VAN HET TWEEDE 0 V I S I 0 THE ELECTRIC en Gramofoons Sport- en Schaats-artikelen door het abnormaal slechte weer en de dientengevolge hopeloze toestand van het veld. Van Ben vernamen wij nog dat de reis zelf zeer interessant was geweest; vooral het bezoek aan Jeruzalem had bij allen een on vergetelijke indruk achtergelaten. Ook Arabieren-in-hun-stellingen had men kunnen zien Per 1 januari j.l. werd de heer N. Dalmulder benoemd tot admini strateur. De heer R. Keesman, die de functie slechts tijdelijk waar nam, zal, na de inwerkperiode van de heer Dalmulder, Ajax dus weer gaan verlaten. Aan de heer Dalmulder onze beste wensen voor een goede en langdurige werkperiode bij onze vereniging. Met eigen krachten zijn o.m. de gangen van ons Stadion opge knapt, d.w.z. er is daar een behoorlijk stukje schilderwerk wegge geven. Aan ons allemaal (en vooral gij, zich „uitlevende" jeugd) om er aan mede te werken, alles in de behoorlijke staat te houden! Kortgeleden bestond de Amsterdamse Athletiekclub A.A.C. 50 jaar. Via een telegram zond Ajax haar gelukwensen aan deze club, die op grond van haar verleden en prestaties in de wereld van de- moeder-aller-sporten weieens vergeleken wordt met Ajax in het rijk van King Soccer! Namen als die van Sjabbe Bouman, Wim Slijkhuis, Jan Brasser, Jan Overdijk, Toscani, Chris Berger e.a., kunnen vergeleken wor den met bij ons die van b.v. Henk Hordijk, Jan de Boer, Piet van Reenen e.a. Wat de jeugd betreft neemt de „Grote-Amsterdamse" ook een vooraanstaande plaats in; sedert vele jaren zijn de volgelingen van trainer Frits Reinders „heer-en-meester" bij de strijd om de Wouter-Groenesteynbeker. (Jeugdkampioenschap van Nederland). p GRAMOPHONE (directie: Jaap vdn Praag) Spui 6, Telefoon 245105, Amsterdam-C. Om nog even op Toscani terug te komen; deze bijna 65-jarige oud- snelwandelaar is nog steeds actief. Iedere zondagmorgen, bij, zo als het van jongs-af elke athleet betaamt: weer-of-geen-weer, loopt ook „Tos" nog zijn afstanden daarbij vaak vergezeld van nog zo'n ouwe-rot n.l. Jan Overdijk. En hij denkt nog beslist niet aan op houden! Hulde en in veel gevallen: de Jeugd ten voorbeeld! Vrienden van A.A.C. veel succes voor de toekomst en wij hopen dat het mogelijk zal zijn, daarin weer „ouderwets" internationale ontmoetingen te organiseren. Dat zou wat zijn op die schitterende nieuwe baan in Ookmeer! Lieden, dit moet zo ongeveer het einde zijn van deze kroniek. Hopelijk niets vergeten hebbende, roepen wij u gaarne toe: tot de volgende keer! T. M. Met het tweede elftal blijft het een grillige vertoning. De ene week wordt er een zeer goede wedstrijd gespeeld, de volgende keer lijkt het nergens op. Dit laatste was helaas ook weer het geval op zaterdag 9 januari te Schiedam tegen S.V.V. 2, waar ternau wernood een nederlaag voorkomen kon worden (22). Wanneer men weet, dat er waarschijnlijk geen club in Nederland is, die zijn spelers van het reserve-team materieel en anderszins zó goed be handelt als wij doen, is het onbegrijpelijk, dat de spelers er niet veel harder aan trekken. Goed, het veld van S.V.V. was erbarme lijk, over de kleedaccommodatie zou men zelfs tientallen jaren ge leden hebben geklaagd, van een ontvangst was geen sprake (we hebben zelfs geen bestuurslid van S.V.V. gezien), maar mag dat alles een reden zijn om niet met honderd procent overgave te spelen? Was dat wèl gebeurd, dan zou S.V.V. 2 geen schijn van kans heb ben gehad. Nu stond Ajax 2 met de rust tegen een 1O-achterstand aan te kijken, die al spoedig daarna zelfs in 20 was veranderd. Had Bertus Hoogerman, die zijn oude vorm weer heel dicht be nadert, toen geen strafschop hebben gestopt, een nederlaag zou niet meer te vermijden zijn geweest. Twee doelpunten van Fens redden daarna in elk geval nog een gelijk spel. Ondanks alles zouden we gewonnen hebben, als de scheidsrechter niet twee glasheldere doelpunten afgekeurd zou hebben. We hou den er in het algemeen niet van scheidsrechters te bekritiseren, maar hier stond een arbiter in het veld, die o.i. door zijn optreden altijd met moeilijke wedstrijden geconfronteerd zal worden. Ons elftal speelde in de volgende formatie: Hoogerman De Haan Schaaphok Meyer Van Duivenbode Den Boer Strijks Van Dijk Vesters Fens Cohen Een compliment voor die spelers, die ondanks het gemis aan en thousiasme van enkele hunner medespelers de goede strijdlust tentoonspreidden. Op zondag 17 januari kwam M.V.V. 2 op bezoek. De Maastrichte naren hadden op dat moment slechts 8 verliespunten tegen Ajax 2 niet minder dan 17. Dat zou dus een harde dobber worden voor het volgende elftal: Jansen H. Tijm De Haan Meyer Den Boer Schaaphok Strijks v. d. Heuvel Vesters Fens Cohen M.V.V. 2 stelde echter heel erg teleur. Onbegrijpelijk, dat dit elftal zo'n goede positie op de ranglijst inneemt. Ook ons tweede speelde beslist niet best. Met de rust was het nog 00, maar daarna wis ten onze jongens drie maal de Maastrichtse doelman te passeren. Schaaphok scoorde twee maal en Fens één keer. Uitblinker was Den Boer, die zijn veelzijdigheid bewees door nu als linksback Sporthuis HERTENKAMP (Schaatsen slijpen!) Adidas-, Puma-, St. Malthews-schoenen CCM-, Ving-, Ballangrud-, NSA-schaatsen Ajax-leden 1 0% korting Eerste Oosterparkstraat 212 (t.o. ziekenhuis), Amsterdam-O., Tel. 947929 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 5