|"\at onze Club in dit jaar van haar dertiende lustrum niet over het bekende „rozenpaadje" schijnt te mogen gaan, lijkt er wel op. Zou het in die „dertien" zitten De zorgen van de ene toestand houden ons nog druk bezig, of er doemen alweer nieuwe moeilijkheden op, die alle aandacht van Bestuur en Commissie-leden vragen. Een gebeurtenis van de eerste rang (waarop je in een geval als dit beter niet kunt zitten) was het plotseling (genomen) ontslag van trainer Vic Buckingham. Omtrent deze aangelegenheid doet Jaap van Praag in zijn „Van de Voorzitter" u het een en ander uit-de-doeken. Mede naar aanleiding van een artikel in het Algemeen Handels blad over het „trainersbankje" bij Ajax, dachten wij nog eens even aan Good old Jack In de zoeven genoemde krant ging men n.l. in volgorde eens na, wie er de laatste jaren zo al niet op dat bankje gezeten hadden Buckingham, daarvoor: Rowley, daarvoor: Pepi Gruber, daarvoor: Keith Spurgeon, daarvoor: Buckingham, daarvoor: Karl Hummen- berger Meer dan dertig jaar is Jack Reynolds onze oefenmeesteronze vriend geweest. Hij had het „materiaal", zei men wel eens Goed, maar hij wist er dan ook mee om te gaan er méér van te maken. Hoeveel malen waren wij in die jaren wel kampioen En was de „top" van toen, minder dan de „top" van heden Ajax is zeer gelukkig geweest met die man Jack Reynolds onvergetelijk!! Een hartelijk welkom aan Rinus Michels, oud eerste-elftalspeler en dat niet alleen. Telk uit het Ajax-geslacht, „eigen teelt" opgevoed in die roemrijke Reynolds-school. Hij zal, althans voorlopig tot 1 juli a.s., de man zijn, die de plaats van Vic Buckingham gaat innemen. Van leerling thans leermeester Rinus, heel veel succes met ons Ajax! Het aftreden van de heer A. A. M. Knijn, bestuurslid afd. Betaald Voetbal, kwam ook geheel onverwacht. Op 24 januari gaf hij te kennen van zijn functie ontheven te willen worden, een taak die hij vanaf 17 oktober 1963 heeft vervuld. Wij willen hier niet dieper ingaan op de motieven van Arie's heen gaan, doch wel hem danken voor het meer dan voortreffelijk werk, dat hij voor onze vereniging verrichtte. Harry v. d. Pol legde eveneens (op 14 januari j.l.) het-bijltje-neer t.a.v. zijn functie als lid van de keuzecommissie afd. amateur- senioresvoetbal. Ook Harry moeten wij danken voor het vele en goede werk dat hij ten gunste van Ajax deed. Het bestuur voorzag in de vacature door benoeming van de heer A. W. van Dijk, die wij vanaf deze plaats hartelijk welkom heten. De heer Van Dijk is ook al een ouwe-getrouwe, want u vindt zijn naam onder degenen, die dit jaar 25 jaar lid zijn! Voor de 50-jarige leden (en ouderen) van de Bordjesclub zijn die „newcomers" ondanks hun kwart-eeuw wel maar „vlegels" goedmaar zij getuigen toch wel van een grote Rood-witte trouw het Bordje waardig! Rinus Michels De wedstrijd Go-AheadAjax was onzerzijds een grote „sof". Velen van de Ajax-spelers zagen tegen de toestand van het veld op. Vóór de aanvang reeds welnu, dan is het meestal voor driekwart al bekeken. Als dan de tegenpartij frank-en-vrij over het veld dartelt alsof er niets aan de hand is Ja, dan mis je de bus! i.e. de zege. Onze achterhoede deed het prima, maar in de aanval „liep-men-op-eieren". Het bleef wel „slechts" 10, maar het kost te toch maar weer twee kostbare puntjes. Tegen A.D.O. thuis ging het beter d.w.z., zoals de score al doet zien (51), we waren sterker dan de Hagenaars. Of deze uitslag nu meer voor de zwakte van de Zuiderparkers geldt, dan voor onze kracht laten we in het midden In ieder geval was in de voorhoede Piet Keizer weer bezig aan zijn, zij het dan nog bij vlagen, geniaal spel. Daarbij veroorzaakte Piet nogal wat „brokken" in het kamp van de Hagenaars; keeper van Vianen stopte een schuiver van onze links-binnen, die zo hard was dat de Haagse doelman een spiertje scheurde en moest uit vallen. Daarna moest halfspeler Mansveld ervaren dat Pieter wel iets van schieten weet; de A.D.O.er wierp zich bij een vrije schop in de baan van het schoten moest per brancard zij het ge lukkig tijdelijk worden weggedragen. Joh. Cruyff, die was ingevallen voor Klaas Nuninga, toen deze met een dijbeen-blessure naar de kleedkamer moest, toonde deze mid dag ook een zeer goede klasse. Wel, het was dus een aan herwonnen kracht spelend Ajax, dat be halve door Siem Tijm (die de van Van Vianen terugspringende bal van Piet Keizer inschoot) nog zag scoren door Petersen (2x), Sjaak Swart en Piet Keizer zelf uit een voorzet van Petersen, tegen een beslist teleurstellend A.D.O. (De Hagenaars hebben hun team intussen grondig gewijzigd. En met succes!) Kort voor tijd redde Hoet de eer voor de gasten. In deze wedstrijd verdraaide Ronny Boomgaard zijn knie, waardoor hij zeker wel voor enige weken uitgeschakeld zal zijn. Het beste, Ron! 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 2