'W///A HERDACHTE EN VERGETEN GLORIE! BORDJESCLUB 1945-1965 Bowling for Everyone UIT DE ZIEKENKAMER Dertig jaar „Ajax Stadion"! Ware het niet, dat de datum 9 december 1934 in de Ajaxboeken is vastgelegd als zijnde de dag, waarop ons Stadion werd inge wijd, we zouden er haast aan voorbij gegaan zijn. Vooral na de invoering van het betaald voetbal beleven we tot op de dag van vandaag, zó enorm veel, dat we onze blik gericht moeten houden op het heden en de toekomst. Op het ogenblik zijn de vetes van clubs onderling niet van de lucht. Clubbestuurderen, trainers enz., worden soms zodanig in het nauw gedreven, dat zelfs de rechter in een kort geding vrede moet stichten. Door èl dit geroezemoes heen worden toch nog jubilea aange kondigd. 75 jaar K.N.V.B. 30 jaar Ajax Stadion, het kan niet op! Een glorietijd, die 75 jaar van de K.N.V.B. Het staat zwart op wit in het mooie K.N.V.B. jubileumboek. Oude verenigingen, grote voetbalfiguren, arbiters, bestuurders enz. uit voorbijgegane jaren. Ook Ajax bezit zo'n jubileumboek, het Gouden boek, waarin het leven van Ajax in geuren en kleuren staat beschreven. Grote mannen, talentvolle voetballers, die ons Ajax hebben groot gemaakt. Wij hebben nu onlangs het zesde lustrum herdacht en nog even in gedachten stil gestaan, wat voor werk er verzet werd, alvorens op 9 december 1934 de poorten van Ons Home werden geopend. Een pronkstuk was en is het nieuwe stadion voor onze Ajaxfamilie. En toch, wat hebben de onzen triomfen gevierd op het aloude Ajaxterrein aan de Middenweg. Ziet u ook nog in uw gedachten het roemruchte Ajax spelen? Na men van spelers noemen? Och, wat doet het er toe, wij kennen ze immers allemaal. Zij waren toch de grondleggers van het gevreesde Ajaxspel, waar van good old Jack (zg) de geestelijke vader was. Velen van al deze talentvoetballers zijn ons helaas ontvallen. Er zijn er gelukkig nog die het Ajax van heden gade kunnen slaan. Behalve één, wiens naam ik op deze plaats toch wil noemen; die helaas vergeten wordt. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Juist nu hij een goed woord, een echte Ajaxvrienden-handdruk zo node kan missen. Wij gedenken jubilea van zóveel jaar bestaan en zóveel jaar stadion, laten we de oude garde nu niet en nimmer vergeten. Ze verdienen belangstelling. Ook u Jan de Natris, die nog steeds als rheuma-patiënt gekluisterd bent in de Huidekoperstraat 4-I, ziet graag eens een Ajaxvriend bij u thuis. U dacht dat uw vrienden u vergeten waren, maar nee hoor, als ze dit artikel lezen van één uwer onbekende bewonderaars van vroeger, komen ze u zeker be zoeken. Ik wens u alvast alle sterkte toe en een voorspoedig 1965. De Ajax vriendenschaar zal u en andere voetbaltalenten uit vroeger jaren nimmer vergeten. PEWE Het jaar 1965 is voor onze club weer een belangrijk jaar, want zo straks gaan we ons A.O.W.-jaar vieren. We hebben echter nóg een jubileum te herdenken n.l. onze bordjesclub bestaat 20 jaar. In het mooie kampioensnummer van ons clubblad over het seizoen 1945/46 werd aan de oprichting hiervan grote aandacht besteed met vele leuke foto's. Gaarne wil ik hier even enkele regels uit dat feestnummer aanhalen. Wijlen Jan Grootmeijer schreef: „Bordjesclub? zegt u maar Bordenclub! Jonge, jonge, zelden zal een voetbalfeest zo geslaagd zijn als dit het eerste feest der 25ers. Een avond zonder diepte alleen maar hoogtepunten. Het borreluur was té spoedig voorbij; wij za ten zo om en nabij twaalf uur bij elkaar vóór het gezelschap uit elkaar spatte. Dat zegt veel, dat zegt alles! Wat een succes." Verder gaat Jan met enige grappen, zoals: „De songs van Volkers, zijn handstanden en die van „Pawney Bill" (W. Wesling) hoe bestaat het die twee behoren bij de juniores, het leuke vete- ranenlied van Tric-Trac, de tafeltoerist Joop Martens, en was Hitte- petit er weer enz. enz. Er was veel grijs, niet de costuums, maar de koppen. Jan Melchers begon te vertellen dat hij van zijn 17e tot 22e jaar adspirant was geweest door een administratieve fout van 5 jaar én omdat hij in vroegere tijden nogal lifters in zijn wagen meevoerde; zonder inzinking is het 's morgens 4 uur geworden en het was gezellig, zo oergezellig, dat ik de volgende keer met een autobus kom." Dat eerste feest werd gehouden in het Minerva-paviljoen; Frans de Haan was de eminente tafelpresident. Ouwe knarren, herinnert u zich dit alles nog? Laat dit dan een tip voor u zijn, maar vooral ook voor het „jonge goed", om dit 20-jarig bestaan met gepaste vreugde te herdenken. Laat dan de leuke Bordjesclub Balade van Trie Trac voor de 20ste maal luid weer klinken. Onze Ere-Voorzitter blijft goed vooruit gaan. Hij dankt langs deze weg allen die op enigerlei wijze blijk van belangstelling gaven. (En dat waren zeer velen, Red.). Ook van Henk Smit komen goede berichten. Laten we hopen Hem ontbreekt het natuurlijk ook niet aan bewijzen van mede leven Waarvoor hij zeer erkentelijk is. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 20