LRS 12D-4 GARAGE KOST afd. Glas verkoop REDACTIONELE NOTITIES FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE NOKKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 6395.- PUBLIEK Bij massa-vertoningen speelt het publiek een rol van betekenis, doch het is ondoen lijk de stemmingen van massale groepen toeschouwers te peilen. Elke wedstrijd is anders en de reacties zijn verschillend. Dezer dagen verscheen in De Telegraaf een interessant artikel over het thema „publiek" met de mening van de heer P. S. F. Otten, president van de Raad van Commissarissen van het Philips-concern, een van de weinige groot-industriëlen die zich intens bezighou den met de belangen van de sport. Dit arti kel is zeer actueel omdat over voetbalwed strijden voetbal is vooral bij de vox po- puli sport nummer één in de laatste tijd veel te doen is. En nu willen we het niet hebben over de wegblijvers, ofschoon dit een verschijnsel is dat zeker de aandacht verdient, waarop we later bij gelegenheid nog wel terugkomen. We willen het over de stemmingen van de toeschouwers heb ben, want zonder enige twijfel kan een pu bliek op de gang van zaken binrfen de krijt lijnen zijdelings invloed uitoefenen. Het is juist aan dit punt dat de heer Otten in zijn rondschrijven aan de supporters refereert. Het publiek moet zijn favorieten aanmoedi gen. Dat is de strekking van het artikel. Om nog even te blijven bij de inhoud van het rondschrijven: de heer Otten gaat zover, dat hij de supporters, die niet doen blijken van hun medeleven met de verrichtingen van de favoriete club een zeker aandeel toe schrijft in het verloop van het spel. Men kan hierover van mening verschillen en b.v. aanvoeren, dat tenslotte het strijd rumoer buiten de lijnen in feite nooit fouter* en tekortkomingen binnen de lijnen kan goed maken, doch we herinneren ons vele wedstrijden, waarin de felle aanmoedigings- kreten van het publiek als het ware een spontane opleving van het spel ten gunste van de favoriete club ten gevolge hadden. Zoiets zit in de lucht! Het is iets ongrijp baars, iets dat van binnen uitkomt en plot seling overslaat op de spelers, moeheid doet vergeten, iets improviserends iets, zonder voorbereiding. De vraag is alléén: hoe krijg je mensen er toe spontaan te doen? Het is goed te over denken, dat voetbal opwindend kan zijn en dat in zoverre elke wedstrijd de kans biedt aan het publiek om met zijn sonoriteit een duitje in het succes-zakje te doen! Het kan alléén maar goed zijn, zoals de heer Otten deed, aan de spontaniteit van het publiek te rappeleren. SLOT-PHASE Wij schrijven deze notities begin april, ter wijl collega Middendorp nog nauwelijks de job van het feestnummer achter zich heeft, doch alweer uitziet naar copy voor het aprilnummer. Er is genoeg tekening in de ranglijst van de Ere-Divisie om een korte nabeschouwing te houden over de stand van zaken en de uiteindelijke plaats die Ajax zal bezetten. We vinden het jammer, dat in de hoogste top de spanning vrijwel verdwenen is nu D.W.S. uit haar doen is en Feijenoord de kans voluit gaat grijpen om als No. één te eindigen. En wel daar om omdat nu de wedstrijd AjaxFeijenoord voor beide partijen niet meer die achter grond heeft die er zou zijn geweest als er voor Feijenoord alles van had afgehangen. In ieder geval blijft de wedstrijd Ajax Feijenoord het traditionele cachet behouden en we zien met spanning deze ontmoeting als sluitstuk van het seizoen 1964/1965 aan de beurt komen. Mogelijk is deze strijd bij het verschijnen van dit Clubnieuws reeds gestreden of staat op het punt te gebeuren? We hopen, dat de korfbal-uitslag van ons treffen met Feijenoord in Rotterdam zich niet zal herhalen, hoe gaarne we ook doel punten zien! Doelpunten! We hebben nu al genoeg „nul len" op het scoring-bord gehad de laatste tijd, dat wij mogen verwachten iets hoger in de cijfers te komen bij de resterende wed strijden. Het ziet er naar uit, dat we mid den op de ranglijst van het haast voorbije seizoen zullen eindigen. En dat is dan nog acceptabel gezien de gang van zaken. Het heeft alles geen zin te theoretiseren over onze geschiktheid of ongeschiktheid via „systemen" tot betere resultaten te komen. Ons vertrouwen in de daarvoor competente Ajacieden is ongeschokt en tevens zijn wij ervan overtuigd, dat met de top-spelers waarover wij beschikken, betere resultaten hadden kunnen worden bereikt. Er is echter ook nog zoiets als de mentale factor. Die kant moeten we uitzien om te verklaren, dat Ajax het dit seizoen heeft laten liggen. In siders zullen ons begrijpen. Maar het is wel de hartewens van onze grote familie om het volgende seizoen weer naar de top te klimmen. D. K. De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 10.7 sec. 0 -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagen I compUet met verwarming an ruitensproeier Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 8