Reisbureau Maarse Kroon De training van de Pupillen in de zaal van het Ajax-Stadion delijke verdediging. Op de vleugels zagen wij Breuker en Ruim schoots aan het werk. Twee knapen, die door hun snelheid een doorlopend gevaar voor de Zeeburgianen betekenden. Een kwartier voor het einde werd uit een combinatie tussen het duo Bijlsma-Schemmekes het 4de doelpunt geboren. Het vijfde doelpunt heb ik niet gezien, omdat ik toen mijn aandacht bepaald had bij onze A-2 juniores, die op het veld ernaast tegen Z.S.G.O. speelden. Dit junioresteam heeft zich op deze vroege zondagochtend uitge leefd in een ware doelpuntenorgie (121). In het begin van de wedstrijd bood Z.S.G.O. goed tegenstand, maar naarmate hun achterstand groter werd, verzwakten ze. De Vries, middenvoor van ons elftal, had er helemaal veel zin in, want hij scoorde maar liefst 6 doelpunten. Ook de beide binnenspelers Van der Wamel en Ruisendaal hebben zich met betrekking tot het punt productiviteit niet onbetuigd gelaten. Veel doelpunten werden „panklaar" ge maakt door onze beide buitenspelers Berke (een snelle knaap) en Morel. Bos' debuut op de spilplaats was zonder meer goed te noemen, ofschoon hij in het begin van de wedstrijd niet vrij was van enige plankenkoorts. In de middaguren van deze zondag had ik de A-4 juniores in Noord op het Meteoorveld onder mijn hoede. Dit Ajax-junioresteam liet zich ook niet onbetuigd en ging met een 06 overwinning naar huis. Veel heb ik genoten van de vleugel FleurWertwein, die bijzonder goed op elkaar was ingespeeld en de basis legde voor een aantal doelpunten. Het was jammer, dat de Meteoor-spelers tegen het einde zich te buiten gingen aan te felle acties, hetgeen toch echt niet nodig was, want zij speelden vooral in het begin van de wedstrijd aardig voetbal, waarbij speciaal hun doelman blijk gaf over kwaliteiten te beschikken. Het woord is thans aan de heer Jurriaans: „Onze B-1 juniores wonnen met 51 van Z.F.C. Zij die de wedstrijd niet hebben gezien, zullen wellicht zeggen: „dat hebben ze weer even gefikst". Wij die er waren, kunnen hooguit tevreden zijn met deze overwinning, doch niet over het vertoonde spel. Temeer daar wij weten, dat zij beter kunnen. De leden van dit team dienen te beseffen, dat er van hen 10 spelers naar de A-juniores overgaan. Ik neem aan, dat jullie allemaal graag in één van onze A-juniores- teams zult willen spelen. Aan jullie dan ook de taak, dit in deze tweede helft van de competitie door goed voetbal waar te maken." voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 27