Bowling for Everyone Met medewerking van de H.H. Scheidsrechters in eerste instantie, die het ontoelaatbare spel met kracht de kop in moeten drukken, zal men gedwongen worden werkelijk voetbal te spelenof te degraderen. Wil men bovendien niet wekelijks de lijst van beenbreuken en an dere ernstige ongevallen met een „paar gevallen" behoeven aan te vullen dan lijkt het volgende citaat uit een der dagbladen, geschreven naar aanleiding van het onderwerp: „scheenbescher mers", zeker op zijn plaats: Als de voetballers nu eens ernstig afspraken werkelijk te gaan leren voetballen, och dan behoefden er geen arbeids krachten te worden aangewend om scheenbeschermers te fabriceren. Bij de K.N.V.B.-Juniores begon (19631964) onze victorieDe eindstrijden om het kampioenschap van Nederland gingen tegen Volendam; in beide ontmoetingen bleven Boomgaard c.s. de wijd- broeken de baas, zodat het Hoogste Praedicaat in de Meer be landde. Voorwaar een fraai succes, zeker ook voor trainer Janny v. d. Veen. Aangezien wij verder, zowel bij de A- en als B-Juniores verschil lende kampioenen konden begroeten, was het afgelopen seizoen, gedachtig aan de uitspraak datwie de Jeugd heeft(U weet het verder wel) toch nog niet zó pessimistisch Ook in het strijdtoneel 1964/65 zet het beeld zich op bijkans ge lijke wijze voort. Met Ajax 4 en Ajax 5 als best geplaatste seniores- teams. De K.N.V.B.-juniores staan weer aan de kop, ondanks dat er dit seizoen meer verliespunten zijn dan het vorig jaar. Het team wordt in het algemeen iets minder sterk beschouwd dan dat in het afgelopen seizoen; een compliment méér om dan toch nog op de eerste plaats te staan. De tegenstanders zijn er wer kelijk niet minder sterk om Ook met de overige jeugdteams is het heel goed tot redelijk ge steld; een enkel elftal bij de B-juniores dat (wat meer voorkomt) té hoog is ingedeeld zal niet ,,in-de-prijzen-vallen". Al met al is er echter slechts reden tot tevredenheid. Om voor de „Statistiek" nog even op de laatste verrichtingen van ons eerste elftal terug te komen: Daar was dan de grote strijd tegen Feijenoord in „hun" kuip, met een volkomen falende Ajax-verdediging, waardoor we in de korf- balcijfers: 94 voor de Rotterdammers belandden. Niettemin waren die „4" voor Ajax verheugend; het betekende, na de „5" tegen P.S.V., dat we weer een voorhoede hebben die „goals" weet te maken. Dat was immers een punt dat de Sectie-Betaald alsmede trainer Vick vele zorgen gaf enidem zoveel kritiek! Op Beker-zondag 6 december, vierde Piet Keizer in een friendly- game tegen De Graafschap in Doetinchem zijn terugkeer binnen de krijtlijnen na een maandenlange afwezigheid. Hoewel vanzelfsprekend nog niet in oude-vorm stekend, gaf hij mede door grote ijver de Rood-Witte aanval gestalte en verstond hij zich verder goed met Klaas Nuninga. Lange tijd hielden onze gastheren stand, doch toen moest de energieke verdediging zwichten voor een kopbal van Siem Tijm uit een voorzet van Sjaak. Siem nam ook no 2 voor zijn rekening, eveneens uit een combinatie met Swart. Onze rechtsbuiten had trouwens vandaag een zeer groot aandeel in de zege; een door hem opgezette flitsende aanval met Piet Keizer, werd door laatstgenoemde besloten met een fraai doel punt. (03). Ajax vond het genoegging nog wat „show" weg geven, hetgeen bijna resulteerde ineen tegenpunt. Maar Ruiter redde op de doellijn Over de „zwemwedstrijd" tegen Fortuna '54 schrijft elders collega D. Knegt. Wij gaan verder over EnschedeAjax, waarbij andermaal de schot vaardigheid zich demonstreerde. In de eerste helft was er nog wel sprake van een gelijkopgaande strijd, (rust 00) maar daarna was Ajax beduidend sterker, hetgeen na 8 minuten werd uitgedrukt door een fraai doelpunt van Siem Tijm. Twaalf minuten later gaf deze laatste een pass aan Klaas Nuninga en het was 20 voor Ajax. Onze centervoor zou deze middag de „hattrick" verrichten, want eerst kopte Klaas nog een voorzet van Sjaak Swart in en kort voor tijd maakte hij er zelfs 40 van. Zou eindelijk de vorm zijn teruggevonden? Op de Bekerzondag 6 december speelde het tweede elftal een thuiswedstrijd, waarvoor een voor onze begrippen record-toeschou wersaantal aanwezig was, namelijk vijfduizend. Méér betalende be zoekers in elk geval dan bij de gelijktijdig gespeelde bekerwed strijd Blauw-WitHeracles in het Olympisch Stadion. De tegen partij was lijstaanvoerder Feijenoord 2, die met een 11 gelijk spel genoegen moest nemen. Het tweede elftal speelde in de vol gende opstelling: Hoogerman Van Eyden Soetekouw Meyer Van Duivenbode Den Boer Strijks Fens Vesters Van Dijk Cohen Het was een van beide kanten zeer goede wedstrijd, waarin onze jongens wel iets meer hadden verdiend dan een gelijk spel. In de eerste helft gaf Karei Vesters met een prachtig schot onze ploeg de leiding, maar lang pleizier had Ajax hier niet van, want direct daarna scoorde Feijenoord tegen. Ajax bleef onbevangen spelen, had doorlopend het beste van het spel, maar doelpunten kwamen er niet meer. Vooral in de tweede helft was het spel van de ver dedigers Van Duivenbode, Soetekouw en de vinnige Meyer zeer sterk. Na in de laatste wedstrijden ongeslagen te zijn gebleven, leed het tweede elftal op zaterdag 12 december helaas weer een teleur stellende nederlaag. De volgenden hadden dat op hun geweten: Paternotte Van Eyden Soetekouw Meyer Van Duivenbode De Haan Vesters v. d. Heuvel Cruyff Van Dijk Cohen De strijd ging te Deventer tegen Go Ahead 2 en gaf aanvankelijk alle reden tot tevredenheid. De rust immers ging in met een 20- voorsprong voor onze jongens. Gescoord werd door Cohen en Cruyff. In de eerste helft was Ajax veel sterker, maar helaas werd verzuimd dit in nog meer doelpunten uit te drukken. Toch leek de 2O-voorsprong wel voldoende te zijn. Helaas was dit niet het geval. Go Ahead speelde in de tweede helft veel feller dan de Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 3