rondom het jeugdvoetbal Wanneer de posterijen dit clubblad bij u in de brievenbus zullen hebben gedeponeerd, heeft Koning Voetbal plaats moeten maken voor de zomersporten. Ook in het afgelopen seizoen hebben we over de prestaties van onze jeugdelftallen niet te klagen gehad. De A-I juniores werden b.v. met glans No. 1 in hun afdeling. Dit zelfde elftal bekroonde zijn kampioenschap met een schitterend succes in Bocholt (West-Duits- land) waar op een Internationaal Jeugdtoernooi de eerste prijs werd behaald. Daarom een woord van hulde aan Bas Veerhuis en zijn mannen. De A-ll juniores deden het niet minder. Ook dit elftal werd kam pioen met duidelijke cijfers. Daarom, namens de jeugdcommissie, aan de spelers van dit team onze felicitaties met dit succes. De A-lll heeft het afdelingskampioenschap door de vingers laten glijden door in de beslissende phase van de competitie tegen hun voornaamste tegenstander, D.W.S., te verliezen. Jammer, maar niets aan te doen. Ook naar de A-IV juniores gaan onze gelukwensen uit, want zij werden eveneens met sprekende cijfers kampioen. Aanvoerder juniores a4 kampioen! Ik zag Ajax' vierde elftal Van de juniores A Liep ze deze competitie Waar ze speelden telkens na. Zonder enig chauvinisme Dat een vader heel gauw heeft Wil ik gaarne memoreren Wat er in die jongens leeft. Ze zijn volbloed Ajacieden Op de allereerste plaats Hebben na hun kampioenschap Geen verwaande hoogmoedpraats. Nee, dat vierde is een voorbeeld Voor ons rood-wit legioen, Door met liefde, sportief spelen, Werd dit elftal kampioen! Och, ik weet het, u zult zeggen Kampioen zijn dat is „slem", Menig Ajax-team zet immers Hunnen concurrenten klem! Maar de wijze hoe de jongens Van dit juniores-team Deze hoogste eer bereikten, Had u allen moeten zien. Nee ik moet het eerlijk zeggen Vriendschap en sportiviteit Waardevolle elementen Waar de „super" onder lijdt! Ik ben heus geen tegenstander Van het semi-profvoetbal Maar wat deze jonge knapen Saam presteerden, dat was knal! Rood en Wit werd uitgedragen Ajax waardig zo het hoort, Vierde juniores A Spartanen, Proficiat jongens, ga zo voort! PEWE Berrier en zijn mannen hebben de naam van onze vereniging hoog gehouden. Met de B-juniores liggen de zaken even anders. De B-I kan kam pioen worden, maar dit zal pas eind mei beslist zijn, omdat de be slissende wedstrijd Z.F.C.Blauw-Wit al enige keren is afgelast. De B-ll juniores werden kampioen. Een zichtbaar verheugde Piet Loois mocht zondag 16 mei j.l. uit handen van de heer A. Kraan de bloemen in ontvangst nemen na afloop van de ontmoeting tegen R.K.A.V.I.C. Het werd een prachtige wedstrijd, die onze B-ll met 31 won. Bravo, jongens. De B-ll I en B-IV hebben de eerste plaats niet kunnen bereiken. Al met al een seizoen waarop de jeugdcommissie met voldoening terug kan zien. Het elftal van Juniores A2, de eerste (en ongeslagen) kampioen k.n.v.b.-juniores De nek-aan-nek-race met Volendam heeft ons jeugdelftal in de beslissende phase van de competitie verloren, zodat we genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Wanneer men bedenkt, dat onze K.N.V.B.-juniores vorig seizoen landskampioen werden en nu in hun afdeling de tweede plaats behaalden, dan is er enerzijds reden tot voldoening, maar verhelen wij toch aan de andere kant niet onze teleurstelling. Aan onze Volendamse vrienden overigens onze gelukwensen met hun succes! J. H. H. ajax a1 juniores wonnen het internationaal jeugdtoernooi in bocholt Dolgelukkig arriveerden onze A-I juniores zondagavond 2 mei j.l. op het Centraal Station. En trots droegen Bas Veerhuis en Henk Bijlsma een fraaie bokaal en wisselbeker de trein uit. De feest vreugde bereikte echter een hoogtepunt toen bleek dat op het per ron vrijwel het voltallige Ajax-bestuur met de heer Van Praag aan het hoofd en een aantal jeugdcommissieleden met hun echtgenoten aanwezig waren. Links en rechts werden handen geschud. En daar stonden de spelers van dit team. Wat verlegen, maar zichtbaar verheugd over deze spontane ontvangst. Onze voorzitter, de heer Van Praag, liet er geen gras over groeien. In de stationsrestauratie werd gezamenlijk koffie gedronken. Het was een gelukkig uur voor de Ajax-familie, vooral na het ontmoe digende resultaat van ons eerste elftal op dezelfde dag tegen S.C. Enschede. Ajax heeft gelukkig nog een zeer sterke jeugd. Dat hebben de spelers van dit team in Bocholt weer laten zien, zodat we de toe komst met vertrouwen tegemoet kunnen zien. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 14