DEXTRO-ENERGEN redactionele notities f f f f f f f f §ei^.uizMvi per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. niet te - na gesproken, laat zeker ook te wensen over, doch het kort passenspel van bepaalde ploegen geeft de referee meestal de gelegenheid het verloren terrein terug te winnen. De samenwerking die we in zulke sterke mate terugvinden bij de beide ploegen, is in de meeste leidingen van die matchen eveneens zoek. Ingewijden weten natuurlijk wel dat beide linesmen niet gewoon zijn deze karwei te verrichten. Het zijn even eens knappe referees, die als dank voor hun goede prestaties, een reisje naar het buitenland cadeau krijgen. Dat grensrech teren een aparte taak is, hebben we reeds meermalen onderlijnd. Waarom zouden de beste linesmen van hogere afdelingen geen kans krijgen de aangeduide referee te ver gezellen? Aldus zou de leiding er veel bij winnen. Nu zien we zeer dikwijls vlaggen zonder de minste reacties van de scheids rechter, wat aanleiding geeft tot commen taar. Laat ons echter ook het goede onder strepen: hebben we niet meermalen bij der gelijke cup-wedstrijden gehoord: „de arbi ter hebben we maar nu en dan gezien of gehoord". En zo hoeft het ook te zijn. We kunnen besluiten, dat indien we reeds ettelijke uren genoten hebben van een par tijtje kundig voetbalspel, we niet altijd mo gen beweren, dat ons nationaal voetbalspel er veel door geholpen werd. De voetbal liefhebber is er door verwend, de verplaat sing naar zijn terrein is niet meer zo spon taan; de speler krijgt een minderwaardig heidscomplex en wreekt zich door de aan geleerde „noodrem"; ook de referee laat in veel gevallen begaan en met de toepassing van de voordeelregel uit de T.V.-match voor ogen, vergeet hij een strafschop te fluiten. Voorwaar, straks hangen we vóór de uit zending der T.V.-wedstrijden een bordje: „Voor volwassen voetbalmensen"! (Uit: Contact, tijdschrift Westvlaamse scheidsrechters) eindstand! We kregen toch even 'n choc(je). Toen we de finale ranglijst van de ere-divisionisten zondagavond in het Sportjournaal voor ogen kregen. Wat zijn we nog optimist ge weest door te verwachten, dat we „zowat" in de gulden middenmoot terecht zouden komen! Ach ja, we weten het wel. Het scheelde maar 'n puntje of twee, drie en we hadden naar boven gelift. Maar dat neemt niet weg, dat wij Ajacieden ietwat verslagen en gedesillusioneerd zitten te staren naar dit laagtepunt in een lange reeks van hoogte-situaties! We voelen ons gewoon knocked out dit seizoen en daar mede basta. We gaan nu eerst vissen, roeien, zeilen, nixen, zonnebrand oplopen aan de rivi-vi-vi-jera. We moeten hoognodig „rieleksen" van de somberheden des voet- balseizoens. Om het Ajax-clublied te zingen zijn we te schor. Neen, dat wordt geen gou den plaat van de Ajax-mars! Jammer voor de Ajax-dichterü! We gaan afscheid nemen van King Soccer en werpen ons in de armen van de zomer- godin. Onze Jaap moet echter doorwerken. En met hem de „Sectie Betaald" opdat wij in de competitie 1965/66 werkelijk weer mee kunnen doen jan hoven geridderd Met voldoening vernamen wij dat Jan Ho ven die we mogen kwalificeren als een top-journalist met een activiteits-werksche- ma tientallen jaren lang door H.M. de Koningin is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onze hartelijke geluk wensen. De heer Hoven is een vakman die naast grote journalistieke gaven ook karak tereigenschappen bezit die hem stempelen tot een ideaal verslaggever, een man die faam en naam van het reporter-wezen eer aandoet. Dat deze zeer sterke figuur nog jaren voor de sportjournalistiek moge be houden blijven is de wens van talloze vrienden en vereerders. vergoedingen aan spelers in betaald voetbal Voor het moeilijke punt in de betaalde sec tor van ons voetbal is dan ten langen leste een reglement ontworpen en aanvaard. He lemaal zonder kleerscheuren is de ijverige commissie die dit varkentje moest wassen er niet afgekomen. Over de lagere regionen (en daar zitten juist de „troubles") kon men het niet eens worden, er kwamen amende menten en discussies. We zullen ons daarin niet verdiepen en slechts vaststellen dat vooreerst het principe is aanvaard om voor het komende contractjaar de minimum-ver goeding te koppelen aan de betaalde trans fersom. Het is interessant het staatje van deze minimale vergoedingen te bekijken, zoals het na de discussies is geworden: transfersommen vergoe dingen a. 20.000 1.500 b. 20.000 t/m f 35.000 2.000 c. 35.001 t/m 50.000 3.500 d. 50.001 t/m 75.000 5.000 e. 75.001 t/m 100.000 7.500 f. 100.001 t/m 125.000 10.000 g- 125.000 t/m 150.000 13.000 h. 150.001 t/m 175.000 16.000 i. f 175.001 t/m 200.000 20.000 j- boven 200.000 10 van transfersom. Het is duidelijk, dat het bij de laagste mi- DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op* genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 6