CLUBBLAD 65 JAAR VAN HET SECRETARIAAT RECTIFICATIE DANKBETUIGINGEN CORRESPONDENTIE it Ook aan Jan Potharst werd weer toestemming verleend om op 1 mei a.s. een veld te gebruiken voor de jaarlijkse wedstrijd voor de houthandelaren. it In verband met zijn 25-jarig huwelijksjubileum werd aan hoofd redacteur M. J. W. Middendorp en zijn echtgenote een tuin parasol aangeboden. it De heer J. M. Boudri gaat met pensioen. Op 1 mei wordt hem door de N.V. Formosa een afscheidsreceptie aangeboden in de bovenzaal van het Ajax-Stadion, waar hij bijna 20 jaar de scep ter zwaaide. it De kuilen in de wegen op ons complex werden door ons eigen personeel provisorisch gedicht. it Aan de heer J. van Schaick, werkend lid sinds 1911, werd een plant gezonden i.v.m. het bereiken van de 80-jarige leeftijd. it Het aanbod om op dinsdagavond 11 mei a.s. een wedstrijd te spelen tegen Leeds United werd afgewezen in verband met het financiële risico. it Zondag 16 mei a.s. spelen wij een wedstrijd tegen Norwich. it Het dagelijks bestuur had dinsdag 13 april een onderhoud met de stadsingenieur P. P. Bijlaard en commissaris C. Mouwen van het bureau Linnaeusstraat over de problemen om ons Sta dion. it De wedstrijd die wij tegen De Volewijckers hebben gespeeld ter versterking van de kas voor het Daan de Jongh-fonds heeft 6500.opgebracht. it De kassiershuisjes die in zeer slechte staat waren (regen en wind hadden in sommige huisjes vrij spel) zijn voorlopig regen en windvrij gemaakt. it Aan de vereniging Vitesse werd een condoleantiebrief gezon den in verband met het overlijden van hun ere-voorzitter H. W. H. Herberts. it De Invaliden Sportclub Amsterdam kreeg een bedrag van 50.als bijdrage in de kosten voor de organisatie van een zit-volleybal-toernooi. it Medewerking werd toegezegd aan de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland om op 9 mei a.s. in het Olympisch Stadion een wedstrijd te spelen tegen Ben- fica. Aan Feijenoord is gevraagd of de spelers H. Groot en E. L. Pieters Graafland als gastspelers bij ons mee mogen doen. it Er zijn plannen gemaakt om de open tribune te overkappen. Het bestuur werd door de Financiële Commissie gemachtigd om hiervoor een obligatie-lening uit te geven. Wanneer het resul taat gunstig is zullen ook de staantribunes t.z.t. worden over dekt. Verwarming op de tribunes zal in de toekomst ook niet kunnen uitblijven. it Aan Philips N.V. zal worden gevraagd een expert naar de ver lichting te laten kijken, daar deze niet voldoende is voor de training. Er schijnen nieuwe lampen te zijn, die meer licht geven. it Borussia-Dortmund vroeg om een wedstrijd op 8 augustus 1965. Kosten f12.000.plus een diner voor 20 personen. Afgeschre ven omdat wij ons zolang tevoren niet willen binden en het bedrag aan de hoge kant is. it Op verzoek van de K.N.V.B. zal de beslissingswedstrijd D.W.S. tegen Volewijckers (jeugd) 30 april om 2.00 uur op ons veld worden gespeeld. Wegens wangedrag uit het lidmaatschap ontzet (artikel 13, lid b, van het huishoudelijk reglement) resp. het bij herhaling zonder tegenbericht geen gevolg geven aan toegezonden aanschrijvin gen: Th. H. Drost, L. de Roos, J. J. Schrever, R. Wilson. Ingaande 16 april 1965 voor 1 maand geschorst H. J. v. d. Hilst, wegens het weigeren zich te verkleden en als grensrechter te fun geren bij de wedstrijd Ajax 3D.W.S. 3 op 11 april 1965. Aangenomen als werkend lid m.i.v. 1 juni 1965 A. H. van Kol. Ons maart-clubblad, in het extra ,,pak" verband houdende met 65 jaar Ajax, was voor velen aanleiding uw redactie, hetzij in woord of geschrift, een goedkeurend klopje te geven, waarvoor wij uiteraard zeer erkentelijk zijn. Mede namens Henk Smit en Dirk Knegt dus hartelijk dank Bijzonder prettig trof ons daarbij een brief van de secretaris-pen ningmeester van de K.N.V.B., de heer Lo Brunt, welke eindigt met: „Moge uw vereniging, die een welhaast onvergelijkbare ge schiedenis achter de rug heeft, ook in de toekomst de toon aangeven, zoals de voorgangers op de groene velden en achter de bestuurstafel ook hebben gedaan." Toch gevoelen wij ons, bij nader inzien, bezwaard ten aanzien van het wegvallen van een naam, die zeker wel vermeld had móéten worden. Wel hebben wij alle Ajax-helden verpersoonlijkt in de Grote-Drie: Marius Koolhaas - wijlen Jan Elzenga en wijlen Jan Schubert, doch de naam van Frans Schoevaart komt zeker de eer toe, alsnog genoemd te worden onder die, welke in 1914, toen Ajax degradeerde en velen de club in de steek lieten, hun Rood- Wit trouw bleven. Frans had zich (bij het bereiken van de eerste klasse) min of meer uit het geregelde elftal teruggetrokken. Toen echter de nood aan de man kwam (wij citeren uit het Gouden Boek) „schoof Frans Schoevaart zijn stoere body en zijn harde kop weer op de backplaats en zo werd de „ruggegraat" van het nieuwe Ajax geformeerd". Zonder onderbreking heeft hij daarna zijn club met veel liefde en opoffering gediend; van 19251932 als voorzitter. Wij meenden het bovenstaande, mede jegens zoon Wim, die in de sectie-ama teurs momenteel zeker ook zijn sporen in ons dierbaar Rood-en- Wit verdient, nog verschuldigd te zijn. T. M. Wij moeten u hierdoor melden, dat de Ajax-speldjes resp. -broches etc. niet 1,75 kosten, doch ƒ2, Barend Tak, weer uit het ziekenhuis teruggekeerd in de familie kring, dankt langs deze weg alle vrienden en bekenden voor de enorme belangstelling (in velerlei vorm) jegens hem betoond. Langs deze weg wil ik het bestuur, de elftalcommissie der ama teurs, benevens alle verdere belangstellenden hartelijk dank zeg gen voor de bloemen, fruitmand, bezoeken etc., welke ik gedu rende mijn verblijf in de Dijsselhofkliniek voor het ondergaan van een galoperatie, alsmede bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis ont ving. MEVR. C. M. SCHOEVAART, Reguliersgracht 112 Heer Dronkers, wegens ruimtegebrek volgt u bijdrage in ons volgend nummer. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 15