bestuurskamer but not least de Koninklijke Nederlandsche Voetbal Bond. Zoals u uit de Pers reeds vernomen zult hebben, heeft dr. Posthuma zijn functie als clubarts neergelegd, na deze meer dan 30 jaar te hebben vervuld. En ras-echte amateur, als hij nóg is, ge schiedde dit geheel con-amore! Onnodig te zeggen dat onze club dr. Posthuma ontzettend veel verschuldigd is en wij hopen dat binnenkort in een hul diging nog eens met nadruk tot uiting te laten komen. Onze nieuwe medische adviseur is dr. Rolink, die ik vanaf deze plaats alsnog een hartelijk welkom in de Ajax-gelederen toeroep. Dr. Rolink die een algemene bekendheid geniet als een zeer bekwaam sport-arts, heeft reeds enige weken zijn werkzaamhe den bij ons aangevangen en ik kan u zeg gen dat de eerste indrukken van allen die met hem te maken hebben is, dat wij zeer gelukkig zijn met deze opvolger van dr. Posthuma. Op voortreffelijke wijze heeft onze Club avonden-Commissie (met Arie Zwang en zijn echtgenote) ook dit jaar weer de Ajax- kienavond georganiseerd. De bekende pluim-op-de-hoed mag ik deze heren (en hun dames) zeker niet onthou den. Dat ons clubleven gezond is, getuige de ontzaggelijke tafels met prijzen en de over volle zaal met leden en donateurs Al met al, clubgenoten, feiten die mij het nieuwe jaar met vol vertrouwen tegemoet doen zien. Vol vertrouwen zeg ik, omdat ik van de lessen algemene geschiedenis, die ik vroeger gehad heb, in ieder geval één ding onthouden heb: dat na een tijd van verval een tijd van bloei volgt. Ups en downs wisselen zich met regelmaat af. En als de voortekenen niet bedriegen, dan zou 1965 wel eens een goed jaar kunnen wor den. Eendracht maakt macht. Dat de eensge zindheid en eenstemmigheid, die de laatste tijd de Ajax-gelederen van hoog tot laag bezielt, nog groter mag worden is mijn ver langen. Dat deze wens door u allen geconcretiseerd moge worden is opnieuw mijn wens. J. VAN PRAAG P.S. Het nieuwe jaar is helaas slecht in gezet. Tegen een felspelend Go Ahead zijn wij met 10 roemloos ten onder gegaan. Onze jongens waren bang voor de tegen stander en hadden angst voor het harde en gladde veld. Vooral onze voorhoede bleef ver beneden de maat en hun kunnen, terwijl talrijke kansen werden gemist. On danks dat Bennie Muller en Sjaak Swart de paal raakten, hadden wij indien met meer overgave gespeeld zou zijn, gemak kelijk een gelijk spel zo geen overwinning kunnen behalen. Naar mijn mening zullen wij er iets aan moeten gaan doen, dat wij ook op minder goed bespeelbare velden ons leren aanpas sen. Met dit euvel sukkelen wij bij Ajax al zolang mijn herinnering gaat. uit de De elektrische leidingen van de lichtmasten zullen geheel wor den vernieuwd. Kosten 760. Aan het comité gevormd ter gelegenheid van de 80ste verjaar dag van J. Hoven werd een bijdrage overgemaakt. Aan mevr. Ruiter en mevr. Sebus werd een fruitmand gestuurd, respectievelijk wegens geboorte van een zoon en het ondergaan van een operatie. Er zullen maatregelen worden getroffen om de geluidsinstallatie ook te doen functioneren bij de wedstrijden van het 2e elftal en de K.N.V.B.-juniores. De verzekering van de opstallen tegen brand-, storm- en vlieg- tuigschade is verhoogd tot 3.900.000.opruimingskosten ƒ100.000.en inventaris 75.000. Van de Neurochirurg dr. A. J. M. v. d. Werf, verbonden aan het Wilhelminagasthuis werd bericht ontvangen, dat onze speler P. J. Keizer geschikt is om wederom actief aan voetbalwedstrijden deel te nemen. Aan de vereniging Maccabi werd een telegram gezonden i.v.m. 30-jarig bestaan op 6 december 1964. Verzoeken van Volendam en De Baronie tot deelname aan toer nooien door onze juniores werden afgeschreven, daar wij elders reeds verbintenissen hebben. Aan het bestuur van D.O.S. werd een condolatiebrief gezonden in verband met het overlijden van hun speler Ries v. d. Bogert. De Bond van Volkstuinders Rust en Vreugd (voorzitter J. Groo- tenboer) is toestemming verleend, de sportzaal te gebruiken ter viering van het 35-jarig bestaan. Aan het bestuur van de K.N.V.B. werd tijdens de receptie, die 12 december werd gehouden in de Rolzaal te 's-Gravenhage, een ets van Amsterdam (Reguliersgracht) aangeboden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid van ons 65-jarig bestaan zal er op zaterdag 20 maart 1965 een feestavond worden gehouden (met bal tot 4 uur) in Krasnapolsky. ANDRÉ DE KRUYFFt 28 november 1964 bereikte ons de schokkende tijding van het overlijden van onze trouwe club makker André de Kruyff. 1 augustus 1909 toegetreden tot lid van onze ver eniging, ontpopte hij zich spoedig als een goede en correcte speler en had in latere jaren een groot aandeel in de successen van „Ajax". André was een eerlijk en prettig mens. Niette genstaande zijn zwakke gezondheid hield hij steeds warme belangstelling voor „ZIJN CLUB". Bij dit verscheiden gaan onze gedachten uit naar zijn lieve vrouw, kinderen en kleinkinderen die hem gedurende zijn ziekte met zeer veel liefde hebben omringd. Zij zullen hem node missen. Ook „Ajax" verliest in hem een zeer goed lid. Zijn nagedachtenis zal bij Ajax steeds in dank bare herinnering blijven voortleven. Rust zacht. M. J. KOOLHAAS 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 11