Broodje van Kootje De Jeugd-commissie met de adviserende stem van oefenmeester Van der Veen verplichte wedstrijden te spelen zijn, is het uiterst moeilijk op deze invitaties in te gaan. Iets anders is het voor de jeugd. Uit Duitsland ontvingen wij een uitnodiging om deel te nemen aan een jeugdtoernooi, dat te Marl in Westfalen gehouden zal worden. Aan dit toernooi mogen slechts zij deelnemen, die geboren zijn na 31 juli 1944, dus in het alge meen spelers, die hoogstens 20 jaar zijn. Het toernooi is zeer sterk bezet, want deelnemers zijn Burnley, Juventus, Real Madrid, Rode Ster Belgrado, Racing Club de Paris, Marl, Bochum en Ajax. Wij hebben deze uitnodiging aanvaard. Er wordt in twee poules gespeeld. Burnley, Juventus, Marl en Ajax zijn in één poule ondergebracht. Het programma voor Ajax luidt: Zaterdag 12 juni: BurnleyAjax. Dinsdag 15 juni: JuventusAjax. Woensdag 16 juni: AjaxMarl. Vrijdag finales. Vijftien spelers zullen kunnen deelnemen aan deze reis, die nog een vervolg heeft, want na afloop van het toernooi reizen alle deel nemers naar Berlijn, waar men tot 26 juni zal verblijven. In Berlijn wordt een team samengesteld uit alle aan het toernooi deelnemen de elftallen, dat in het Olympisch Stadion van Berlijn een wed strijd zal spelen tegen het Berlijnse jeugdelftal. Verder wordt er te Berlijn niet gevoetbald, zodat de spelers hun verblijf aldaar als vakantie kunnen beschouwen. Alle kosten, ook de reiskosten vanuit Amsterdam, zijn geheel voor rekening van de organisatoren. Er is overigens genoeg werk aan de winkel voor onze K.N.V.B.- jeugd, want er zal vóór de reis naar Duitsland nog worden deel genomen aan de jeugdtoernooien van Feijenoord (20 t/m 23 mei). A.D.O. (27 t/m 30 mei) en Blauw-Wit (5 t/m 7 juni). Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 25