UIT DE „A.F.C.-SCHAKEL' De eerste AJAX-KAMPIOEN 1964/1965 is er. Het is het elftal der JUNIORES A 2, dat de ere-titel behaalde. Namens geheel AJAX onze hartelijke gelukwensen aan de Captain en zijn mannen. Eveneens van de hand van de heer Jurriaans ontvingen wij een beschouwing van de wedstrijd van onze B-2 juniores tegen D.W.V. 1, die Ajax met 21 verloor. „Dat wij nu juist van deze ploeg moesten verliezen, was bijzonder spijtig, omdat Ajax, 3 en D.W.V., 2 verliespunten had. De ach terstand van 1 punt is door deze nederlaag dus nu vergroot tot 3 punten. Jammer temeer, omdat het beslist niet nodig was. Aanval len is goed, maar als daarbij vergeten wordt de juiste verdediging toe te passen, gebeuren er ongelukken. Kop op echter, wij kun nen straks in de returnwedstrijd aan de overkant van het IJ nog twee puntjes terughalen, maar dan mogen we ook geen steken meer laten vallen. Daarom, succes, jongens." Zondag 14 februari j.l. werd er weer een uitgebreid jeugdvoetbal programma afgewerkt. De uitslagen waren als volgt: A-Juniores: Ajax 1—D.W.G. 1 9—1 Zeeburgia 2Ajax 2 04 Volewijckers 3Ajax 3 03 Ajax 4Meteoor 2 70 B-Juniores: B-1 vrij Rood-WitAjax 2 22 D.W.S. 2—Ajax 3 3—0 J.O.S. 3—Ajax 4 2—2 Ajax 5—O.V.V.O. 3 4—1 „Onze A-1 juniores begonnen met een krachtige wind (windkracht 8) in de rug, maar door te lang de bal bij zich te houden vooral onze kanthalfs maakten zich hieraan schuldig slecht plaatsen en onbenullige harde trappen kon onze aanval er niet veel mee beginnen. Niet zonder geluk viel enige minuten voor rust ons eerste doelpunt. Tijdens de pauze even een praatje van de heer J. v. d. Veen, dat weer eens wonderen deed. Toen wij aan de tweede helft begonnen, was de wind aanmerkelijk minder geworden. Er werd nu veel beter geplaatst, de bal sneller afgegeven, zodat de voorhoede ook beter ging draaien, waardoor er een groot aantal kansen ontstonden, die goed werden benut. Bij een stand van 91 in ons voordeel blies de scheidsrechter af." Aldus de heer Wijting, die als jeugdleider deze wedstrijd bijwoonde. Onze A-2 juniores gingen deze zondag op bezoek bij Zeeburgia, dat momenteel onderdak vindt bij Wilskracht in de Kruislaan naast de Jaap Edenbaan. In gezelschap van practisch alle ouders van de spelers, ben ik weer eens in de gelegenheid geweest onze A-2 juniores te zien spelen. Tevreden was ik niet, want ik heb ze wel eens beter gezien. Nu werkten de weersomstandigheden ook niet mee. Windkracht 8, hagel- en sneeuwbuien en een sloot achter één der doelen, die dermate breed was, dat ondanks het beschikbare materiaal, de bal steeds weer onbereikbaar bleek, zodat de wed strijd enige malen onderbroken moest worden, aangezien er dom weg geen bal meer was. Factoren dus, die voor spelers en suppor ters nu niet bepaald aangenaam waren. Voeg hierbij een op hard en stug verdedigen ingesteld Zeeburgia, waarmede Ajax vooral in de eerste helft nog al enige moeite heeft gehad. Wij hebben echter de volle buit binnen gehaald en blijven aan de kop van de rang lijst tronen, echter met 1 punt achterstand gevolgd door D.W.S. Blijf dus attent, mannen van de A-2." Aldus het relaas van de heer Jurriaans, die namens de J.C. deze wedstrijd bijwoonde. Onze A-4 juniores moesten het op deze zondag weer tegen Meteoor opnemen, maar nu op eigen veld. Het werd nu een 70 overwinning. Evenals in de andere wedstrijden op deze dag, werd het spelen van goed voetbal zeer bemoeilijkt door het slechte weer. Niettemin heeft dit team er geen gras over laten groeien De heer Boudri (met z'n echtgenote) is even oud als Ajax gaat ons daarom binnenkort verlaten en de overwinning, vooral in de tweede helft, met duidelijke cijfers veilig gesteld. In het doel speelde Eddie de Jong een voortreffe lijke partij. De doelpunten werden gescoord door Cohen (3), Wert- wein (2) en Piet Tol (2), die sedert geruime tijd weer eens van de partij was en dit zonder twijfel goed deed op de middenvoorplaats. Ook dit team heeft in dit seizoen een goede kans met de erepalm te gaan strijken. Daarom, de J.C. rekent op jullie. De heer Van Genderen was naar de J. van Galenstraat getrok ken om onze B-3 juniores aan het werk te zien tegen D.W.S. Voor de rust moest worden opgetornd tegen een zware noorderstorm en het pleit voor onze jongens, dat zij hun doel in de eerste helft schoon hebben weten te houden. Men moet niet vergeten dat de B-3 m.i. te zwaar is ingedeeld. Dat bleek ook weer eens na de rust. Onze jongens hadden teveel van hun krachten gevergd. Een kwartier voor het einde werd het pleit beslecht, want D.W.S. wist toen drie doelpunten te maken, zodat het einde kwam met een 30 nederlaag voor Ajax. Dat neemt niet weg, dat al onze spelers hard hebben gewerkt waarbij ik vooral doelman Boot noemen moet, want hij was een sta-in-de-weg voor D.W.S." J. H. H. RINUS MICHELS Ook voor ons is het niet zonder een gevoel van trots geweest dat Rinus Michels trainer werd van een der belangrijkste clubs van Nederland. Wij geloven dat Ajax een man met de training heeft belast die niet alleen zijn vak verstaat, doch ook drie wezenlijke kenmerken van een „goede" trainer bezit: mensenkennis, intelli gentie én persoonlijkheid. Veel succes Rinus! Spelers van A.F.C. 28

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 28