Asbeek Brusse sportspecialisten Peppy van dep Kan Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. 10 VESTIGINGEN TV, RADIO, BANDRECORDERS, etc., VERWARMING voor kolen, olie en gas, GASFORNUIZEN, ELECTRISCHE ARTIKELEN (diverse merken) MEUBELS, BANKSTELLEN, EETHOEKEN, VLOERBEDEKKING, WONINGTEXTIEL, KEUKENSETTEN, alles voor de gehele woninginrichting Tevens nog aparte showroom voor meubels, Zeeburgpad 51-52 geëist voor een van beide verloren moet gaan. Dit zou bereikt kunnen worden door de amateurclub welke in de 4e klasse K.N.V.B. zou moeten herbeginnen de naam A.F.C. Ajax te laten blijven dragen, terwijl de zelfstandige betaaldvoetbal-afdeling de naam „Ajax 1965" zou kunnen voeren. Wat betreft de bestuurs vorm van een stichting of andere rechtspersoon, zulks in verband met de „binding" tussen amateur- en profclub volgens de K.N.V.B.- reglementen, zijn wat de verkiesbaarheid aangaat tot nu toe onvol doende richtlijnen van de K.N.V.B. beschikbaar om zich daarover nu een gefundeerde mening te kunnen vormen. Financieel zou een splitsing tot stand kunnen worden gebracht door de bezittingen der vereniging, te weten het Ajax-stadion, de gelden en het spelersareaal (waarde der contract-spelers), te verdelen Een voorbeeld daarvan: het Stadion plus een deel der gelden voor de amateurclub, de rest der gelden plus het spelersareaal voor het betaalde voetbal. Via overeenkomsten, die geen „binding" vormen in de zin van de K.N.V.B.-reglementen, zou de financiële verhou ding tussen beide lichamen nader geregeld kunnen worden, o.a. door een huur-overeenkomst voor het gebruik van het stadion door het betaalde voetbal, hetzij via een vaste huurprijs, hetzij via een percentage der recettes. Daartegenover zou de amateurclub zich moeten verplichten zijn spelers desgewenst om niet aan de be taalde afdeling (Ajax 1965) af te staan. Fiscaal houdt een splitsing in, dat voor elke andere vorm dan een vereniging, ook voor een stichting (die geen „winst" beoogt), ven nootschapsbelasting zal moeten worden betaald. Tot dusverre was de vereniging daarvan vrijgesteld. Het is evenwel niet zeker, dat deze vrijstelling in de toekomst voor verenigingen, die ook betaald voetbal bedrijven, zal worden gehandhaafd. Vast staat in ieder geval dat indien de vereniging Ajax (amateur) haar stadion zou verhuren aan de prof-afdeling (Ajax 1965) de vereniging in de ven nootschapsbelasting zou worden betrokken. Ten aanzien van de vraag of Ajax tot een splitsing zal moeten over gaan, kon in de commissie geen eenstemmigheid worden bereikt. Vastgesteld werd ook de heer Zon was deze mening toegedaan dat directe noodzaak in verband met Ajax' financiële en organi satorische positie niet aanwezig was; over de vraag of zulk een splitsing wenselijk, resp. noodzakelijk is, liepen de meningen uit een. Een deel der commissie (4 leden) was van oordeel, dat een splitsing voor Ajax noch wenselijk noch noodzakelijk is en deze daarom achterwege moet blijven tot eventueel de noodzakelijkheid daartoe zal blijken; een ander deel der commissie (2 leden) was van mening, dat een splitsing gewenst is om de positie en het bezit der amateurs thans reeds veilig te stellen en deze splitsing eerder dan zodra daartoe de noodzakelijkheid zou blijken door te sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping SPORTMAGAZIJN voeren. Eén dezer laatst genoemde leden was bovendien van oor deel dat een splitsing op zo kort mogelijke termijn dient te worden doorgevoerd en, in afwachting daarvan, reeds thans directieven door de ledenraad dienen te worden uitgegeven om het bezit der vereniging veilig te stellen. Dit lid behield zich het recht, voor zijn mening in een minderheidsrapport vast te leggen. Aldus uitgebracht in de vergadering van de ledenraad van 28 januari 1965. De commissie C. H. Geudeker, voorzitter Mr. dr. E. W. Catz J. L. Melchers J. van Praag H. G. A. Timman J. H. Westrik Borneostraat 6-14, tel. 54251 Wij zijn ruim gesorteerd in; Voordelige eigen kredietspreiding 50/o p. jr. Wij werken alleen met eigen kundig personeel 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 7