-ckzsz AJAX-M.V.V. - Achteraf viel het mee, Sjaak Niet alleen om dit geval, als wel om de bedoeling van ons protest n.l. dat in het algemeen een einde moet komen aan de smerige taal en scheldpartijen van-gelijk-allooi die zich regelmatig voor doen, teneinde tegenstanders te beledigen, discremineren en-wat- dies-meer-zij. AjaxM.V.V. Uitslag 93, waarvan maar liefst 5 goals van Sjaak Swart. We speelden zonder Piet Keizer (griep) en vragen ons af hoe de score dan misschien wel geworden zou zijn Keeper Körver van M.V.V. had een volkomen, maar dan ook volko men off-day. Werkelijk, om medelijden mee te krijgen. Er valt hier verder weinig bijzonders van te vertellen, zodat we zullen volstaan met het score-verloop: Swart 10, Mares 11, Swart 21, Nuninga 31, Swart 41, (rust) Cruyff 51, Peter sen 61, Cruyff 71, Swart 81, (toen geloofden ze het bij ons wel) Gorissen 82, Swart 92, Gorissen 93. Scheidsrechter bij dit schuttersfeest: de heer Van Ravens. De Nieuwjaarsreceptie of - Instuif zo u wilt, op 9 januari j.l. was een bijeenkomst, waarvan men na afloop zei: „Het was uitste kend", waaruit te concluderen is, dat de stemming prima was, de verzorging zowel muzikaal als „drink-eet" voortreffelijk, kortom een gezellige boel. Bestuur, Ere- en Commissieleden met als gasten leden van de Amsterdamse Pers, allen met hun dames uiteraard presenteerden zich van hun prettigste (en danslustigste) zijde en hoewel het „en- we-gaan-nog-niet-naar-huis" niet de „song" van de avond was, leek het daar toch wel op Tijdens dit feest werd dr Posthuma gehuldigd, in verband met zijn afscheid als Ajax-dokter, een taak die hij, zoals de vorige keer reeds gezegd, meer dan 30 jaar zo voortreffelijk vervulde. Voorzitter Jaap van Praag bood namens de Vereniging een cadeau aan ter bevordering van ,,kip-aan-het-spit"-consumptie. Erevoorzitter Marius Koolhaas, opgenomen in het Wilhelmina Gast huis, gaat langzaam maar zeker vooruit. Mag zo nu en dan eens even op, maar men is nog voorzichtig met hem. Een bijzonder aardige brief van „Feijenoord" drukken wij in deze uitgave af; onze erevoorzitter was daar, begrijpelijk, zeer blij mee! Over de strijd tegen D.W.S. schrijft elders collega D. Knegt. Het was de ontmoeting met het bekende incident tussen Jongbloed en Ben Muller, alsmede de bal, die de D.W.S.-doelman achter de lijn gestopt zou hebben. Eerst werd een doelpunt toegekend door de „ref", op grond van een „beweging" van de grensrechter. La ter werd dat weer herroepen. De scheidsrechter rende naar het D.W.S.-doel, waar alleen doelman Jongbloed stond raapte de bal op, liet deze weer vallen, zijnde bedoeld als „scheidsrechter- bal" Jongbloed mocht het „vod" oprapen en niets aan de hand verder. Spelen Klaas Nuninga (hij stond er „bovenop") beweerde dat de bal zeker „anderhalf-maal" over de lijn was geweest Hij stak op „het" moment dan ook zijn armen in de hoogte! Over het bewuste incident zelf zullen wij verder niet veel zeggen (D.W.S. rept er in haar clubblad helemaal niet van!) Wél, dat wij van vele kanten instemmingen vernemen, met betrekking tot onze brief aan de K.N.V.B. Mederedacteur enpechvogel Henk Smit moest helaas weer worden opgenomen. Hij had juist dokters en zusters bedankt voor de goede behandeling, voelde zeer weer „als van-ouds" u kent datopgewekt en vol energie (leest u zijn artikel maar!) was nog bij AjaxM.V.V. toen 's maandags het weer helemaal mis ging. Hoge koorts kortom, de oude ellende. Volgens de doktoren zou het toch een of andere inwendige ont steking in de kaak zijn en in die richting wordt nu verder gewerkt. Beste Henk, het is een beroerde geschiedenis Maar ook daar aan komt een einde. Bovendien, roodwitte leeuwen geven nooit op, wat jou? Vanzelfsprekend ook aan mevr. Smit de nodige sterkte toegewenst in deze niet-makkelijke dagen! Voor de wedstrijd IsraëlNederland waren uitgenodigd onze spe lers Ben Muller en Klaas Nuninga (reserve). Doordat Bergholz wegens een blessure verstek moest laten gaan, werd Klaas door trainer Neville opgesteld. U hebt het wel gelezen, de wedstrijd die door Nederland met 10 werd gewonnen had weinig om het lijf. KANTOORARTIKELEN DOORSCHRIJFSYSTEMEN SCHRIJFMACHINES TEL- en REKENMACHINES Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185-223 Telefoon 249859-249250-249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97 - 99 Telefoon 946097 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 3