K.N.V.B.-JUNIORES ZATERDAG 12 DECEMBER J.L. HeraclesAjax 17 (Rust 15) Ons jeugdelftal kan terugzien op een schitterende wedstrijd in Almelo. Langzamerhand gaat dit team op volle toeren draaien. In niet onbelangrijke mate is dit toe te schrijven aan de goede con ditietraining, die deze spelers krijgen. Al vrij spoedig keken we tegen een achterstand aan. Hierna kwam Ajax pas goed los. De sportcourant van ,,De Nieuwe Dag" schreef naar aanleiding van deze wedstrijd o.m. het volgende: „Na dit doel punt voltrok zich een metamorphose in de Ajaxploeg". Onze jon gens demonstreerden goed voetbal waarbij doelpunten niet uitble ven. Voor de rust waren het Piet de Waal (2x), Ger Splinter (2x) en Ton Fens (1 x), die de 10 achterstand ombogen tot een 15 voorsprong. Na de rust zorgden Onclin (1x) en Nico van Dijk (1 x) voor nog twee goals, zodat de eindstand bepaald werd op 17. Vooral het doelpunt van Nico van Dijk was een juweeltje. In deze wedstrijd speelde Cootje Meyer spil voor de geblesseerde Hulshof; Co deed dit uitmuntend. Aan onze tegenstanders een woord van dank voor hun juiste spelopvatting, want de jonge Heraclieden bleven voetballen en deze richting moet het in het jeugdvoetbal uit. ZATERDAG 19 DECEMBER J.L. Tegen de wijdbroeken kon ons jeugdelftal niet verder komen dan een gelijk spel (11), ofschoon een kleine overwinning, gezien het vertoonde spelbeeld, toch alleszins gerechtvaardigd was geweest. Vrijwel gedurende de gehele wedstrijd is Ajax in de meerderheid geweest, maar onze voorhoede, die toch echt wel een doelpunt maken kan, kon de Volendam-veste maar niet doorboren. Voor de rust hadden we zeker een 20 voorsprong moeten heb ben, maar noch Johan Cruyff noch Ger Splinter beschikten op het kritieke ogenblik over het juiste richtingsgevoel. Na de rust sloeg Volendam toe met een prachtige kopbal, zodat we tegen een 01 achterstand aankeken. Onder aanvoering van de altijd onver moeibare Co Meyer legde onze middenlinie beslag op het midden veld. De Volendammers trokken zich terug voor hun heiligdom. Halverwege de tweede helft wist Nico van Dijk na prachtig door zetten ons toch nog op een gelijk spel te zetten (11). Nu begon de belegering van het Volendam-doel pas goed maar er was geen doorkomen aan, wat onze jongens ook probeerden, paal en lat, hoofden en benen kwamen de Volendammers steeds meer te hulp. Tussen alle bedrijven door is ons jeugdelftal nog steeds ongeslagen en prijkt het met één punt voorsprong op G.V.A.V. en Volendam op de eerste plaats. Aangezien vlak voor Kerst de winter zijn intrede deed, kon voet- balminnend Nederland op de feestdagen achter de kachel blijven zitten, zodat ons niets anders restte dan te wachten op het week einde van 2 en 3 januari in het nieuwe jaar. Zaterdag 2 januari was men ook van voetbal verstoken; aangezien enige dagen tevoren de dooi was ingetreden, waren de voetbal velden vrijwel onbespeelbaar, zodat niemand tranen met tuiten huilde over dit verloren voetbalweekeinde. Doordat onze K.N.V.B.-juniores zaterdag 9 januari ook niet in het veld kwamen, schakelen we een week verder, naar zaterdag 16 januari, toen een van ,,de-lastige-klippen" het Friese „Cambuur" op bezoek kwam. Deze jongens spelen een fris partijtje voetbal. Ajax heeft aan Cambuur dan ook zijn handen vol gehad. De rust brak aan met een 00 stand. De het accent op de verdediging leggende Friezen wisten ons elftal tot de rust van doelpunten af te houden, mede door knap werk van hun doelman, die zich met grote allure tussen de palen bewoog. Na de rust ging dit nog zo een tijdje door, maar toen was het toch Ajax-Blauw-Wit 0-1 - Een hands-bal bij deze bal-„twist" gebeurd. De scheidsrechter wees Ajax een strafschop toe, die P. de Waal tegen de paal mikte. Uit de hierdoor ontstane scrim mage wist Splinter echter te scoren. (10). Ajax ging door en rook winst. Ons team schakelde over op een hogere versnelling zodat het Friese doel onder druk kwam te staan. Er kwamen nog twee doelpunten bij. De makers, hiervan waren Splinter en K. v. Dijk. Op het trainingsbankje zat een zichtbaar verheugde Janny van der Veen, die dit elftal traint en op deze jongens trots kan zijn, want zij oefenen practisch de gehele week en bereiden zich op elke wedstrijd degelijk voor. Zaterdag 23 januari j.l. stond de uitwedstrijd tegen Elinckwijk op het programma. In de voorafgaande dagen had Koning Winter zich onopgemerkt aangediend, want de velden waren weer hard ge worden. Wat zou het weekeinde van 23 en 24 januari brengen? Zou het de weergoden weer lukken roet in het eten te gooien? De vorst droop af, maar de regen bleef. De wedstrijd tegen Elinckwijk ging door. Ons jeugdelftal won maar liefst met 08. Vanaf het beginsignaal pakten de Utrechters de zaken energiek aan. Met de- Si garenmagazijn H arry Sacksioni VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion Inleverings-adresAjaxpool Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) Rijnstraat 63, Telefoon 726558 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 9