RONDOM DE JEUGD BIJ 65 Het gaat met Ajax weer omhoog. Wel langzaam maar toch zeker. Misschien dat Ajax hoog en droog straks bekert om die beker die het al eens gewonnen heeft met Fainoord in finale. Ja, als je zo naar boven zweeft je nog zelfs dat kunt halen. Maar ik voor mij ben al tevree als het zich veilig stelt om volgend jaar dan „renové" te komen in het veld. En met zó'n! jeugd achter de hand (nog altijd ongeslagen) zal men daar naar aloude trant bepaald in kunnen slagen. Wie Elinkwijk in Utrecht sloeg met liefst een goal of acht, waar men zijn kracht door brains uitdroeg, van die wordt veel verwacht. Want eigen kweek van eigen grond valt steeds te prefereren. Te vaak, voor wat men elders vond, stak men zich in de beren. Geldt niet voor Ajax, zo u weet. Wat er ook aan mocht schorten er was maar weinig voetballeed en sprak je van tekorten dan was het nimmer in de kas maar meer bij wie en scoren omdat er net geen Anschlusz was van jeugd maar senioren. Ja ja, ja ja, het valt niet mee een club te dirigeren, om 't juiste voetbal-a-b-c de knapen te doceren. Zó rij je nog in 't goede spoor, zó zit je in een wak. Je krabbelt op, zakt er weer door en voelt je maar een wrak. De tijd dat j'ongelovig naar de uitslagen steeds staart is nu voorgoed voorbij. Op naar de dag van 18 maart! Scheld mij niet de voorbarige en feest alvast wat mee. Ik speel niet de meewarige voor 'n vijfenzestigjarige nog wars van A.O.W. B. S. LE MARCHÉ Met het jeugdvoetbal was het gedurende maand december van het achter ons liggende jaar helemaal mis. Zondag 13 december kon den onze jeugdvoetballers bij moeder thuis blijven, want het gehele jeugdprogramma werd afgelast. Zondag 20 december werd er wel gevoetbald en we hebben onze jeugdelftallen op deze zondag een aantal aantrekkelijke wedstrijden zien spelen. Bij jeugdvoetbal geniet men gewoonlijk altijd. Uitslagen: A-Juniores: Zeeburgia 1Ajax 1 17 Ajax 2—V.V.A. 2 6—0 Ajax 3R.K.A.V.I.C. 3 3—1 Blauw-Wit 5Ajax 4 22 B-Juniores: D.W.S. 1—Ajax 1 2—2 Ajax 2—D.C.G. 2 4—0 Ajax 3D.C.G. 3 33 Ajax 4Blauw-Wit 4 12 D.C.G. 10—Ajax 5 3—2 Onze B 1 Juniores hadden een zware wedstrijd voor de boeg tegen D.W.S. B-1. De thuiswedstrijd had Ajax met 30 gewonnen, zodat D.W.S. vanzelfsprekend gebrand was op een revanche. Zover is het echter niet gekomen ofschoon er wel sprake was van een halve revanche. Er werd door onze jongens niet gevoetbald zoals wij dit van hen gewend zijn. Met te weinig overtuiging en te lauw. Al in de eerste minuut was het raak, omdat door een misverstand in de achterhoede Klaassen in eigen doel kopte (10). Na dit doelpunt pakte Ajax de zaken energieker aan, waarbij het T.B.Go lukte een fraai doelpunt te maken. De stand was weer dus gelijk (1—1). Na de rust was het weer helemaal mis met ons team. Er zat geen overtuigingskracht in het spel van onze ploeg. Toen D.W.S. circa 10 minuten voor het einde een 21 voorsprong nam, werd de onzen eindelijk wakker. Ajax trok ten aanval hetgeen 5 minuten voor tijd in een mooi doelpunt van wederom T.B.Go resulteerde. In de resterende minuten hebben onze jongens nog getracht de overwinning uit het vuur te slepen, doch D.W.S. stond dit uiteraard niet meer toe, zodat de eindstand 22 bleef. Wat Ajax betreft een zeer matige wedstrijd. Jongens, ik hoop dat dit de laatste keer is dat jullie zo voetballen. Voor elke wedstrijd moeten je je voor de volle honderd procent geven, want dat doen onze tegenstanders ook. Jullie hebben een aardig team, dat een goede kans op het kampioenschap maakt, maar dan moet er ook voor gewerkt worden. Voetballen doe je niet alleen met je benen, maar ook met over tuiging en geestdrift. Er moet ook nog een wil zijn om te winnen en aan die wil ontbreekt het nog wel eens. De B-3 en B-4 juniores boekten op deze zondag maar zeer povere resultaten. Onze B-3 speelde tegen DCG 3 gelijk (33) en onze B-4 moest tegen Blauw-Wit met 02 het onderspit delven. Het gelijke spel van onze B-3 tegen D.C.G. was geheel onnodig, omdat onze doelman bij een aantal gemakkelijke ballen faalde. Tot deze keeper zou ik willen zeggen: Leef helemaal mee met het spel en reageer snel op elke situatie. Ondanks een vrijwel hopeloze achterstand, wisten onze jongens in de laatste minuut toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Met onze B-4 is het weer anders gesteld. Dit team verloor van Blauw-Wit kansloos met 02. Deze jongens doen wel goed hun best, maar missen in het algemeen toch teveel kwaliteit. Onze A-2 juniores kwamen op deze zondag aan een gemakkelijke 110 overwinning op Zeeburgia, omdat de Kruislaanbewoners maar met 8 man speelden. Ik wil niet nalaten de jeugdleiding van Zeeburgia onze sportieve hulde te brengen voor het feit, dat zij, in 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 17