DEX1R0-ENERGEN DE OUDE RIVALEN HET LEVEN gecfi- MUMwt e/kenfrk! per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. Het jeugdtrainers of -leiders probleem bij voetbal, verschilt in grote mate met dat van athletiek. Bij athletiek kun je als leider of trainer optrekken met enkele jongens, om dat deze sport valt immers of staat met prestaties. Wil men de athletiekjeugd tot een hoog peil brengen, dan zal de sport- studie zóveel vragen, dat een hobby-trainer niet aan de gestelde eisen kan voldoen. De verenigingen zullen dan moeten over gaan om trainers aan te stellen, die athle tiek tot hun studie hebben gekozen. Dit weer brengt met zich mede, dat de contri butie verder moet stijgen, daar dit practisch de enigste inkomsten van een athletiek- club zijn. Dit ligt bij de voetbalclubs in het algemeen anders. Tenslotte geloof ik dat, indien jeugdvoet ballers enige jaren ook 5 x per week zou den (kunnen) trainen, hun prestatiepeil veel hoger zou komen te liggen, indien tenmin ste daarbij de wil aanwezig is om te trach ten het hóógste peil te bereiken. En dit doel van de sport moet toch bij een ieder die daar aan meedoet, aanwezig zijn. Verder, heer Smit, ben ik het t.a.v. de ove rige punten, in grote lijnen met u eens. Alleen nog dit: het blijft voor een athletiek- leider vreemd, dat er nog zo veel voetbal lers roken, zelfs vaak in de „rust". Dat ziet men bij athletiek beslist niet. Misschien dat in de toekomst ook de voet ballers wat harder worden in hun opoffe ringen voor de sport. H. F. REINDERS Ik zag AjaxFeijenoord in het Olympische Stadion op maandag 19 april 1965. De klassieker! De wedstrijd van het seizoen! Ondanks de zware spanning, die gewoon lijk de aloude rivaliteit tussen onze beide Nederlandse topclubs kenmerkt, ditmaal ontbrak is het een fijne wedstrijd geworden. De uitpluizers van systemen mogen dan het vier-twee-vier-gedoe niet hebben ont dekt in de strijd om de punten of het maar een zwakke nabootsing vonden van deze aangebeden(?) vorm van spelen: de wed strijd was een genotvol geheel met fan tastische staaltjes solo- en combinatiespel aan beide kanten. Dit was de wedstrijd voor de liefhebbers van aanvallend voetbal met scherpe op 'n haar kloppende passes (onze Keizer aan de top met deze berekende manoevres, bravo!) Dit was het type voet bal dat de toeschouwers verrukt in span ning houdt. En uitgerekend zijn het Feije noord en Ajax die tegenover elkaar staande het best uitpakken en de capa citeiten hebben om te boeien van begin tot het einde, 'n Fijne middag! Reeds om twaalf uur hadden de Rotterdam se fanatiekelingen met spandoeken, gekke petjes en toeters van papier of koper de Amstelveense weg bezet. Het legioen over stroomde de toegangsweg naar het Olym pische Stadion op een wijze die het dui delijk maakte, dat men vandaag het rood- en-wit in de Rotterdamse kampioens-mast in top verwachtte! Het heeft niet veel ge scheeld! Op één goaltje na in de Sparta- veste! Sparta heeft bij wijze van spreken het kampioensgeschal van de Feijenoor- ders in de hand gehad! Dat spectakel is ons onthouden. Eigenlijk jammer, want het zou een vulcanische uitbarsting teweeg heb ben gebracht en we hadden die vreugde explosie graag gegund aan de felle aan hangers van de Rotterdamse top-club, die nu het kampioens-metaal voor het grijpen heeft. Overigens was het op de stampvolle ere tribune in het vak waarin wij terecht zijn gekomen een mengeling van rood-witte Amsterdammers en idem Rotterdammers. De kwinkslagen waren dan ook niet van de lucht en het ging alles gemoedelijk en in verdraagzaamheid. Er waren enkele bit tere opmerkingen over de referee, die naar onze smaak even te gewichtig optrad bij een onopzettelijke botsing tussen de spe lers. Geen nood. Het is alles goed afgelo pen. De uitslag gaf voldoening ofschoon Ajax de beste winstkansen heeft gehad. Maar ja, dan heb je nog de Rotterdamse goalie. Ik vond hem geweldig en de man met juist dat beetje onopvallend geluk waarvan elke keeper droomt. In de beide voorhoeden zat gang genoeg maar het ge heim van de directe finishing touch na een geraffineerde combinatie (we denken weer aan Keizer) ontbrak. Hier tegenover staat, dat zowel de treffer van Feijenoord als onze gelijkmaker van Swart gerust „volgens het boekje" mogen worden gekwalificeerd. Wat 'n pracht doelpunten. Voor ons was de uitslag zeker bevredigend en al hadden we ook liever twee punten aan onze score toegevoegd, we zijn o.i. uit de gevaarlijke zóne. En zo hebben we de herinnering aan een goede wedstrijd als fraai sluitstuk van een seizoen dat minder juichend is verlopen. In plaats van na te kaarten, liever ons vast voornemen het seizoen 1965/66 een duch tig woordje mee te spreken. En dan mogen we ons clublied luid aan heffen met de nadruk op de kampioens trofe. VLOKK1E GETROUWD: RIEN VAN DEN HEUVEL en JENNY GORT. Hartelijke gelukwensen. DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op- genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 12