van onze seniores amateur-elftallen sportspecialisten Penny van der Kap uit de bestuurskamer Ajax 3 besloot de competitie met drie overwinningen. In Heemstede werd met 62 van R.C.H. 3 gewonnen, thuis trok S.D.W. 2 met 30 aan het kortste eind en in Utrecht tegen D.O.S. 3 werd het. 32 voor de Ajacieden. Ons eerste amateur-elftal eindigde met 30 punten uit 22 wedstrijden, achter kampioen Volendam 3, op de tweede plaats in de reserve 1e klasse K.N.V.B., een sterke af deling met o.m. de tweede elftallen van A.F.C. en J.O.S. De volgende spelers hadden deel in dit fraaie resultaat: Frans Vermolen, Co de Groote, Henny Cruyff, Bram Klepper, Henny v. d. Meyden, Hans de Vries, Henk Kreuger, Dick Kuiter, Loek Goud smit, Hans de Vos, Jean Bollen, Albert Post en Engel v. d. Stoel. Ajax 4 bereikte eveneens de tweede plaats in haar afdeling, de reserve 2e klasse K.N.V.B. In de laatste wedstrijd werd zelfs met 20 van de kampioen D.C.G. 2 gewonnen, waarmede aangetoond werd, dat ons tweede amateur-team tot de sterksten in deze af deling behoort. Ab Slager, Rob v. d. Berg, Frits v .d. Valk, Rob Rein, Arie v. Overeem, Piet Holleman, Bram Wuurman, Hans de Man, Ger Schalk, Frans Grootenboer, Rob Heidstra, Dick Fiene en André Kroese waren de medewerkers in dit seizoen. Ajax 5 moest in S.D.W. 3 haar meerdere erkennen en eindigde derhalve ook als tweede op de ranglijst. De laatste resultaten wa ren als volgt: Thuis tegen St. Martinus 2 (71), in Ouderkerk tegen N.E.A. 2 (14). Aan de Multatuliweg werd helaas met 42 ver loren van S.D.W. 3, de rood-groenen werden hierdoor kampioen. Een week later namen onze jongens revanche aan de Middenweg en moesten de kampioenen met 30 het onderspit delven. De wedstrijd tegen T.D.W./Centrum 2 was nu van geen belang meer en werd dus niet meer gespeeld. Daan Schalm Jr., Cor v. d. Wal, Dick v. d. Berg, Cas Bollen, Cas Harms, Dick de Groot, Wim Heisterkamp, Joop de Vries, Paul Pijl man, Barend Honing, Rob Theunisse en Kick Geelhuyzen zorgden voor dit eervolle resultaat. Ajax 6 versloeg Rood-Wit A 2 (21), speelde gelijk tegen T.O.G. 3 (00), verloor thuis van Roda '23 (3) met 41, herstelde zich ech ter fraai door in Bovenkerk hetzelfde Roda '23 een gelijk spel af te dwingen (313) en besloot de competitie met een fraaie 20 zege te Uithoorn op het tweede elftal van de club van die naam. Het is de hieronder genoemde spelers niet mogen gelukken het degradatiespook te ontlopen en dus zal ons elftal komend seizoen, evenals De Eland 2, een klasse lager moeten uitkomen. Het enthousiasme van Piet Borst, Anton den Bak, Joop v. d. Toor- ren, Coen Post, Jan Dalmeyer, Freek Moinat, Wim Deegen, Tony Spanjaard, Hans Dukker, Ruud Sweering, Tom v. Donkelaar, Piet v. d. Meer en Jan Seegers mocht dus niet baten. Volgend sei zoen beter, boys! Zondag 30 mei j.l. maakten wij met onze twee sterkste amateur teams een trip naar het, in de maand oktober van dit jaar, 90-jarige U.D. In Deventer werden wij op het prachtige sportcomplex harte lijk ontvangen door enkele bestuursleden van deze roemruchte club, o.a. de heren Dr. J. v. Kuik (voorzitter), B. van Olphen en C. U. Kloosterman, Tevens hernieuwden wij de kennismaking met U.D.'s erevoorzitter en clubbladredacteur de heer H. M. Lugard en hadden met deze pur-sang amateur o.m. een interessant gesprek over de status van de amateurs in een semi-profclub. Onze elftallen wonnen resp. met 61 en 32 van de Deventena- ren. Na afloop tijdens een drankje in het clubhuis nodigden wij de U.D.-ers uit voor een tegenbezoek aan Amsterdam, waaraan zij gaarne gevolg zullen geven. Wij namen afscheid van onze voor enige jaren naar Australië ver trekkende leden P. Holleman, Hans de Man en Bram Klepper, wen sen hun een goede toekomst toe en een tot ziens in de Meer. Verder hebben wij van B.F.C. uit Bussum een uitnodiging ontvan gen om 15 augustus a.s. weer deel te nemen aan het Cees Boer- houttournooi, met Zeeburgia 1, T.O.G. 1 en B.F.C. 1. Ook doen wij weer mee met het Voorland-tournooi, dat dinsdag avond 17 augustus begint, terwijl de V.V. Alphen op 29 augustus met drie elftallen naar Amsterdam komt. Ten slotte nog dit: de heer P. Koekebakker, oud-middenvoor van Blauw-Wit, en waardig opvolger van de heer v. d. Veen, thans trainer van de profs, is voor het seizoen 1965/66 weer gevraagd de training van onze ama teurs op zich te nemen en wel op dinsdag- en donderdagavond, alsmede 's zondags voor de verzorging van een of meer elftallen. W. F. SCHOEVAART Aan de K.N.V.B. Afdeling AMSTERDAM werd toestemming ver leend om op 30 mei in ons Stadion de eindwedstrijden te spelen van het internationaal jeugdtoernooi tussen de vertegenwoordigende elftallen van West-Berlijn, Parijs, Wenen en Amsterdam. De familie Meijer-Henze hield 8 mei j.l. een receptie in het Hotel Slotania, ter gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksfeest. De heer W. F. C. Bruijnesteijn was er ook met een bloemstukje namens Ajax. Bij de opening van het nieuwe clubhuis van Spartaan op 8 mei 1965 was de heer H. Smit namens Ajax aanwezig. De heer P. Koekebakker zal ook het volgende seizoen op de dinsdag- en donderdagavonden de training bij de amateurs ver zorgen. Ter afsluiting van het seizoen gaan het derde en vierde elftal naar de vereniging U.D. te Deventer. De volgende contract-spelers zijn, op voorstel van de commissie betaald voetbal, door het bestuur op de transferlijst geplaatst: L. J. Cohen, A. G. van Dijk, A. Fens, M. A. v. d. Heuvel, H. van Meteren, P. H. Petersen, C. W. Ruiter, W. Schaaphok, L. Strijks, H. R. Tijm, S. P. Tijm, A. C. Vesters en A. Visser. Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 11