RONDOM HET JEUGDVOETBAL Bouwmeester Gerrand A-Juniores: Ajax I—O.V.V.O. I 2—2 Blauw-Wit II—Ajax II 1—3 D.C.G. Ill—Ajax III 1—0 Ajax IV—Blauw-Wit V 2—0 B-Juniores: Ajax I—J.O.S. I 9—0 Spartaan IIAjax II 13 Amstel Zwaluwen IAjax III 40 AjaxVSt. PancrasVI 22 Jeugdcommissielid, de heer Jurriaans woon de de wedstrijd van onze A-I juniores te gen O.V.V.O. bij. (Uitslag 22). Zijn ont boezemingen heeft hij als volgt samenge vat. „Hoewel wij met deze A-I ploeg in navol ging van de A-ll, die vorige week door een nederlaag van D.W.S. kampioen werd, ook vrij spoedig op een kampioenschap afste venen, moesten wij op eigen veld aan O.V.V.O. toch nog één punt laten. Jam mer, was niet nodig. Met rust reeds hadden wij de overwinning in onze zak moeten heb ben. De 10 voorsprong bleek té gering tegen deze felle en hardwerkende tegen standers. Wij kwamen na de rust nog wel op 20, doch kregen het nog bijzonder moeilijk toen O.V.V.O. na grove blunders in onze achterhoede gelijk kwam en zelfs nog door vocht voor de overwinning. Het bleef echter 22. Rest mij nog onze erken telijkheid te betuigen aan Nico Kolthek, voor zijn sportiviteit". Aan onze A-ll juniores onze gelukwensen met hun kampioenschap. Zij waren dit sei zoen de eersten. Proficiat, mannen van de A-ll. Op deze zondag trok dit elftal naar Blauw-Wit. Rust 11. Eindstand 13. Schemmekes (2x) en Berke (1 x) waren de makers van deze drie Ajax-doelpunten. On ze stadionvrienden, attent als altijd, kwa men met een bloemetje onze jongens geluk wensen. Onze A-lll liet het tegen D.C.G. lelijk zit ten en verloor in de nieuwe tuinstad met 10. In deze kolommen zal ik van de wed strijd zelf niets zeggen. Alleen dit, dat de saamhorigheid in een team van zeer groot belang is en dat elf spelers zonder uitzon dering één doel voor ogen moeten hebben: Winnen en vechten voor de overwinning. Intussen loopt dit A-lll team nu kans het kampioenschap te verspelen vooral ook om dat op zondag 7 maart d.a.v. tegen D.W.S. verloren werd. Onze B-ll juniores kwamen bij Spartaan met een 31 overwinning uit de bus. Onze jeugdleider, de heer Klok berichtte ons naar aanleiding daarvan het volgende: „Een goed gespeelde wedstrijd, vooral van onze kant. Geen gepingel. Eindelijk twee kanthalfs, die geen balletje brengen. Een herademing. Doorgaan zo, mannen!" A-Juniores: R.K.A.V.I.C. I—Ajax I 2—2 J.C.-lid, de heer Jurriaans vertelt er het volgende van: „Uit deze uitslag valt reeds af te leiden, dat er, nadat wij thuis van deze tegenstander met 91 hadden gewonnen, iets mis is ge gaan. Maar wat? Het 4-2-4 systeem, dat enige van onze spelers boven de pet ging? Of de proefnemingen op de middenvoor- en spilplaats inderdaad beter achterwege hadden kunnen blijven? Of was het het ver boven zijn kracht spelend R.K.A.V.I.C.? Wie zal het zeggen? En dat in aanwezigheid van onze voorzitter, de heer J. van Praag en een aantal andere bestuursleden. Jammer, maar niets aan te doen. Volgende maal be ter. Bas Veerhuis en je mannen. A-Juniores: Ajax IVolewijckers 60 D.W.S. Ill—Ajax III 3—1 B-Juniores: Volewijckers IAjax I 01 D.W.V. I— Ajax II 1—2 Ajax IIIAmstel I 31 Ajax IV—A.F.C. II 2—6 Onze A-I juniores herstelden zich gelukkig weer van hun halve misstap- tegen R.K.A.V.I.C. en wonnen op deze zondag thuis van de Volewijckers met 60. Cor Brouwer, gelukkig weer helemaal hersteld van zijn blessure, deed weer op volle kracht mee in de voorhoede, waarin de klei ne Henk Bijlsma zijn draai begint te vinden, Breuker keer op keer verwarring stichtte met snelle rushes, de Vries zich productief toonde met drie doelpunten en Ruimschoots meesterlijke voorzetjes gaf. Voor dit team staat het kampioenschap langzamerhand voor de deur. Onze A-lll juniores zagen hun kampioens kansen bijkans in rook opgaan door de ne derlaag tegen D.W.S. De heer Wijting was in de Jan van Galenstraat om een en ander vast te leggen. „Een als ploeg beter spelend D.W.S. ver diende de overwinning volkomen. Onze jongens faalden vrijwel zonder uitzonde ring. Door twee kostbare foutjes in de ver dediging kwam D.W.S. op 20. Vechten voor de overwinning, die zeer zeker niet tot de onmogelijkheden behoorde, was er van onze kant niet bij en het derde D.W.S.- doelpunt velde het definitieve vonnis over onze ploeg. Berrier, spil van de A-IV, moest invallen als middenvoor en deed dit goed. Hij wist ons gezicht nog met een doelpunt te redden. Laten we afspreken, jongens, dat de returnmatch voor Ajax is". Onze B-l juniores brachten het er in Noord bij de Volewijckers beter af en wonnen met 01. Ondanks dit was de heer Jurriaans er niet tevreden over en terecht, want leest u maar wat hij van deze wedstrijd schreef. „Het is jammer het te moeten zeggen, maar deze overwinning was beslist onverdiend. Met uitzondering van onze spil, Vreden- brecht, die het wederom uitstekend deed, faalde deze B-l ploeg volkomen. Het ergste is echter, dat het deze jongens aan werk lust en inspiratie ontbreekt. De spelers van dit elftal zijn er ten onrechte van overtuigd, dat er in deze afdeling maar één kampioen is n.l. Ajax B-l. Met deze verderfelijke in stelling moet het nu maar eens uit zijn. Er moet voor gevoetbald worden, jongens van de B-l, dat de stukken er vanaf vliegen. Er zijn nog reeële kansen op het kampioen schap, maar dan zullen jullie er ook voor moeten voetballen". Over de B-ll juniores, die tegen D.W.V. in Noord met 12 wonnen was de heer Jur riaans beter te spreken, getuige de volgen de ontboezeming: „Neen, dan de B-ll. Van het begin tot het einde hebben deze kna pen voor de overwinning gevochten. Zij speelden een spelletje fris van de lever te gen een elftal van D.W.V., waarin een aan tal fors uit de kluiten gewassen jongens Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 9