score, doch (wellicht mede daardoor) was het geheel zeer geanimeerd. Wim Volkers, zijnde tafel-president leidde deze bijeenkomst op de hem bekende vlot te wijze, Ere-President Marius Koolhaas was zelfs ook nog aanwezig op de ge luidsband dan Jaap van Praag had weer voor voortreffelijke jong-talent gezorgd, dank zij Kolman waren de tafels in een kleine Keukenhof geschapen en last but not least brengen we hulde aan Jan en Jaap Sweering en hun staf, die ons zo'n paar uur prettig bezig hielden met spijs-en- drank. Het plechtige gedeelte van deze bijeen komst is altijd gelegen in de uitreiking der borden resp. gouden spelden aan de 25- jarige-, 40-jarige- en 50-jarige leden, waar bij eerstgenoemden (hoewel een kwart eeuw Ajax-trouw toch zeker wel respecta bel is) tegenwoordig niet meer of minder worden bezien als een „broekie" in deze club van Ouwe-getrouwen. Helaas waren niet allen, die voor een hul diging in aanmerking kwamen, aanwezig. Wel moeten wij hier nog speciaal melding maken van de onderscheiding welke Piet Paternotte Sr. als 40-jarige ten deel viel. Door een misverstand kwam n.l. zijn naam niet voor in ons clubblad van februari. Om dit verzuim een beetje goed te maken, feliciteren wij Piet bij deze alsnog eens extra met zijn „blauwe bord". Wij hebben het genoegen gehad zo rond de jaren 1930, met hem en Evert van Tuyl de in die tijd beroemde achterhoede van de B-Juniores (nu te vergelijken met Junio res A-2) te mogen vormen, die met slechts 12 goals tegen, en spelende in een afde ling van louter „A-I" teams ongeslagen kampioen werd (zonder zelfs een gelijk spel). Trouwens, de rest van het elftal mocht er ook zijn. Score: 127 goals vóór! Piet was toen onze captain! Later in de Seniores kwamen wij elkaar nog wel eens „tegen"; maar toen speelde de „vorm" waarin je verkeerde, alweer een grotere rol dan in de jeugd en was het soms de ene week: Ajax 3, de andere week: Ajax 4. Hoe dan ook, zowel voor hem als voor ons was het een onvergetelijke tijd. Maar om nog even op de Bordjesclub-bij- eenkomst terug te komen; Wim Volkers stelde het elftal der „ouwe knarren" samen waarbij hij, wat betreft de leeftijd, tot een „groots" totaal kwam van de volgende op deze avond aanwezig „old-cracks". Levy (70 jaar), Siem Tump (75 jaar), Wim Meyer (75 jaar), Jo Kolman (70 jaar), Jan Schoevaart (76 jaar), Daan Roodenburgh (79 jaar), J. van Schaik (80 jaar), J. Exmann (74 jaar), R. Wesseling (72 jaar), Tjerk de Munnik (82 jaar), J. Levendig (72 jaar). Re serve: Frans Kubin (70 jaar). Grensrechter: Marius Koolhaas (78 jaar). Totaal: 971 jaar. Dit is dus het „eerste" elftal; wie volgend jaar niet op de Bordjesclubavond komt aldus Wim wordt niet meer opgesteld en gaat zonder pardon naar het Tweede. De samenstelling hiervan wordt dan be kend gemaakt. Op zaterdag 1 mei a.s. zal er een receptie plaatsvinden in de bovenzaal van ons Sta dion, in verband met het afscheid van de heer Boudri (15.0016.00 uur). „Met zijn echtgenote" mogen wij daar eigenlijk wel bij vermelden want in de loop der jaren hebben wij kunnen constateren dat mevrouw Boudri óók in het Ajax-Stadion haar man steeds met raad en daad terzijde stond! Ongetwijfeld zal het hem ter gelegenheid van de rust die de heer B. op de dag-van- de-arbeid gaat genieten, niet aan belang- ontbreken. Wij hebben de Honkballers o.l.v. Martin Bremer, ook alweer de koppen bij elkaar zien steken. Gaarne bevelen wij deze fraaie zomer sport weer bij u allen aan U weet toch dat Ajax in de Hoofd-klasse speeltDe jongeren verwijzen wij gaarne naar een ar tikel van de heer Van Tuyl, elders in dit nummer. Vrienden, we zouden het hierbij willen la ten moeten en willen beslist op tijd in- uw-bus-zitten. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 3