DEXTRO-ENERGEN QZL'ft- hUMHH tMtnftii! per pakje met 6 dubbelta- bietten 50 ct. van Heracles won, 1 punt achter, zodat we, theoretisch gesproken, ons lot niet meer in eigen handen hebben. J. H. H. Zaterdag 20 februari waren wij de gastheren voor het Deventerse Go Ahead. In de eerste helft van de competitie was ons gebleken dat dit elftal een van de best voetballende ploegen is, hetgeen ook deze middag weer aan het vertoonde spel te zien is geweest. Ajax startte de wedstrijd om 4 uur tegen de straffe oostenwind in. Meteen werd een enorm beginoffensief ingezet waaruit enige zeer Ajax-Go Ahead (K.N.V.B.-Juniores") -a for one man show gevaarlijke aanvallen resulteerden. Uit zo'n aanvalsgolf doelpuntte K. Keizer na ongeveer 6 minuten spelen met een prachtige kopbal na een voortreffelijke actie van T. Fens op de rechtervleugel. Het was vooral laatstgenoemde speler die in de eerste helft met beke ken pass-jes onheil stichtte in de Deventer achterhoede. Ook na het eerste doelpunt behield de Ajaxploeg de betere kansen, maar onze tegenstanders begonnen zich toch langzamerhand los te werken. Met knappe tegenacties bestookten zij het doel van N. Kolthek. De Go Ahead rechtsbuiten schiep vele hachelijke problemen rond ons doelgebied, maar reële scoringskansen bleven toch uit. Na 25 minuten spelen onderbrak H. Driessen echter een van die Go Ahead aanvallen, er volgde een pass naar P. de Waal welke met een magnifieke solo-rush drie achterhoede-spelers en de kee per omspeelde om vervolgens laag in te schieten 20. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. De tweede helft begon weer met een licht overwicht van Ajax, maar al gauw was het Go Ahead dat ons in de verdediging drukte. Met de wind in de rug speelde Ajax opmerkelijk minder dan in de eerste helft, al moet gezegd worden, dat de Deventenaren met prachtig samenspel lieten zien, hoe jeugdvoetbal gespeeld moet worden. De verdediging der Ajacieden hield echter stand, hetgeen ook te danken was aan goed keepen van onze debuterende goalie N. Kolthek. Na 20 minuten spelen werd ons doel voor een doorboring bespaard toen een prachtig genomen vrije trap van de lat terugketste voor de voeten van een aanstormende Go Ahead-speler, die de bal ter stond inschoot maar met een prachtige reactie van Kolthek werd een doelpunt voorkomen. Dit betekende echter een waarschuwing voor de Ajaxploeg en energiek werd de aanval van Go Ahead overgenomen, maar ver der dan een afgekeurd (zuiver) doelpunt van H. Driessen kwamen wij niet. Enkele zeer goede scoringskansen werden nog door ons gemist en toen was het woord voorgoed aan de Deventenaren. Met nog 8 minuten te spelen kwam een nu geheel op de aanval opererend Go Ahead op 21, waarbij onze achterhoede niet ge heel vrijuit ging. Die laatste minuten echter wist de Ajaxploeg de muur dicht te houden (R. Grooteboer haalde de bal zelfs eenmaal van de doellijn weg toen de keeper al gepasseerd was), zodat deze wedstrijd ein digde met een 21 stand in het voordeel van de Ajacieden. PRACHTIG UITSTAPJE VOOR ONZE JEUGD Ondanks het minder goede seizoen van ons eerste elftal, heeft Ajax buiten de landsgrenzen nog steeds een zeer goede naam. Dat blijkt wel uit het grote aantal uitnodigingen, dat wij uit het buiten land ontvangen om aldaar wedstrijden te spelen. Doordat wij niet weten wanneer het seizoen beëindigd is en of er daarna dan nog DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 24