K.N.V.B.-JUNIORES De K.N.V.B.-Juniores 1964/65 met trainer Van der Veen Aangezien onze K.N.V.B.-juniores zaterdag 30 januari j.l. voor de competitie niet in het veld behoefden te komen, was het wachten op zaterdag 6 februari j.l. Op deze dag kwam Blauw-Wit bij ons in de Meer op bezoek. De stadionbewoners zijn er boven alle ver wachtingen in geslaagd Ajax' ongeslagen record in flarden te schie ten, want ons jeugdelftal verloor deze wedstrijd in eigen home met 01. Het was van onze kant een zeer middelmatige vertoning. In plaats van de bal snel van man-tot-man te spelen, werd er te veel met het bruine leder gelopen. Het duurde allemaal te lang in onze voor hoede. De vaart en verrassing waren uit het spel. Hierbij komt nog dat er weinig of niets lukte en het pechvogeltje ons zo nu en dan wel parten speelde. En zo sleepte de wedstrijd zich tot de rust moeizaam voort met een hoofdzakelijk verdedigend Blauw-Wit en een aanvallend Ajax, dat maar niet tot doelpunten komen kon. Na de rust van hetzelfde laken een pak. De verdediging van de stadionbewoners had goed vat op het vaak doorzichtige spel van onze voorhoede, waarin Johan Cruyff, die dit toch echt niet nodig heeft, zich beijverde de toorn van de scheidsrechter op de hals te halen door onnodig hard spel. Enige minuten voor tijd viel de klap. Peter Jansen, die tot nu toe weinig spectaculaire handelingen had behoeven te verrichten, ran selde een formidabele kogel uit zijn heiligdom. De bal belandde bij de Blauw-Wit speler E. Fokke, die het leder vanaf de rechts buitenplaats haarfijn voor het Ajax-doel plaatste. Een simpele kop bal en Jansen was een geslagen man en Ajax een geslagen ploeg (01). Hierna ondernam Ajax nog een aantal wanhopige pogingen de stand in evenwicht te brengen, maar Blauw-Wit stond geen meter meer toe. Jammer, maar niets aan te doen. Intussen staan we nu op Volendam, dat zelf in Almelo met 13 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 23