DEX1R0-ENERGEN SIGARENMAGAZIJN „VAN RUYVEN" VAN DE REDACTIE per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. sen een grote en meestentijds een te grote mate van aanpassing vroeg! Men dient mij echter nu goed te begrijpen: het ligt geenszins in mijn bedoeling het werk, dat deze jeugdleiders hebben verricht op enigerlei wijze te kleineren, verre-van-dat, want wat zij vaak tot stand hebben gebracht onder veel en veel moeilijker omstandig heden dan waaronder de huidige jeugdleiders hun werk doen, is enorm en zij zijn en blijven toch steeds de grondleggers van het huidige Jeugdvoetbal!!!! U heeft zelf kunnen constateren wat de laatste jaren (zij het soms met horten en stoten) in het jeugdvoetbal is veranderd, maar ge zien het bovenstaande zal dat heus over de gehele linie nog niet direct zijn vruchten afwerpen. Maar op de goede weg doorgaande zullen deze vruchten zeer beslist komen!! Eén belangrijk facet van de jeugdvoetbalopleiding dient echter m.i. zeer scherp in het oog te worden gehouden en dat is de „Voor lichting". Hierbij kom ik nu op het terrein dat ik in het begin van mijn artikel betrad: dat van de zwemsport. Wat de zwemsport dus bij m.i. te jonge kinderen als dringende eis wordt gesteld n.l. de zelfdiscipline t.a.v. training, rusttijden, dieet, voorschriften enz. enz. moeten wij ombuigen tot adviezen. Adviezen, aan diezelfde jonge kinderen, met voor hen slechts als raad, de zelfdiscipline aan te kweken om indien die nodig is te gebruiken! De noodzakelijkheid om deze adviezen te gebruiken is echter nog niet aan iedere voetballer duidelijk. Maar hiervoor hebben wij juist de deskundige trainer en leider. De moeilijkheid met de teamsporten t.o.v. de individuele sporten is steeds geweest, dat de prestaties van het individu niet direct af- meetbaar is. Een (indiv.) athleet kan, door zich steeds meer te ontzeggen en door steeds straffer te trainen, zijn prestatiepeil a.h.w. per dag zien stijgen in de vorm van betere tijden, verdere of hogere spron gen enz. Dit dus in tegenstelling tot b.v. een voetballer. Deze voelt natuurlijk wel dat zijn conditie beter wordt, maar voor de rest is dat op geen enkele wijze in cijfers vast te stellen. Dit De teamsporter heeft geen enkele „houvast" en hij moet dus zuiver op zijn gevoel en op zijn overtuiging afgaan om vast te stellen, dat de levenswijze die hij volgt de juiste is! En hierover kan derhalve een enorm verschil van opvatting bestaan Het is mijn overtuiging dat de opvattingen van de meeste semi- profvoetballers verkeerd zijn, bewust of onbewust. Natuurlijk is over het algemeen de voorlichting niet al te best, want men praat dan veel over niet-roken en niet-drinken en op zaterdag vroeg naar bed, maar als ik bij wijze van spreken de gehele week 's avonds om 12 of 1 uur naar bed ga en op normale tijd opsta, dan zal mij die vroege zaterdagavond ook geen zier helpen! Wij zullen dus onze jeugdvoetballers moeten laten weten dat, in dien zij een beroep kiezen, zij zich bepaalde opofferingen zullen moeten getroosten om dit beroep uit te oefenen. Voor dokter zal men jaren moeten studeren, voor de machinist liggen ook ettelijke jaren van intensieve scholing te wachten enz. Je kunt natuurlijk ook niets extra's doen en gewoon gaan werken zonder bij-studie, maar dan blijf je precies staan waar je begonnen bent. 1ste Jac. van Campenstraat 34 bij de Fr. Halsstraat Speciale rayonverkoop van Balmoral- en Carl Upmann-sigaren enz. Voorverkoop van Ajax en Olympisch Stadion L. Robert Zo ligt de figuur in de voetballerij precies eender. Je kunt doen wat je op de training wordt opgedragen en niets meer. Dan blijf je dezelfde, de eeuwige middelmatige of matige. Maar tracht je iets te worden, dan zul je je daar opofferingen, soms véél opofferingen voor moeten getroosten!!! Voor een ieder ligt het verschillend in verband met de mate van talent waarmede men is begiftigd. Een waarschuwing echter voor alle jongeren: „SPIEGEL JE ALLEEN AAN DE GOEDE ZIJDE VAN EEN CRACK" Ook op school zijn er jongens, die in een half uur presteren waar voor een ander een uur nodig heeft!! Probeer alleen maar dezelfde cijfers te halen, maar probeer nooit het in dezelfde tijd te doen!!! Tot slot een opmerking aan alle ouders die het beste met hun kind vóór hebben en dat zijn ze dus allemaal!!! Uw belangstelling en enthousiasme voor het spel van uw zoon en zijn team, doet de jeugdleiders steeds veel plezier en geeft hun ook een hoop voldoening! Laat uw enthousiasme u echter nooit doen vergeten: (langs het veld). 1. dat de scheidsrechter een heel gewoon mens is, net zoals u. 2. dat de spelers van de tegenpartij ook kinderen zijn, net zoals uw kind. 3. dat die kinderen zeer enthousiaste ouders hebben, net zoals u, (thuis) 1. uw sportmannetje veel rust en goede voeding te geven. 2. uw sportmannetje in zijn sport zoveel mogelijk zijn eigen gang te laten gaan. (wij hebben de trainers). 3. uw sportmannetje te doen gewennen dat tegenslagen van tijd tot tijd kunnen plaats vinden. H. A. SMIT In ons vorig clubblad ontbrak het Jeugdnieuws van J.H.H. Een en ander was te wijten aan technische moeilijkheden. DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 11