van de voorzitter SIGARENMAGAZIJN „VAN RUYVEN" Koopt uw haard of kachel J. G. KRISTIANS We schrijven oudejaarsdag wanneer ik mij achter de schrijfmachine zet om mijn plich ten jegens ons aller clubblad waar te ne men. Eerlijk gezegd doe ik dit met meer plezier dan enkele weken geledenimmers ons eerste elftal zit duidelijk „in de lift" getuige het vertoonde spel tegen Feijenoord en de overwinningen op Fortuna en Enschede. Overigens, de zorgen die u en ik zich maken telden bij onze tegenstanders min der dan bij ons (zie o.a. in dit clubblad af gedrukte brief van onze vrienden uit Rot terdam). Over Rotterdam gesproken, ondanks onze plaats op de ranglijst heeft de komst van Ajax daar voor een volle „kuip" gezorgd en zoals Feijenoord's voorzitter de heer Kieboom mij toevertrouwde, was het nog niet voorgekomen, dat enkele duizenden nog buiten de hekken stonden en tegen het bord „uitverkocht" stonden aan te kij ken. Ik heb nog getracht 5% van de recet te voor Ajax los te peuteren, maar vriend Kieboom was niet te vermurwen Dat Piet Keizer tenslotte ook voor de ver zekering volledig is goedgekeurd weet u allang en toch wil ik nog even bij dit feit stilstaan. Nadat Piet tegen Fortuna had meegespeeld bleek, dat de verzekering hem ondanks het rapport van dr. Van der Werff ook zelf nog aan een keuring wenste te onderwerpen. Het was helaas aan Piet zelf te wijten, dat dit onderzoek in de Ursela- kliniek te Wassenaar geen doorgang vond, waarvan het niet medespelen tegen En schede het gevolg was Het is dan ook alléén aan de buitengewone medewerking van de K.N.V.B. te danken dat indien de wedstrijden op 27 december j.l. niet waren afgelast, Piet tegen Go Ahead had kunnen meespelen Immers de week voor Kerst telde slechts vier werkdagen. Op dinsdagochtend, de 22ste december kwamen wij met dr. A. A. M. F. Pannekoek (Medische Com missie van de K.N.V.B.) overeen, de keu ring van Piet te doen verrichten door prof. Ter Braak uit Rotterdam. Er resten toen nog slechts 2 dagenDe keuring werd be paald op de laatste dag, de 24ste decem ber, 's morgens om halftien. Zij duurde tot kwart voor twaalf. Niettegenstaande dus ,,/e pupil Piet Keizer is goedgekeurdI" nog slechts enkele uren over waren heb ben allen, die bij deze keuring betrokken waren, gezorgd dat dr. Pannekoek mij de zelfde middag tegen vijf uur op toepasse lijke wijze de uitslag kon meedelen met de volgende woorden: „Jaap van Praag, aan de vooravond van het kerstfeest heb ik een blijde boodschap voor je; je pupil Piet Keizer is goedge keurd!" Vanaf deze plaats betuig ik gaarne mijn op rechte dank voor alle medewerking in deze aan prof. Ter Braak, dr. De Vlieger, dr. Pannekoek, de Verzekerings Mij en last 1ste Jac. van Campenstraat 34 bij de Fr. Halsstraat Speciale rayonverkoop van Balmoral- en Carl Upmann-sigaren enz. Voorverkoop van Ajax en Olympisch Stadion L. Robert bij de smid, hij is de vakman Reguliersgracht 35, Amsterdam-C., Tel. 233079 Alle merken in voorraad Reparatie en Schoonmaken 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 10