mmam - VAN DE VOORZITTER ■■.v; Ajax-G.V.A.V. - Zelfs in een Leeuwen-„muil past zo'n Cruyff-knie moeilijk DE OBLIGATIELENING Beslist wil ik in deze kwestie niet de indruk wekken, alsof ik, vóór het bijeenroepen van de ledenraad een „oratio pro domo" zou willen houden. Dit is geenszins mijn bedoeling. Wél wil ik in alle nuchterheid even de feiten ter overdenking aan u, Ajacieden, voor houden. Wij leven in een welvaartstijd. Oók al is de liefde tot de bal groot, weinigen laten zich omwille van diezelfde bal natregenen, zoals wij in de afgelopen winter hebben gezien. Niemand kan dan ook het gelijk bestrijden van uw Bestuur en Financiële Commissie, wan neer zij stappen ondernemen om a) de open tribune te doen over dekken en b) het aantal beschikbare plaatsen op die tribune met liefst ca. 400 zitplaatsen te vermeerderen. Er werd dus een obligatielening uitgeschreven, waarvan het succes bekend mag worden verondersteld. Deze lening werd uitgeschreven via het Bankierskantoor Vermeer Co. En niet via de Nederlandse Middenstandsbank. Een kwestie van meer of mindere sympathie? Neen, beslist niet. Een kwestie van op dit gebied meerdere ervaring van eerstgenoemd bankiershuis. Is het dan zo belangrijk, dat één onzer ondersteunende leden hier aan zou hebben medegewerkt? Onbelangrijk, omdat dit ondersteu nende lid hier slechts een naam is, die toevallig met het bankiers huis bekend is. Wel belangrijk zou het kunnen zijn, wanneer het erom zou gaan, de zakelijke kant van de „Ajax-zaak" zo goed mogelijk te behartigen. Waar gaat het dan om? Er zijn een paar leden, die er bezwaar tegen hebben, dat het Be stuur en de Financiële Commissie in deze kwestie autonoom heb ben gehandeld. Afgezien van het feit, dat het Bestuur reglementair 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 6