VOORAF Ons dierbaar ROOD EN WIT jubileert Ajax bestaat 65 jaar. Dat is een stuk leveneen stuk geschiedenis voor alles-en-iedereen Voor iedereen het moment van een blik terug voor velen het einde van de arbeidsperiodeof an ders gezegd: het begin van de A.O.W. Een afscheids feestreceptieenveloppen-metcadeaux enz. Voor instellingen betekent dat meestal ook zo iets van: recepieeren, diner etc. etc. Zouden wij onze club tevens tot de categorie: instellingen willen beschou wen, wel waarom dan ook wij niet Neen, we houden het maar eenvoudig Ook uw Redactie heeft dat ten aanzien van het club blad zo gemeend. We hopen tenminste dat uw gedach ten niet zijn uitgegaan naar een Jubileum-boek of iets van dergelijke aardIn de eerste plaats ligt velen van ons het „Gouden Boek" bij 50 jaar Ajax gescha pen, zeker nog goed in het geheugen en is er minstens weer 25 jaar voor nodig om de oude historie met nieu we feiten-uit-het-verleden op redelijke wijze te kunnen aanvullen, doch bovendien vragen wij ons af of zelfs over 10 jaar een „levenswerk" als dat van Dolf Desmit gelijkwaardig kan worden samengesteld, laat staan overtroffen, eenvoudig gelet op de overweging of dit dan, de gewijzigde omstandigheden in ons voetbal leven in aanmerking genomen, niet zal worden gezien als iets „uit de tijd". Maar in ieder geval gaan wij aan déze 65 jaar niet zonder-meer voorbij; wij hebben ons voor dit feest in een ander pak gestoken en verder prominenten c.q. bekenden tot „bijdragen" uitgenodigd Wij hopen in de korte tijd die ons daarvoor ter be schikking stond op gepaste wijze er in geslaagd te zijn, het onze te hebben bijgedragen tot de beschei den herdenking van ons dertiende (wij zijn niet bijge lovig!) lustrum. DE REDACTIE Ons Eerste elftal seizoen 1964/1965 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 3