAX-NIEUWS pas op een later tijdstip verwacht. Er was echter een allerlei van bestuursmededelingen, standen, ver melding van jeugd-kampioenen, etc. etc. die anders té lang zouden moeten blijven liggen Daaromvoor we onszelf naar vreemde landen laten afzak kenwordt, in samenwerking met onze vrienden van „Grafica", nog snel even dit clubblad er uit „geperst", zijnde het laatste van het seizoen 1964/1965zodat we de volgende keer. inderdaad met „een schone lei" kunnen beginnen. Onnodig (waarschijnlijk) u nog eens te herinneren aan de ALGE MENE VERGADERING, te houden op 15 juli a.s. in ons Stadion! Onnodig (hoopt de penningmeester) u er op te attenderen dat een spoedige betaling van uw contributie zowel hem als de administra teur een geweldige hoop werk zal besparen (bij voorbaat hun dank voor uw medewerking). Wel nodig ons vertrouwen in de toekomst en voorlopig dan maar eerst voor het volgend seizoen, met name dat we dan binnen de krijtlijnen in ieder geval meer „dappere rood-witte helden" zullen mogen aanschouwen dan het vorig seizoen, die gezamenlijk als „die moordclub uit de Meer" nu weer eens die plaats gaan be zetten, waarop we ze lange tijd niet gezien hebben SUCCES! T. M. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 5