UIT DE BESTUURSKAMER D.W.S.-AJAX 1-1 - Piet Keizer omspeelt drie D.W.S.-ers en scoort met een scherp schot beste staaltjes voetbal aan onze kant. In dien het nog wat beter had geklopt tussen Keizer en Nuninga dan zou ja dan zou D.W.S. onherroepelijk gesneuveld zijn met zijn „trap-in-de-ruimte" en schotloze voor hoede De veertigduizend toeschouwers hebben anders volop sensatie gehad en het kas-stuk Ajax heeft wat dat betreft wel voldaan. Naar onze smaak had Ajax in de eerste helft een voorsprong kunnen boe ken. Ons spel was hechter, logischer en meer solide van opbouw, terwijl D.W.S. vrij doorzichtig speelde met zijn lange passes „op goed geluk". Hetgeen op het credit van beide partijen komt is het élan en het volhouden. De D.W.S.-ploeg had geen mo ment verslapping en we moeten toegeven, dat de jongens van de Spaarndammer- buurt weten wat vechten is. Daarvan gaf de tweede helft doorslaande staaltjes. Vonhof was overal, maar bleef in gebreke de „finishing-touch" te verwerkelijken. Maar, zoals gezegd, geen voldoening wat de spelkwaliteit aangaat! Twee fraaie doel punten (vooral het ras-zuivere keiharde schot van Keizer) en een grove dekkings- fout van ons die de gelijkmaker tot ge volg had. Het halve doel was niet afge schermd en terecht hief onze „goalie" zijn beide armen in de hoogte van ontzetting! Het misverstand tussen grensrechter en re feree was niet nodig geweest. De bal had de lijn o.i. niet gepasseerd (en we zaten aan de goede kant). Het tweede incident (niet hoorbaar voor het publiek) dat neerkomt op een scheld partij van keeper Jongbloed tegen onze Ben Muller, is in onderzoek. Terecht weigerde Muller een handjes-geverij na alfoop. Scheidsrechter Roomers had geen moeite met dit derby-voetbal. Een compliment voor beide Amsterdamse ploegen. We kunnen weliswaar nog niet jubelen over de stand van zaken in het competitie- rad-van-avontuur, maar we zitten in de lift. Volhouden! D. K. Aan A.A.C. werd een gelukstelegram gezonden in verband met het 50-jarig bestaan. Het dagelijks bestuur was aanwezig op de receptie, die Mr Dr E. W. Catz hield op 24 december 1964 wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. De heer N. Dalmulder is (met een proeftijd van 2 maanden) per 1 januari 1965 benoemd tot administrateur. De tijdelijke admini strateur, de heer R. Keesman, zal hem gedurende een maand inwerken. De heer P. Koekebakker is als trainer aangesteld voor de ama teurs op dinsdag- en donderdagavond. Mevr. Cruijff heeft de wens te kennen gegeven haar dienstver band met ingang van 1 februari te willen beëindigen. Zij zal worden opgevolgd door mevr. Das. De ledenraad werd in vergadering bijeen geroepen op donder dagavond 28 januari. In deze vergadering werd het rapport be sproken dat door de „Splitsingscommissie" was uitgebracht. (Elders treft u hierover meer). De vereniging A.D.O. houdt zaterdag 6 februari 1965 een recep tie ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan. De bestuurs leden W. F. C. Bruijnesteijn en A. Kraan, zullen Ajax vertegen woordigen en een ets van Amsterdam aanbieden. De gangen en de kleedkamer-van-het-eerste-elftal werden door eigen personeel geschilderd. Aan de vereniging H.V.C. zal een gelukstelegram worden ge zonden ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan op 6 februari 1965. De heer A. A. M. Knijn, die sinds 17 oktober 1963 deel uitmaak te van het bestuur, bedankte zondag 24 januari 1965 voor zijn functie. De heer H. v. d. Pol heeft 4 januari 1965 bedankt als lid van de Keuzecommissie amateur seniores voetbal. Het bestuur benoemde in zijn plaats de heer A. W. van Dijk. Trainer V. F. Buckingham werd op zijn verzoek ontheven van zijn contractuele verplichtingen teneinde manager te worden bij de Londense vereniging Fulham. In zijn plaats werd de heer M. J. H. Michels gecontracteerd. De heren A. Kraan, C. J. la Fleur, K. W. van Mourik en W. Al- berti zijn bereid gevonden, om zitting te nemen in een feest commissie ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan op 18 maart 1965. Voor de wedstrijd TelstarAjax zal een wedstrijd worden ge speeld tussen de veteranen van Ajax en een combinatie van Stormvogels/V. S.V. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 16