KRONIEK Het 66ste verenigingsjaar is alweer ruim een maand op wegnóg een goede maand en de Competitie 1964/1965 zit er op Gelukkig! Zelden kennen wij uit het verleden een der gelijk seizoen, waarin over de gehele linie zó slecht is gevoetbald. Onze Rotterdamse vrienden van Feijenoord vormen nog de meest constante ploeg (vandaar ook hun goede kansen op de hoogste titel) doch verder is het in het algemeen zondags nau welijks het aankijken waard. Wat bij dit alles nog erger is Ajax deelt ook in deze malaise. De uitspraak, dat wij, indien niet op de eerste plaats tronend, toch in ieder geval altijd in de bovenste regionen te vinden zijndaar moeten we: waren van ma ken Helaas! En de oorzaak daarvan Ach, reeds eer der heeft in ons clubblad o.a. voorzitter Jaap van Praag over dit punt geschreven. Het is niet een kwestie van vandaag-of- gisteren Reeds in het vorig seizoen was merkbaar dat we geen top-ploeg meer in het veld konden brengen. Niet meer Hoe, waar en wanneer zijn we dan (reeds) tekort geschoten We achten het hier niet de plaats daarover in details te treden; per slot van de rekening is dit een „bin- nenlandse-aangelegenheid" welks intern ka rakter we ook als zodanig willen eerbiedi gen Maarfouten zijn er destijds (we geven immers reeds zolang al „de-toon- niet-meer-aan") zeer zeker gemaakt. Deze weg zo gauw mogelijk verlaten en zorgen dat „Meerse Helden" als waardige vertol kers van het edele voetbalspel op de Ne derlandse velden en daarbuiten hun kunnen weer zullen tonen Als wij goed zijn ingelicht, wordt voor deze her-bouw momenteel al aan de fundering daarvan ge werkt. Waarbij wij hen die met de verantwoorde lijkheid hiervan belast zijn of worden de nodige krachten succes toewensen. De resultaten van Ajax 1 waren de laatste weken beslist zeer teleurstellend. Een gelijk spel tegen Telstar uit, och, dat was nog niet zó gek. Dat het in IJmuiden altijd een moeilijke opgave is, wel dat was vroeger reeds zo. Menige club met-goede-kansen, zag zich tegen Stormvogels of V.S.V. de weg versperd. Dus met die 00 konden we nog wel vre de hebben, vooral met de gedachte, dat de komende wedstrijden tegen D.O.S.-thuis en G.V.A.V.-idem zeker de volle winst zouden brengen. Maar de Utrechtenaren zeiden: Sorry, vrien den, we zijn in „gevaar", dus neem ons niet kwalijk, maar elk puntje is welkom. We houden zo'n man-of-acht a -negen voor ons doel. Zie er dan maar doorheen te ko men. Wij zullen nog proberen door een enkele uitval het jullie lastig te maken (veel zal het niet zijn) doch, je weet nooit Echt voetbal is het nietdat is waar maar zulks is momenteel ook niet primair! En het geschiedde Mede doordat onze voorhoede volkomen van-slag was, deze lieden bovendien geen greintje geluk hadden, kreeg D.O.S. gelijk. Het bleef 0—0. De ontmoeting tegen het Groningse G.V.A.V. had ons nog bijna verlies gebracht, inplaats van de verwachte volle 100 pet. Door van Tilburg namen de gasten de lei ding, doch Soetekouw slaagde er gelukkig in om de gelijkmaker te scoren. (11). En de slechte gang van zaken ging verder. P.S.V. te Eindhoven, „in een vorm, zoals we haar het gehele seizoen nog niet gezien hebben" aldus de radio-reporter, nam re vanche voor de 50 nederlaag destijds in Amsterdam en liet ons Eerste (door een 30 overwinning) een vergeefse reis naar de Philips-Stad maken. In het veld waren we zeker niet de minderen. Enkele malen moest zelfs op de P.S.V.-doellijn door ande ren dan doelman Bals redding gebracht worden, maar de goede afwerking was en bleef zoek. We bleven aanvallenté sterk misschien, d.w.z. gelet op deze P.S.V.-aanval en het feit dat ónze voor hoede „geen-vuist-kon-maken" zoals dat heet. Het accent had o.i. meer op de verdediging gelegd moeten worden, zon der nu volledig defensief te spelen. De punten zijn kostbaar We misten (overigens al meerdere wedstrij den) Piet Keizer (ziek), terwijl Piet Pater- notte onder de lat stond i.p.v. de gebles seerde Bertus Hoogerman. Pieter weerde zich uitstekend; hij kon de nederlaag echter niet voorkomen. AJAX—FEIJENOORD (2e Paasdag) Gelet op het belang van deze wedstrijd, vooral voor de Rotterdammers, en de daar door te verwachten grote belangstelling werd besloten in het Olympisch Stadion te spelen. Blauw-Wit had echter op dezelfde dag de ontmoeting tegen N.E.C. op het programma staan; zodoende kwamen we „een dubbel" overeen, waarbij AjaxFeije noord het eerst gespeeld zou worden. Welnu de belangstelling was enorm. Zeker 50.000 mensen bevolkten de tribunes toen scheidsrechter Schalks de beide aanvoer ders ter toss floot. Eerst vond nog een hul diging plaats van Sjaak Swart i.v.m. het spelen van zijn 400ste wedstrijd voor Ajax 1 Ajax had Hoogerman weer in het doel en Piet Keizer op de linksbuitenplaats. Feije noord kwam zonder Coen Moulijn die „in het gips", net als zijn clubgenoot Kreyer- maat langs het lijntje zat. De wedstrijd zelf is ons in zijn geheel tegen gevallen. Had Feijenoord zeker het beste veldspel, de meeste kansen waren voor Ajax. Maar op een enkele uitzondering na werd er aan onze kant zonder overtuiging gespeeld, althans in de voorhoede. De verdediging was prima; we vonden vooral Pronk en v. Duivenboede in goede vorm. In de aanvals-linie deed Siem Tijm soms goede dingen, maar hield de bal veel te lang bij zich. Piet Keizer was hier wel de gevaarlijkste man voor de Rotterdamse de fensie; hij bracht door enige fraaie „staal tjes" de handen van voor- en tegenstanders op elkaar. De rust ging in met blanke stand (00). Na de hervatting slaagde Feijenoord er in de leiding te nemen door een fraai doelpunt van Henk Groot. Doch ongeveer 15 minu ten voor tijd, toen een Ajax-bal van de lat terugketste en Eddy Pieters Graafland niet voldoende ingreep, kopte Sjaak Swart de gelijkmaker in. Nóg kregen we kansen, één heel fraaie zelfs, het bleef 11, waarmede geloven we, beide partijen tevreden kunnen zijn. Resten nog: Fortuna-uit en Enschede-thuis waaruit we 1 punt moeten halen, neen, niet om no 1 te zijn (zoals we dat, gelet op onze reputatie gewend zijn maar om t.a.v. ons verblijf in de Ere-Divisie „safe" te staan. Het feest in „Kras" ter gelegenheid van ons 65-jarig bestaan, mag zonder meer als geslaagd worden beschouwd. Althans naar wij van hier en daar „horen-zeggen" heb ben vernomen. Zelf konden we n.l. op deze avond niet aanwezig zijn, gelet op de herdenking van een kwart eeuw huwelijkstrouw... Dank u dank u! Ja, het was onvergetelijk daar op de Ve- luwe Maar weer terug bij Ajax Het feest van de Bordsjesclub beweegt zich de laatste jaren beslist in opgaande lijn. Ook deze keer kan zondermeer wor den gesproken van een succes. Niet alleen betekende het aantal aanwezigen een: top- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 2