DEXTRO-ENERGEN de k.n.v.b.-juniores voetbalminnend al schrok op per pakje met 6 dubbelta- bietten 50 ct. Wanneer men de verrichtingen van onze K.N.V.B.-juniores op de voet volgt, dan moet in de allereerste plaats gewag gemaakt wor den van het feit, dat dit Ajax-jeugdelftal momenteel nog ongeslagen is. Momenteel wil zeggen na het eerste weekeinde in december, welk record de Ajax-familie ongetwijfeld tot voldoening zal stem men. Wel heeft dit elftal een vrij groot aantal gelijke spelen moe ten incasseren, maar dan dient men toch niet te vergeten, dat de trainer van dit team, de heer J. v. d. Veen het dit seizoen stellen moet zonder de jeugdspelers: J. Cruyff, R. Boomgaard, B. Strijks, A. v. d. Eyden, H. Meyer en Adr. van Dijk, welke spelers allen in de seniores-profafdeling spelen. Hierbij komt nog, dat onze K.N.V.B.-jeugdploeg is ingedeeld in een afdeling, die grotendeels is samengesteld uit oostelijke en noordelijke ploegen. Desniettemin prijkt Ajax momenteel op de tweede plaats. De conditie van dit team is prima. Dit moet ook wel, willen wij eventueel beslag leggen op de afdelingstitel en landstitel. De meeste wedstrijden in dit jeugdvoetbal zijn ware slijtage-slagen, die vaak in het laatste half uur beslist worden in het voordeel van teams, die over een goede conditie beschikken. De wedstrijd tegen Velox had met jeugdvoetbal bitter weinig te maken. De slidings die een aantal Velox-spelers toepasten, waren m.i. levensgevaarlijk en onverantwoord. Het was een bikkelharde strijd, waaruit we gelukkig zonder kleerscheuren tevoorschijn kwa men, maar het had voor hetzelfde geld ook anders kunnen zijn. Ik heb in deze kolommen wel eens meer betoogd, dat dit soort „betonvoetbal" strijdig is met de doelstellingen van het jeugd voetbal. Wat wil men in hemelsnaam toch? Een technisch betere tegen stander door een onverantwoord gebruik van fysieke kracht het spelen van goed voetbal onmogelijk maken? En dan? Wat heeft men dan gewonnen! Een plaatsje hoger op de ranglijst? En wat denkt men er in de toekomst mee te winnen? Het is altijd weer het oude liedje. Gebrek aan techniek tracht men te compenseren door nodeloos hard spel. Met alle kwalijke gevol gen van dien. Blessures en nog eens blessures. En wat nog erger is, beenbreuken. In het seizoen 19631964, 15 beenbreuken per zondag blijkens mededelingen van een Tweede-kamerlid in de Commissie van O.K. en W. Deze laatste cijfers betreffen de gehele Nederlandse voetballerij. M.i. is hier voor de K.N.V.B. toch nog een hoop werk aan de win kel, want zoals het nu gaat wordt voetballen een levensgevaarlijk bedrijf, terwijl het toch een aantrekkelijke bezigheid moet zijn. Ook al gaat het om geld. De jeugdcompetitie moet een leerschool zijn voor talentvolle jonge mensen, die van voetballen in de toe komst een nevenberoep willen gaan maken. En in het volledig be taald voetbal hun gehele beroep. Maar dat kan op deze wijze nooit gerealiseerd worden, omdat het publiek nu en in de toekomst al leen maar goed voetbal wil zien. En deze massa is de basis waarop het betaalde voetbal drijft. Blijven zij van de voetbalvelden weg, dan heeft men zijn eigen graf gegraven. J. H. H. Onze beide internationals hadden een groot aandeel in de succesvolle strijd De begin december gespeelde interlandwedstrijd tegen de Engelse voetbalprofs heeft weer eens aangetoond, dat er geen sprake meer kan zijn van een Britse voetbalsuprematie. Nog tot voor enige jaren terug was het een op de voorhand uitgemaakte zaak, dat wij tegen de Engelse voetbalmeesters kansloos waren. De Engelsen, eens onbetwiste leermeesters, hebben en tegen België en tegen het Nederlands elftal op de rand van een nederlaag gestaan. Na de wedstrijd tegen het Oranjeteam schreven de Engelse sport journalisten boze artikelen. De Engelse coach Ramsey kreeg na tuurlijk de grootste brokken naar zijn hoofd gesmeten. Op zijn beurt verklaarde deze, dat hij met het Engelse elftal, met het oog op de wereldkampioenschappen in 1966, nog aan het experimen teren was. Hetgeen niet wegneemt dat de Engelse pers het, on danks deze verklaring van Ramsey, een onverteerbare zaak vindt. In Engeland neemt men deze zaken hoog op. Het gelijke spel tegen Nederland heeft de Engelse voetballiefhebber wakker geschud. Met een schok, want met de wereldkampioenschappen in het vooruitzicht, was de wedstrijd tegen Nederland toch wel de grote kluif waar de Engelse pers zich gretig op geworpen had. Het zou coach Ramsey waarschijnlijk heel wat waard geweest zijn wanneer zijn jongens hadden gewonnen, want dan was men aan de boorden van de Thames achter zijn zondagsblad blijven dutten. J. H. H. DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 14