UITSLAGEN weerwil van het feit, dat er geen scheidsrechter aanwezig was en daarbij, zoals reeds opgemerkt, een incompleet team had, toch liet spelen, want krachtens de reglementen hadden de withem- den naar huis toe kunnen gaan en dat had niemand ze kwalijk kunnen nemen. Daarom onze hulde aan de club van Jan Nieuwen- huizen, die in augustus van dit jaar over een nieuw veldencomplex zal beschikken. Door deze gang van zaken was het vanzelfsprekend, dat onze A-2 juniores min of meer vrij spel hadden. De doelpunten werden gescoord door Wamel (4x), de Vries (3x), Ruisendaal (2x), Witte (1 x) en Tjepkema (1x). De A-3 juniores deden het tegen Blauw-Wit wat rustiger aan en wonnen met 72. Aangezien ik deze ontmoeting niet in zijn ge heel gevolgd heb, kan ik geen gedetailleerde indruk geven. Links buiten Perlee heb ik een aantal verrassend goede dingen met de bal zien doen. Het V.V.G.A.-veld was op deze zondag moeilijk te bespelen. Aangezien het Ajaxteam over een betere conditie be schikte, ging het voetballen ons op dit zware veld beter af. De doelpunten werden gescoord door de Rooy 3x), die als linksbinnen een goede wedstrijd speelde, Cohen (1x), Perlee (1 x), H. P. de Waal (1x) en Dick van der Stroom (1x), welke laatste zich hier een onvermoeibare zwoeger betoonde. Op zondag 27 december en zondag 3 januari deed koning winter weer roet in het voetbaleten, zodat de jeugdcommissie niet in ac tie behoefde te komen. Op het tijdstip dat ik deze regels aan het papier toevertrouw, was de vorst geheel en al verdwenen en de velden herstelden zich weer langzamerhand van de schade, die Thialf c.s. aanrichtten. Het weekeinde van 9 tot 10 januari lag nog maagdelijk voor ons. Wat zou dat weekeinde ons brengen? Zou koning winter ons verlaten hebben? Het was haast niet te geloven. Gedurende dit weekeinde ging het grootste gedeelte van het voetbalprogramma, ondanks de met regen verzadigde velden, toch door, ofschoon er in de jeugdsector nog al wat wedstrijden afge last werden. Het te elfder ure gewijzigde jeugdprogramma, dat de jeugdsecre- taris voor ernstige problemen stelde, kwam er op deze zondag gehavend af. Uitslagen: A-Juniores: D.W.S. 1—Ajax 1 0—3 Ajax 2Zeeburgia 2 110 Ajax 3Blauw Wit 4 72 Ajax 4Vrij Aangezien de voor onze B-1- en B-2-juniores vastgestelde wedstrij den afgelast werden en de B-3, B-4 en B-5 een vrije zondag had den, is er geen B-nieuws. Jeugdleider, C. Jurriaans, was bij de wedstrijd van de A-1 juniores tegen D.W.S.die onze jongens met 03 wonnen. De heer Jurriaans, tot-op-het-bot verkleumd en nat geregend, vertelde van deze wedstrijd het volgende: „Onder bijzonder vochtige omstandigheden het goot gedurende de gehele wedstrijd doch op een alleszins bespeelbaar veld. hebben onze jongens 1965 ingeluid met een overwinning. En toch was ik weer niet tevreden. Nu kun je pech hebben, maar wanneer je je tegenstander verre de baas bent, dan mag het met rust geen 00 staan. Dan hebben we in tactisch opzicht gefaald. Goed uitgevoerd kort spel is mooi, indien het in een hoog tempo gebracht wordt. Wanneer wij het echter zo spelen, dat wij een op eenhoping van D.W.S.-spelers de gelegenheid geven steeds weer in te grijpen, dan dienen we te begrijpen, dat het verrassende element ontbreekt. Het is m.i. dan nodig dat het spel afgewisseld wordt met lange ballen van rechts naar links en omgekeerd. Dan moeten we op afstand de open ruimte zien. Na de rust ging het beter, hetgeen resulteerde in 3 doelpunten van Hans Driessen, zodat wij toch nog kunnen spreken van „eind goed, al goed". Trouwens afgezien van bovenstaande kritiek alle lof voor de ijver en overgave waarmee dit elftal onder aanvoering van Bas Veerhuis speelt". J. H. H. 28 november: K.N.V.B.-Juniores: AjaxEnschede 10 29 november: Semi-Profs: Feijenoord 1Ajax 1 94 6 december: Vriendschappelijk: De GraafschapAjax 03 13 december: Semi-Profs: AjaxFortuna '54 21 19 december: K.N.V.B.-Juniores: AjaxVolendam 11 20 december: Semi-Profs: Sp.CI. Enschede 1Ajax 1 04 Ajax 2Sp.CI. Enschede 2 50 Amateurs: Volendam 3Ajax 3 20 Ajax 4H.V.C. 3 3—0 Madjoe 2Ajax 5 010 D.V.O.S. 2—Ajax 6 4—0 Juniores A: Zeeburgia 1Ajax 1 17 Ajax 2—V.V.A. 2 6—0 Ajax 3—R.K.A.V.I.C. 2 3—1 Blauw Wit 5Ajax 4 22 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer ADRIANUS KOEDIJK in leven donateur van onze vereniging. Hij ruste in vrede. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax" Op 11 januari j.l. bereikte ons de droeve tijding dat JAN DE VOS in de leeftijd van 77 jaar, na een kortstondige ziekte was heengegaan. „VOS", zoals wij hem beter kenden, was een der oudste Ajaxfiguren, die eerst als terreinknecht, daarna in andere functies als o.m. controleur zijn hart aan onze club had ver pand. Een plichtsgetrouw iemand maar bovenal een vriend van vele Ajacieden is voor eeuwig ingeslapen. Beste Jan, rust zacht. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax" 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 18