redactionele notities JAN HOVEN Tot de sportjournalisten wier pennevruch- tentraditie onverbrekelijk verbonden zijn aan de voetbalsport, behoort de nog steeds actieve reporter Jan Hoven, die op 22 december 1964 de leeftijd der zeer sterken bereikte. Wij kennen de heer Hoven sinds de tijd toen hij onder de schuilnaam „Nevoh" medewerkte aan het in de twintiger jaren populaire sportblad van wijlen Chris Groothoff en we hebben altijd de stijl zowel als de vakkundige in houd van des heren Hoven pennevruchten bewonderd. Zijn schrijfwijze kenmerkte zich (en doet dat heden ten dage nog) door opbouwende kritiek en terecht kan men van deze sportman in hart en nieren ge tuigen, dat hij veel heeft bijgedragen de sportjournalistiek op een hoger plan te brengen. Het is ons dan ook een behoefte namens de Redactie van het Ajax-Club- nieuws de heer Hoven van harte geluk te wensen met het bereiken van de hoge leef tijd van tachtig jaren. Wij hopen dat hij een nog lange tijd van actief deelnemen aan het sportgebeuren voor zich heeft, waarbij hij zich verzekerd kan weten van de waardering van de Amsterdamse sport- gemeenschap. Proficiat! STICHTINGEN Zoals bekend is momenteel bij onze ver eniging een commissie bezig, het probleem te bestuderen van de verhouding: ama teurs en betaalde spelers. Wij willen geenszins vooruit lopen op de adviezen welke de betreffende commissie aan het bestuur zal voorleggen, doch het is inte ressant de ontwikkeling te volgen die el ders op dit gebied in voorbereiding is. Zo blijkt uit een artikel, hetwelk de heer H. A. Burgwal in het speciale uitgegeven num mer van de Sportkroniek (75 jaar K.N.V.B.) aan dit onderwerp wijdt, dat gezien de mogelijkheid van toelating tot de K.N.V.B. van Stichtingen mogelijk hier een oplos sing ligt voor de problemen van het sa mengaan in de toekomst van semiprof- voetbal en amateur-voetbal. De mening van de heer Burgwal, (die wij zeker als in teressant hoewel geenszins als richtlijn beschouwen) komt hierop neer, dat de stichtingsvorm een doelmatiger en zakelij ker beleid zou scheppen. Hij spreekt van het sentiment, dat heerst bij sommige oude verenigingen met een groot verleden en dat de stichtingsvorm in de weg staat. En hier wringt de schoen! Wij zien in de publicatie van bedoeld ar tikel duidelijk een suggestie ten gunste van de stichtingsvorm, doch kunnen die aanwijzing rustig naast ons neerleggen. El ke vereniging zal haar eigen standpunt moeten bepalen en wat het sentiment be treft geldt, dat wel degelijk veel verloren gaat van het begrip tezamen te horen in een verenigingsverband door vervanging van de bestaande bestuursvorm. Het gaat hier om een grote zaak die allen in de voetbalgemeenschap aangaat. Wij vinden dat ook alle Ajacieden erbij betrokken zijn en vertrouwen dat onze „leading men" van thans de juiste weg zullen kiezen. Er is in de laatste jaren reeds zoveel veran derd in het clubleven, dat wij geen behoef te hebben aan maatregelen die ons van elkaar verwijderen. Wij wachten af MODDERBALLET Zondag, 13 december 1964. Ajax trad aan tegen Fortuna '54. Het had de gehele nacht gestormd en ge goten. Met bakken viel ook op deze som bere decembermorgen het water uit de hemel. Te gast in Huize Koolhaas kregen we het nieuws over de gesteldheid van onze grond uit de eerste hand. En het bleek, dat de scheidsrechter zou beslis sen. De heer van Ravens keurde het ter rein goed en dat was helemaal niet zo gek, want de grasmat zag er onbespeeld nog vrij goed uit. Ondanks de somberte van het uitspansel zagen we op de tribune blijde nafuif-ge- zichten. Met bezoek van de feestelingen van de K.N.V.B. (onder anderen was de heer Leo Brunt present) was er een ge zellige stemming. Wij Ajacieden verheug den ons op het terugzien van Keizer. Acht maanden had deze stoere knaap zijn hob by moeten missen. Een extra stevig ap plaus klonk dan ook op toen ons ere-team op de cirkel entree maakte. Ook Pronk was teruggekeerd in de gelederen. Dus was Rood en Wit in grote verwachting. Nu, we hebben niet tevergeefs op goede dingen gehoopt wat de verrichtingen van ons eerste elftal betreft. Jammer, dubbel jammer was het daarom, dat de heer van Ravens (en wij met hem) te optimistisch was geweest: het veld geleek reeds bij het einde van de eerste helft meer op een modderpoel met slootjes en plassen. Voet bal bleek onmogelijk. Geen pass haalde de afstand, spelers stonden als vast gezogen in de klei, dan wel gleden meters weg over de modderkluiten. Terrible! Wat heeft het voor zin op zulk een veld te spelen? Terecht heeft de scheidsrech ter er bij een van de stortvloedregens, die tot overmaat van ramp nog uit de hemel stroomden, over gedacht de strijd-tegen- de-elementen maar te staken. Doch, ja, dat is ook zo'n historie! We moeten respect hebben voor die dui zenden voetbal-fans die toch nog waren opgekomen. Hulde! Wie zei laatst, dat de Amsterdammers niet voetbal-minded zijn, zoals de Rotterdammers! Nonsens! Maar we moeten nog iets over de wed strijd zeggen! Want we zagen werkelijk goede dingen, ondanks de acrobatiek die er vandaag aan te pas kwam. Het eerste doelpunt kwam uit een scherp geplaatste voorzet van Sjaakje en werd grandioos ingekopt door Siem Tijm. Een donder van applaus daverde langs de lij nen en hier voelden we al heel duidelijk, dat onder de regenjassen en parapluies de KANTOORARTIKELEN DOORSCHRIJFSYSTEMEN SCHRIJFMACHINES TEL- en REKENMACHINES Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185-223 Telefoon 249859-249250-249259 Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97-99 Telefoon 946097 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 8