VAN DE VOORZITTER Melchers Olifant Jenever W'V Restaurant ,DE KUIL' Bouwmeester Gerrand Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 Altijd heb ik gedacht, dat 65-jarige jubilea vluchtheuvels waren om over te steken van de 50 naar de 75 of een twijfelachtige po ging om wéér een feest te vierenIk weet nu wel beter. Ik weet, dat wanneer een vereniging of zaak (en in dit geval, ge loof mij, lijkt het veel op elkaar!) groot wordt, élk jaar van voortbestaan een ver nieuwde krachtsinspanning eist en déarom een 65-jarig jubileum het vieren waard is. Toen ik in september 1964 voorzitter werd van onze geliefde vereniging voelde ik mij eventjes als junior Jaap van Praag, die in 1928/29 een ontzettend koud jaar bibberend van kou moest aantreden. En na een half jaar was ook de kleine Jaap van Praag gewend aan „blood, sweat and tears". Elke nieuwe functie eist een in- werkperiode. Dat geldt ook voor de functie van voorzitter van een van de grootste voetbalclubs van Nederland. Een wisseling van bestuur vraagt aanpassing. Van leiding en leden. En vice versa. Het is bepaald niet goed voor contractspelers wanneer zij regelmatig geconfronteerd worden met ver anderingen. Nieuwe zienswijzen van b.v. de Sectie Betaald Voetbal eisen niet een „fysieke" maar een „mentale" lenigheid van de contractspelers. Daarom durf ik op de noodzaak te wijzen, dat de nu werkende Sectie Betaald Voetbal gehandhaafd dient te blijven. Belangrijk is het ook te weten, dat het „managen" van een grote club een zo vlug mogelijk inwerken eist, omdat het dikwijls een zaak is met traag inkomende dubbeltjes en snel wegrollende guldens. Ik kan nu stellen, dat de inwerkperiode voorbij is. Mét mij is een nieuw bestuur gekomen, bestaande uit leden, die naast hun vele da gelijkse beslommeringen alles over hebben voor hun club. Er heeft een wisseling van trainers plaats gehad. Vic Buckingham ruimde het (Ajax)- veld voor Rinus Michels. Voor de rest kan ik niet wijzen op opzien barende feiten. Wij staan niet in de voorste gelederen. Voor het eerst sinds jaren in de geschiedenis van Ajax zijn wij ons bewust, dat het de „mazzelclub" Ajax niet voor de wind is gegaan, al was het alleen maar het feit, dat thuiswedstrijden „regenwedstrij den" waren. Waar kunnen wij dan wél trots op zijn? Op een sterke oude garde van werkende leden, die niet faalt direct een opengeval len plaats in te nemen. Op een prachtig bezit van gebouwen en terreinen. Dienstig is het op te merken, dat de „image" van dit bezit de laatste maanden een noodzakelijke schoonheids behandeling onderging. Door eigen krach ten werden gangen, muren en kleedkamers onder handen genomen, de gehele accom modatie werd bezien. Maar, er is nog veel te doenté veel eigenlijk! Op een keur van contract-spelers, ons eer ste elftal, die zo veel mogelijk hun beste beentje voorzetten en hopelijk een nog beter beentje in reserve houdenOp een Ajax-jeugd en een goed geleide ama teurafdeling, die op hun beurt weer hart en hoofd vol hebben van Ajax, een niet weg te denken stuk Amsterdam. Gevoelens van trots bezielen ons ook, wanneer wij denken aan de zeer deskun dige medische verzorging, die onze spelers hebben. De bijzonder goede verstandhouding met K.N.V.B., scheidsrechters, clubbesturen van andere verenigingen en Pers, een ver standhouding, die alleen maar wederzijds respect en vriendschap uitademt, schenkt ons eveneens grote voldoening. Des te meer spijt het ons in dit nummer een resumé te moeten weergeven van de re cente moeilijkheden D.W.S.Ajax. Maar ook deze moeilijkheden zullen geklaard wordenHebben dan de 64 achter ons liggende jaren het recht om het 65ste ver wijtend aan te zien? Neen, in het geheel niet! „Wat mij niet ombrengt, maakt mij sterk". En dan zal het waarachtig wel gaan. Met het élan van een jonge generatie, een schare van enthousiaste, werkende en on dersteunende leden, een eensgezind be stuur. De Schikgodinnen van Ajax zullen ons ho pelijk volgend jaar een knipoogje van ver standhouding geven, wanneer zij aan het lijntje staan (en trekken!) En een duwtje in de rug, wanneer wij aan het 66ste seizoen beginnen. Laten wij het daarop maar hou den. J. VAN PRAAG r&f) Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtsplein 7 Tel. 62690 Salades Croquetten enz. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 11