30 JAAR AJAX-STADION 9 december a.s. bestaat ons stadion 30 jaar Hoewel wij 5 jaar geleden bij een kwart-eeuw AJAX-BURCHT een uitvoerige beschouwing daaraan wijdden (wat is per slot van rekening 5 jaar) willen wij bij dit zesde lustrum aan de jongeren in het kort toch iets vertellen over de tot standkoming van ons Huis-in-de-Meer. Tot voor 1934 huisden we op het toen alom-bekende Ajaxterrein, ook aan de Middenweg, ter hoogte waar nu ongeveer onze jeugd- secretaris, de heer Martens woont. Een terrein met houten tri bunes, met een bestuurshuisje zo groot als ongeveer de kleed kamer op Voorland. Onder de overdekte tribune waren de kleed kamers, een lange gang, links voor Ajax, rechts voor de tegen partij. In die gangen waren een soort „inhammen" gemaakt voor drie a vier personen. Aan het eind bevonden zich de douches en een kuipbad. Achter het hoofdveld lag: Middenweg 2, bij de ouderen het beruchte trainingsveld (met verlichting). Daarop werd in de week zo intensief geoefend (weer-of-geen-weer) dat de ge steldheid van dit terrein in de winter altijd zodanig was, dat het zondag-op-zondag werd afgekeurd. Hier vrienden, in deze omgeving is onze club groot geworden. Hier verwierf zij zich haar onsterfelijke roem Dan waren er verder nog twee bijvelden, gelegen in de Kruislaan (schuin tegenover de Nieuwe Oosterbegraafplaats) waar de lagere elftallen reeksen triomfen vierden Op 21 december 1933 legde Daan Roodenburgh, onze architect en thans Erelid, de Algemene Vergadering twee „plannen" voor, waar van het Plan A werd aangenomenons huidig Stadion. Negen december 1934 verrichtte wethouder Polak de officiële ope ning. Een bijkans uitverkocht huis zag een schitterend feest, met o.m. als hoogtepunt een indrukwekkende parade van alle elftallen, van de jongste adspirant tot de oudste veteraan; de Gouden Ploeg uit de jaren 1918, die ook aanwezig was kon immers wel als Veteraan-onder-de-Veteranen worden aangemerkt. 's Avonds na afloop van het diner waren we het er over eens: het was een geweldige dag geweest. Overstroomd met een schat van bloemen, gelukwensen en een enorm aantal cadeaux. Als bij het behalen van de Landstitel. Ja, zelfs misschien wel meer dan dat Dertig jaren zijn voorbij gegaan Dertig jarenmet goede en slechte seizoenenups and downsvreugde en verdriet Nog steeds zijn we trots op onze Burcht. Nog steeds zijn we de bouwmeester Daan Roodenburgh dankbaar voor zijn prachtige schepping Dat het zo blijve tot in lengte van dagen! T. M. Vóór een wedstrijd van Het Eerste is er altijd veel belangstelling voor de lagere elftallen 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 8