GARAGE KOST afd. Glas verkoop Tel evisie Klinkenberg v. d. Velde's WARM TE- TECHNIEK Radio en Gramofoons van onze seniores amateur-elftallen rectificaties FELLE ACCELERATIE ROESTVRIJ STAAL BOVENLIGGENDE N0KKENAS in z'n klasse vèr vooruit! 6395.- voor Centrale Verwarming - Oliestookinrichtingen Pijpleidingwerk - Sanitaire installatie's AMSTERDAM, Baarsjesweg 148-149, Tel. 83477-88654 THE ELECTRIC GRAMOPHONE (directie: Jaap vün Praag) Spui 6, Telefoon 245105, Amsterdam-C. Terreinafkeuring op drie achtereenvolgende zondagen was de oor zaak, dat onze elftallen weinig in het veld kwamen. Ajax 3 boekte een overwinning en een nederlaag. Van A.F.C. 2 werd d.d. 22 november, op Sportpark „Goed Genoeg", met 40 gewonnen. Met half-time stonden onze jongens reeds met 20 voor. Ger Schalk (1) en Jean Bollen (3) zorgden voor de treffers, terwijl tevens het goede spel van rechtshalf Rob Rein opviel. Tegen Volendam 3 uit op 20 december trokken de Ajacieden ech ter aan het kortste eind. De uitslag werd 20 voor de oranje hemden, nadat de rust met 10 ingegaan was. Volgens elftal leider Been waren wij de gehele wedstrijd veel sterker en hadden vooral in het begin van de wedstrijd met pech te kampen, o.m. kwam een daverend schot van de uitstekend in vorm zijnde rachts- buiten Dick Kuiter van het houtwerk terug en kwam Jean Bollen een paar maal vrij voor de vijandelijke doelman, maar zijn schot faalde jammerlijk. En zoals dan wel vaker voorkomt in voetbal, komen door twee uitvallen, de goals juist aan de andere kant. Ajax 4 beweegt zich in opgaande lijn. Allereerst werd Donar 2 thuis met 71 aan de zegekar gebonden, daarna moest H.V.C. 3 aan de Middenweg toegeven, dat er schot zit in onze voorhoede. De uitslag was hier 30. Paul Pijlman was tegen Donar match winner, hij scoorde zelf tweemaal en voorzag zijn medespelers van uitstekende through-passes, waarvan Frans Grootenboer en André Kroese dankbaar profiteerden. Piet Holleman toonde zich een zeer goede half-back en good-old Ab Post was weer de ge vaarlijke linksbuiten met een dodelijk schot (tweebenig). Verder speelde Frits v. d. Valk een bekeken partij stopper. Tegen H.V.C. scoorden André Kroese, Dick Fiene en Ab Post elk een pracht- goal en was Ab Slager safe als de Nederlandsche Bank. Ajax 5 zegevierde aan de Kruislaan met 100 over Madjoe 2 en verstevigde daarmede de positie boven aan de ranglijst. Onze jongens speelden, zo deelde elftalleider Blomvliet mede, technisch zeer goed en vergaten daarbij niet om te doelpunten. Rechtsbin nen Hans de Vos was de ster van het veld, terwijl Joop de Vries een gedegen back-partij speelde. Verder is Daan Schalm een stijl vol keeper en Jan Visscher een nuttige half-back. Ajax 6 moest de punten bij D.V.O.S. 2 achterlaten. De uitslag werd 40 in ons nadeel. Het wil nog steeds niet lukken met dit team. Jongens laten wij van nu af aan gaan proberen om met betere resultaten uit de bus te komen, want jullie behoren zeker niet thuis op de onderste plaats van de competitieladder. W. F. SCHOEVAART In ons vorig cluborgaan zijn een paar fouten geslopen, welke wij hier alsnog gaarne willen rectificeren: 1Pag. 8 „30 Jaar Ajax-Stadion" Terecht werden wij er op geattendeerd dat de opening op 9 december 1934 niet werd verricht door wethouder Polak, doch door wethouder Vos. 2. Pag. 18. „After the Games are over" Een hinderlijke zetfout: Voor Frans Luitjes hadden wij ons geen 10. gedacht (nog niet, tenminste) doch 10.2. De „punt" achter de 10 gaf trouwens wel aan, dat daar nog iets achter hoorde. U wilt ons een en ander, naar wij aannemen, wel verontschul digen T. M. De Westduitse klassewagen uit de fabrieken van Hans Glas te Dingolfing. (0 - 80 km 10.7 sec, 0 -100 km 17 sec.) voor bumpers, wieldoppen, raamlijsten Maak een proefrit en U zult vol bewondering zijn over de unieke capaciteiten van deze fantastische wagen I compleet met verwarming en ruitensproeier Dir.: W. Kost, 2e Weteringdwarsstraat 6-34, Amsterdam-C., Telefoon 62595 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 12