autorijles frits soetekouw Zaterdagochtend 1 mei j.l. vertrok onze A-I ploeg naar Bocholt om deel te nemen aan het door de F.C. Bocholt en F.C. Olympia- Bocholt georganiseerde Internationale jeugdtoernooi. Op het perron waren onze voorzitter, de heer v. Praag, de heer J. v. d. Veen (jeugdtrainer) en de heer C. Jurriaans aanwezig, teneinde ons elftal uitgeleide te doen. Als leiders van deze trip fungeerden de heren A. Kraan (Bestuur), Th. Wijting en J. H. Helman (J.C.). In Wesel werd overgestapt op een lokale Duitse trein, die ons naar Bocholt zou brengen. Om circa half elf arriveerden wij in dit ongeveer 50.000 inwoners tellende stadje in West-Falen. In het nabij het station gelegen verenigingslokaal van de organi serende vereniging werden we verwelkomd door de heren H. Fran ken (toernooileider), W. Oostendorp en H. Gehrke (groepsleiders). Om 12 uur gingen we met de inmiddels gearriveerde jeugdploegen van Borussia/München-Gladbach, Werder-Bremen, Helmondia-Hel- mond, Sportfreunde Hamborn 07 en Fram Kopenhagen aan tafel om de middagmaaltijd te gebruiken, waarna om 1 uur in autobussen de tocht naar het veld ondernomen werd. In de eerste wedstrijd moest ons elftal tegen Borussia/München- Gladbach in het veld. Het werd een boeiend duel met een sterk aanvallend Ajax. Ons elftal draaide goed. Tot de eerste speelhelft wist Bor. M.-Gladbach haar doel echter voor doorboringen te be hoeden. Na de wisseling werd de druk op het Duitse doel steeds heviger. In deze phase van de strijd was het De Vries, die uit een fraaie voorzet van Peter Breuker met een pracht kopbal scoorde (10). Bor. M.-Gladbach viel hierna nog verwoed aan, maar onze achterhoede gaf uiteraard geen krimp meer. In de tweede wedstrijd moesten we het opnemen tegen Olympia Bocholt. Dit Duitse jeugdteam werd met de regelmaat van een klok naar een duidelijke nederlaag gespeeld. Ook in deze wedstrijd onderscheidde zich onze middenvoor De Vries door het maken van drie doelpunten. Na afloop van deze wedstrijd werd de terugreis naar het vereni gingslokaal ondernomen, waarna onze spelers bij hun pleegouders werden ondergebracht. De volgende ochtend was het weer om 9 uur „verzamelen" ge blazen. We stonden nu voor de taak het op te nemen tegen het sterke jeugdteam van Werder-Bremen. Het degelijke en somtijds harde voetbal dat deze Duitse ploeg speelde, noopten onze jongens alle zeilen bij te zetten. Aan weerszijden werden er enige kansen gemist; tot doelpunten kwam het niet. Door deze twee overwinnin gen en één gelijk spel had Ajax zich in de finale geplaatst. Na eerst met alle deelnemende verenigingen de warme maaltijd te hebben gebruikt, moesten we 's middags om twee uur in de finale tegen Fram Kopenhagen spelen. Dit werd een fraai voetbal duel, waarin beide elftallen elkaar lieten voetballen. Ons team kon zich nu op grond van zijn betere techniek naar hartelust uitleven, waarbij ook de betere conditie, vooral in de tweede speelhelft, een duchtig woordje mee ging spreken. Het werd een 41 overwinning voor Ajax. In deze wedstrijd noteerden we een zeldzaam fraai doel punt van Cor Brouwer. Na afloop van de finale werden onze jon gens van alle kanten gecomplimenteerd met het behalen van de eerste prijs. Eén der sprekers gewaagde van het „zeer schone voetbal van Ajax, dat hier nog nooit eerder vertoond was." Een fraai resultaat van onze A-I juniores, die in de afgelopen com petitie ongeslagen bleven. Wanneer ik in dit verslag enige namen van spelers heb genoemd, wil dit geenszins zeggen, dat zij de basis voor dit prachtig eresultaat alléén hebben gelegd. Alle spelers heb- bij zonder meer voor de volle honderd percent hieraan mede gewerkt. Hun namen luiden: N. Kolthek, L. Blitz, C. Knipmeyer, B. Onclin, B. Veerhuis, Schopenhauer, E. Bouman, G. Ruimschoots, H. Bijlsma, E. de Vries, Ruisendaal, C. Brouwer, P. Breuker en v. d. Wamel. J. H. H. nemen bij in nieuwe simca 1300 a f 8.- per uur u wordt gehaald en gebracht autorijschool frits soetekouw, telefoon 0 2903-445 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 15