GARAGE KOST afd. Glas verkoop VAN DE VOORZITTER FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE NOKKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 6395.- Wim Kan zou ongetwijfeld als pedant op zijn liedje „Het was me het Jaartje wel" spreken over „Het waren de weekjes wel". Er is inderdaad wel het een en ander ge beurd. Het inderdaad zo plotselinge vertrek van mr Buckingham zou, althans op deze plaats bij een eenvoudige vermelding kunnen blij ven, ware het niet dat enige verwondering is ontstaan t.a.v. uw vooriztter, omdat hij de ene dag nog tegenover de Pers ver klaarde niets van een vertrek van de Ajax- trainer te weten, terwijl de andere dag het ontslag een feit was. Reeds enkele maanden geleden circuleer den in de Engelse bladen geruchten aan gaande een contract tussen mr Bucking ham en „Fulham". Op onze vraag hierom trent bij de betrokkene kregen wij ten ant woord, dat het ook werkelijk slechts een „gerucht" was, van elke grond ontbloot. Tótdat mr Buckingham mij donderdagoch tend, 21 januari j.l. benaderde met het ver zoek, van zijn Ajax-contract ontslagen te worden, zulks in verband met de aanbie ding van de zijde van „Fulham". Op grond van bovenaangehaalde geruchten, waren wij er wel enigszins op bedacht, (er van uitgaande dat in zulke praatjes, zo geen kern van waarheid, dan toch een wens kan schuilen) voor het komende sei zoen op een andere trainer voorbereid te moeten zijn. Bij onze informaties in verband hiermede, was o.a. Rinus Michels betrok ken Toen ik een vergadering van uw be stuur, reeds één uur na Buckingham's verzoek, werd besloten, het vertrek van deze oefenmeester een feit te maken, ver zekerden wij ons kort daarop van de me dewerking van Michels, voorlopig tot juli a.s. Rinus Michels, 36 jaar oud, achttien jaar bij Ajax gevoetbald (ik meen te weten vanaf zijn dertiende jaar) is dus weer op het Ajax-nest teruggekeerd. Op een belang rijke post. Vanaf deze plaats van harte welkom en veel succes!! Ik ben ervan over tuigd, dat hij het tezamen met Janny Veen zal weten te klaren. Zondagavond 24 januari deelde Arie Knijn mij onverwacht telefonisch mede, dat hij besloten had uit ons bestuur te treden. Dat spijt mij, vooral omdat zijn beweeg reden tot deze stap m.i. ongegrond is. Een bestuursfunctie is nu eenmaal aan kritiek onderhevig. Dat weet Arie beslist ook Doch dat is toch geen reden om weg te lo pen, temeer als deze kritiek alleen wordt gelanceerd in het belang van ons aller Ajax. Arie, nogmaals ik betreur het. Zeker moet ik je nog wel veel dank zeggen voor al het goede dat je voor onze Vereniging hebt gedaan; vanaf oktober 1963 maakte je deel uit van de Sectie Betaald Voetbal en je hebt je taak altijd met veel ambitie ver vuld. Na de onverwachte nederlaag tegen Go Ahead, heeft onze ploeg weer vele goede beurten gemaakt. A.D.O. werd met 51 naar Den Haag teruggezonden. Tegen D.W.S in een faire wedstrijd gelijk gespeeld, een wedstrijd, die ook vele kansen tot de volle winst voor ons had. Over het pijnlijk inci dent tussen Jongbloed en Muller wil ik al leen opmerken, dat als er één of twee woordjes minder gezegd zouden zijn, er genoeg overblijft om te trachten aan deze uiwassen voorgoed een einde te maken. Verder doe ik er het zwijgen toe!! Tenslot te de forse 93 overwinning op M.V.V., die ons toch wel de overtuiging geeft, dat we de kunst verstaan doelpunten te ma ken. Op de 9e plaats staande op dit mo ment met 45 gescoorde doelpunten, tegen Feijenoord op de 1e plaats met 52 vóór. Jammer, dat onze defensie in de eerste helft van de competitie zoveel steken heeft laten vallen Het verheugt mij u te kunnen zeggen, dat onze ere-voorzitter Marius Koolhaas, die, zo u weet, in het ziekenhuis ligt, goed vooruit gaat. Bij mijn laatste bezoek, dat ik hem bracht was hij weer goed „bij-de- pinken" en vroeg mij honderd-en-een-uit over Ajax. Marius ook van deze plaats af wens ik je namens heel Ajax een spoedig algeheel herstel toe. Op 28 januari j.l. vond een vergadering van de Ledenraad plaats. Als belangrijkste punt mag ik wel zeggen, werd het „Rapport Splitsingscommissie" behandeld. Het uitge brachte meerderheidsrapport (dat u elders in dit clubblad afgedrukt vindt) werd door de vergadering aanvaard, zodat een split sing (nog) niet zal plaatsvinden Onnodig te zeggen, dat uw bestuur en leden van de Ledenraad de ontwikkeling nauwlettend zul len blijven volgen. Ook werd besloten in de vacature A. A. M. Knijn dit seizoen niet meer te voorzien. Het was een geanimeer de vergadering, waarbij mij wel van het hart moet, dat het „spijkers op laag water zoeken" jegens de door Jan Westrik ge maakte notulen over de vorige vergadering achterwege had dienen te blijven. Het is misschien een beetje vroeg, maar denkt u eraan, om zaterdagavond 20 maart a.s. vrij te houden? Wij vieren dan immers ons 65-jarig besaan en de „feestcommis sie" is van plan dit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Zij rekenen erop, dat wij, u en ik, daar bij zijn. J. VAN PRAAG De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 10.7 sec, 0 -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagen l compleet met verwarming en ruitensproeier Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 8