75 JAAR K.N.V.B. VAN DE REDACTIE DANKBETUIGINGEN overwinning zelfs veel groter zijn uitgevallen, want tal van keren werden paal en lat geraakt. Van Dijk altijd uitblinkend in hard werken zorgde al spoedig door stug doorzetten voor 10 en hoewel P.S.V. in de eerste helft door een fout van onze verdedi gers gelijk maakte, lieten onze jongens zich hier niet door van de wijs brengen. Integendeel zelfs, want in de tweede helft werden de zaken nog steviger aangepakt. Niet alleen een groot veldover- wicht was hier het gevolg van, doch ook veel beter spel. Duidelijk bewees deze ploeg, wat er steunend op goede techniek met hard werken bereikt kan worden. Met flinke kogels maakten Strijks en Van Dijk er na de hervatting 31 van, cijfers waarmee P.S.V. er zeer goed van af kwam. Uitblinkers van deze ploeg waren vrijwel alle jongeren, die de meer geroutineerden in het elftal een duidelijk lesje gaven van wat er met energie en goede wil te bereiken valt. Enkele minuten voor tijd werd Frits Soetekouw gewond: een diepe snee in de onderlip zal wel maken, dat hij de eerste weken vrijwel niet kan praten. En dan te bedenken, dat hij als verkoper met pra ten zijn brood moet verdienen! Hoewel het tweede elftal zaterdag 21 november door een 41- overwinning te Tilburg op Willem II 2 de sprong van de twaalfde plaats naar de negende plaats op de ranglijst maakte, met slechts twee punten achterstand op nummer drie, kon de opgaande lijn in het spel toch helaas niet behouden blijven, want dat spel was tegen de uitgesproken zwakke hekkesluiter niet al te best. Zelfs namen de Tilburgers binnen vijf minuten op verrassende wijze de leiding met een schitterend schot van hun rechtsbuiten. Dat ge beurde enkele seconden, nadat Strijks de lat der tricolores op de proef had gesteld. Verdere wapenfeiten bracht Willem II echter niet op zijn rekening en met twee goede doelpunten, zorgde Arie van Dijk er voor, dat onze jongens met een 21 voorsprong kon den gaan rusten. Van der Heuvel, die als het ware een thuiswed strijd speelde, en Van Dijk bepaalden de eindstand op 41, maar als alle kansen waren benut, zou de zege nog heel wat groter zijn geweest. Het 4-2-4-systeem bezorgde ons elftal nog heel wat moeilijkheden. Vooral de middenveldspelers voelen nog niet goed aan wanneer zij moeten verdedigen en wanneer zij moeten aanvallen. In het veld kwamen: Paternotte Van Eyden Soetekouw Meyer Van Duivenbode Den Boer Strijks v.d. Heuvel H. Thijm Van Dijk Cohen In elk geval kan dit elftal, wanneer de zeer goede stemming, die er heerst, behouden blijft en wanneer er tot het einde goed vol gehouden wordt, een hoge plaats op de ranglijst bereiken. Na 13 wedstrijden hebben we nog geen enkele tegenstander van dit elftal gezien, dat beter voetbal speelt, ook niet die ploegen, waar van tot nog toe onnodig dus verloren werd. Stand na zondag 22 november Feijenoord 2 13 7 5 1 27 13 19 Telstar 2 13 7 4 2 32 15 18 A.D.O. 2 13 5 5 3 24 17 15 M.V.V. 2 11 5 4 2 23 15 14 D.W.S. 2 12 7 0 5 33 18 14 Heracles 2 13 5 4 4 23 24 14 Volendam 2 13 5 4 4 19 20 14 S.V.V. 2 13 6 2 5 28 30 14 Ajax 2 13 6 1 6 25 21 13 Excelsior 2 12 5 2 5 20 15 12 Sparta 2 13 6 0 7 35 26 12 P.S.V. 2 13 4 4 5 27 28 12 Enschede 2 12 4 2 6 20 22 10 Go Ahead 2 13 2 6 5 27 30 10 N.A.C. 2 12 3 3 6 14 32 9 Willem II 2 13 1 0 12 11 62 2 De bond, onze onvolprezen Koninklijke Nederiandsche Voetbal bond bestaat 75 jaar, zoals u via de pers, radio en televisie reeds uitvoerig bekend is gemaakt. Hoewel ik bij de a.s. festiviteiten gelegenheid hoop te krijgen de verhouding tussen Ajax en ons hoogste voetbal-presidium nog te accentueren, is het mij een behoefte via ons clubblad uit bredere kring namens onze leden en vrienden de dank en waardering uit te spreken voor het vele en vooral opbouwende werk, dat door de, in het begin: Nederiandsche Voetbalbond, later begiftigd met het praedicaat: Koninklijke, ten behoeve van onze mooie voetbal sport is verricht. Als je zolang als wij Ajax en de K.N.V.B. met elkaar te maken hebt gehad, och, dan is er wel eens verschil van mening geweestMaar in het algemeen kan gezegd worden, dat wij in de achter ons liggende tijden prettig en in goede verstand houding tot elkaar zijn gekomen. Het zij mij vergund daarbij op te merken, dat onzerzijds steeds getracht is ons een waardig lid te tonen; het leeuwenaandeel in het aantal eretitels, het grote aantal Ajaxspelers, dat in de loop der tientallen jaren heeft mede gewerkt aan het Nationale Elftalten voorbeeld. Als ik de Koninklijke Nederiandsche Voetbalbond in de persoon van haar bestuur namens onze vereniging Ajax de hartelijke ge lukwensen overbreng, daarbij de wens uitsprekend dat het haar vergund zal zijn nog lange jaren te mogen en kunnen werken tot groei en bloei van het Nederlandse Voetbal, dan knoop ik daar tevens de verklaring aan vast, dat zij Ajax steeds bereid zal vinden, héér bijdrage daartoe gaarne te willen verlenen. J. VAN PRAAG Voorzitter Aangezien december in verband met de vele feestdagen o.m. voor Tante Pos een overdrukke maand is, waarbij dan nog allerlei an dere omstandigheden komen die deze slotperiode van het jaar nu eenmaal anders doet zijn dan anders, hebben wij, in overleg met het bestuur besloten, het volgend clubnieuws in het begin van januari 1965 te doen uitkomen. De sluitingsdatum t.a.v. het in zenden der kopij, blijft 16 december 1964. Wilt u hiermede wel rekening houden? (Dank u.) Het bovenstaande houdt tevens in, dat wij nu reeds elders kerst- en nieuwjaarswensen hebben opgenomen. Waarde vrienden van Ajax, u geachte leden der diverse bonden. H.H. scheidsrechters en verenigingsbestuurders, u allemaal wen sen wij zeer prettige kerstdagen toe met daarna een zeer gezel lige oudejaarsavond. Voor 1965 onze allerbeste wensen enveel geluk! DE REDACTIE Henk Smit dankt langs deze weg alle Ajaxvrienden en bekenden voor de belangstelling tijdens zijn ziekte betoond. Graag had ik, dat u een woord van dank opnam in uw clubblad aan het jeugdbestuur en uw leden, voor de belangstelling die mij betoond is na mijn ongeval. Met sportgroeten en vriendelijke dank, DICK v. d. STROOM Krommenie 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 6