'IliS Ir IÉÉ jgjjf Gerrand ÜP |IB| JUWELIERS JPy Bouwmeester ggflf Jffl M/éÊm „UREN, DAGEN, MAANDEN, JAREN, VLIEGEN...." De klok van de Munttoren in ons goede Amsterdam doet zijn twaalf slagen over de grotendeels verlaten straten galmen Vaarwel 1964Vaarwel We kijken het nog even nadaar gaat hetstrompelend oud Wat bracht het onsen wat nam het De „winst- en verliesrekening" Het geluk dat geopenbaard werd voor de éénhet verdriet dat kwam over de anderEnzovoort! En ieder voor zich Maar daar staat het gloednieuwe 1965 alweer te wachten en wekt ons uit ons gepeins Het leven staat niet stil. Geen moment!! Voort gaan we weervoort!! Naar We weten het niet, zoals we eigenlijk nooit iets weten Het leven is vol verrassingenHet staat wel vastwij we ten er niets van. Hebben alleen maar te aanvaarden hetgeen over ons komt. Als kleine mensenop deze wereld Wij wensen u allen veel geluk en voorspoed in dit Nieuwe Jaar. Negentienhonderdvierenzestig, was voor onze Club geen jaar van grote sportieve prestaties. Niet alleen dat het ons Eerste Elftal niet gelukte als „topfiguur" te eindigen in de Competitie 19631964; ook in de eerste helft van Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 het huidige seizoen 19641965 wilde het niet, zoals wij dat van ons Ajax gewend zijn. Vrouwe Fortuna, zonder wie het nu een maal niemand goed gaat, had de meeste tijd geen lieftallige blik voor ons over en je vraagt je af, waaraan we dat te danken hebben Een min of meer rumoerige tijd rond wisselingen in ons bestuur, de verandering van trainer (Jack Rowley verliet ons om plaats te maken voor Vick Buckingham, die daarmede zijn rentree vierde) was natuurlijk van invloed; in ieder geval liep de Ajaxmachine zo wel binnen het veld als achter de groene bestuurstafel beslist niet op toeren. En niet alleen bij Ajax 1 was het in mineur; automatisch werden achtereenvolgens ook Ajax 2, Ajax 3, Ajax 4 enz. meegetrokken Nu de rust weer in onze vereniging is teruggekeerd, krijgt alles zo langzamerhand weer wat meer houvast en zijn ook de presta ties van Ajax 1 weer in opgaande lijn. Natuurlijk is het nog niet zover dat we kunnen zeggen, „we zijn er"maar er is weer moed-en-vertrouwen. Velen in de, mogen we zeggen: „leiding gevende onderdelen van Ajax" hebben daartoe in de achter ons liggende tijden BERGEN werk verzet. Staat u ons toe dat wij hen allen verpersoonlijken in de figuur van onze voorzitter en zeggen: Ajax dankt u en prijst u voor uw grote clubliefde, daarbij de wens uitsprekend, dat de gezamenlijke krachten het vurig begeerde re sultaat: AJAX WEER IN DE TOP VAN DE ERE-DIVISIE" zullen weten te bereiken. Ja, vrienden, het zij zo en mogen we er nog iets bij wensen: weer op een belangrijke plaats in het Europese Voetbal als u begrijpt wat we bedoelen Gelet op onze reputatie, wordt dat zo langzamerhand wel weer eens tijd Helaas hebben wij in deze competitie wel eens moeten spelen op een wijze, die ons echt niet „ligt". Uit hoofde van lijfsbehoud Het is (althans was) nu eenmaal niet mogelijk iedere zondag een tegenstander te treffen, die het werkelijke „voetbalspel" prefereer de boven „systemen" als: op-de-benen, afbraak c.q. ga-je-weg-of- ik-trap-je-weg etc. Tegen P.S.V. (we schreven het de vorige keer reeds) konden we eindelijk na lange tijd weer eens tonen, dat de werkelijke techniek aanwezig is. En hoezeer het publiek (nog altijd toch de grote factor waar alles om draait) het waardeerde: de spelers kregen na afloop een ware ovatie! De wedstrijd tegen Feijenoord in Rotterdam een week laterer waren 63.500 toeschouwers aanwezig! Dat zag er in den beginne helemaal niet naar uit. Maar het vertoonde spel tegen P.S.V. deed die week de belangstelling dag-na-dag groeien naar „uitverkocht". En dat dit juist wasBarend Schilperoord schreef 's maandags in het Algemeen Handelsblad o.m.: Ja, en wie was nu eigenlijk de „Spielmacher"? Naar ons ge voel Ajax. Want de Amsterdammers hadden natuurlijk hun verdediging, die de vorm van een vergiet vertoont, met aan vallers kunnen versterken. Maar zij verkozen het vrije, open aanvalsspel en handhaafden dat ook, toen de score ging oplopen. Gelukkig wel. Want daardoor bleef de strijd boeien En daardoor ook bekenden Muller en Swart na afloop aan de bar (limonade), dat zij toch een fijne middag hadden gehad. Niettegenstaande de 94. De beste club had gewonnen, zeiden zij. En dat mag een dooddoener lijken, na zo'n wedstrijd tussen twee oude riva len betekende het heel wat. Feijenoord was inderdaad de beste van de twee. Ver uit. Het maakte er meer van dan alleen maar een wedstrijd. Het zorgde voor een interessante show, die behalve de eivolle tribunes ook Jaap van Praag, de voorzitter van Ajax moet hebben bekoord. De techniek zal uiteindelijk zegevieren. Natuurlijk gestimuleerd door de nodige wilskracht en energie, zonder welke factoren de meest bekwame techicus niets kan maken 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 2