REDACTIONELE NOTITIES izijn G. J. Hulscher Café Verwoest HET LEVEN voor die enkelingen dan wel eens op een persoonlijke teleurstel ling uit kan lopen. Tot slot van dit artikel willen we toch nog zeer in het kort iets over het 4-2-4-systeem zeggen en wel voor hen en ook buiten Ajax- kringen horen we die geluiden wel eens die denken, dat dit een uitsluitend verdedigende tactiek is. Dat is namelijk een vol komen verkeerde gedachte, die voortkomt door de verkeerde toe passing van dit systeem. Er zijn inderdaad te veel voorbeelden van clubs in ons land, die het 4-2-4 alleen maar gebruiken om te trach ten hun zwakke verdediging te versterken. Dat ze daarbij afbraak voetbal spelen en op die wijze het publiek naar huis sturen, is een zaak die hen niet interesseert. Ajax zal zich hier nooit schuldig aan maken en zal trachten te profiteren van de mogelijkheden, die dit systeem voor een grotere aanvalskracht biedt. De wedstrijden, die we tot nu toe hebben gespeeld en waarin Ajax zelfs méér in de aanval dan in de verdediging is geweest, mogen hiervoor als be wijs gelden. Commissie Betaald Voetbal derlandse voetbal te brengen. Wij mogen ons niet tevreden stellen met zo-maar goede voetballers, wij moeten spelers hebben, die Ajax weer AJAX kunnen doen zijn. En nu de vraag of wij, nu er weer van een herstel sprake is, voor de toekomst optimistisch mogen zijn. Op deze vraag valt geen de finitief antwoord te geven. Een voetbal kan nu eenmaal raar rol len en voorspellingen doen is een te riskant bedrijf. Bovendien is het omschakelen op een ander systeem niet iets, dat in een hand omdraaien kan gebeuren. Hier wordt veel van het aanpassingsver mogen van de spelers gevraagd, maar ook van hun (voetbal)intel- ligentie. Tenslotte is er nog zoiets als een transfermarkt, waarop wij ons ongetwijfeld actief zullen moeten tonen. Pessimistisch zijn we uiteraard niet, doch alvorens we ons in te optimistische bewoordingen willen uitlaten, zullen we toch eerst de komende twee a drie maanden moeten afwachten. Zouden alle contractspelers voor honderd procent doordrongen zijn van wat er ook voor hen persoonlijk op het spel staat, dan zal dat alles wel meevallen. We vrezen echter, dat dat niet het geval is, hetgeen ONS DERTIENDE LUSTRUM Dit clubblad zal in de roodwitte gelederen binnen fladderen tijdens de feesterij van onze vijfenzestig jaren lief en leed. Een mooie gelegenheid om de blommen buiten te zetten. We hebben wel een opkikkertje verdiend, nu dit jubeljaar ons heeft verrast met een voor ons doen vrij bescheiden plaats op de ranglijst. We hebben het al eens meer geschreven: mensen, we zijn verwend. Nauwelijks was Ajax uit de hoog ste regionen verdrongen en bevonden we ons aan de rand van de „afgrond" (brrl), of elke Ajacied liep rond met boze gedachten en zelfmoordblikken! Hoe bestaat „ut"! We hebben echt het woord „degradatie" in ons achterhoofd gehad en koude rillin gen liepen over onze ruggen. Daarbij de binnenlandse aangelegenheden. Gelukkig voor ons aloude Ajax konden de „fire brands" geen vat krijgen op de kern van de vereniging in welks vaan de clubgeest ge grift staat. Aan beide zijden verhitting maar uiteindelijk een draai naar de goede kant. Met de rust kwam de klim naar een betere status. En vandaag de dag een maartse dag met voorjaarsbeloften gaan we welgemoed feesten. Een terugblik? We kennen allen onze historie en indien dit nog niet aan ieder duidelijk is: Ajax is groot geworden door bekwaam leiderschap door de decennia heen. Er zijn in Ajax altijd werkers geweest van het eerste plan, kerels met verstand van zaken, doch ook met menselijke eigenschappen die onmis baar zijn voor het wei-bevinden van de club, integere figuren, recht-door-zee man nen. Dat is het grote plus van Ajax door alle tijden heen geweest en deze bevoegd heid van ons bestuursapparaat is het, die ons ook voor kort weer deed zien, dat er gens de vereniging op stevige bases is opgebouwd. We zouden ze gaarne alle willen noemen, die „captains of sport", die medegewerkt hebben aan de groei en bloei van onze vereniging, doch van hen die nog in ons midden zijn willen we de symbolische fi guur als voorbeeld stellen voor allen, na melijk Marius Koolhaas, door vriend en vijand gerespecteerd. Wij hebben deze ve teraan dezer dagen opgezocht, nadat hij weer voor verdere verpleging in de Oranje Nassaulaan is teruggekeerd. Het was een genoegen te zien met welk een élan hij de Ajax-zaken nog steeds volgt en te allen tijde beschikbaar is zijn adviezen te geven Mogen we hem nog vele jaren in ons club leven tegenkomen. Met onze beste wensen voor Ajax in de ruimste zin willen we onze huidige voor zitter Jaap van Praag benaderen. Zijn taak is een moeilijke doch hij weet zich gesteund door velen van onze „oude garde" en dat zegt veel. Cheerio Ajax. Op naar de zeventig! D. Kn. Verloofd: KITTY KIMMIJZER en LOEK COHEN Hartelijke gelukwensen. Getrouwd: LODEWIJK DOLLEE en INEKE WILDEMAN Hartelijke gelukwensen. Geboren: ANTON REYER zoon van A. de Bak C. G. den Bakvan Aken Hartelijke gelukwensen. Sigarenmagai Nergens treft u zo'n grote sortering in sigaren en sigaretten Halvemaansteeg 21, Telefoon 237835 De oudere Ajacieden Inzender ontving Nog altijd zulke lieden (duim omhoog) 1 Itr Janmaat Al zijn de scharnieren verroest Oude Genever Toch ééntje pikken bij „VERWOEST" Rembrandtsplein 16 Tel. 233423 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 18