PERRY KAR AJAX 2 UIT DE ZIEKENKAMER NIET ALLEEN VOOR UW SPORTUITRUSTING maar ook voor sportartikelen camping sportieve confectie speelgoed Behalve de verwarming, heeft ook een vernieuwing plaatsgevonden van de toiletten. Hier ook roepen wij aller medewerking in om deze plaatsen te behandelen als was u thuis. En het kost allemaal een hoop geld, vrienden! Dus ook daérom De komende weken zult u ons Stadion hier en daar „in de stei gers" vinden. Er zijn verschillende dringende reparaties nodig, met de uitvoering waarvan reeds een aanvang is gemaakt onder het toeziend oog van onze terreincommissie. Ergens verderop een bekend geluid, dat wij echter lang gemist hebben, n.l. visklanken. Bijna net zo beroemd als zijn voetballers, zijn de vissers van Ajax. Wereldberoemdzeggen ze! Kortgeleden hebben onze „cracks" de hengels weer eens uitge worpen, ergens in de Noordhollandse dreven en daarvan vertelt u nu de oude „Ajax-rot" Van Hevel. Rienus, hartelijk dank en onze complimenten. Het was keurig! Waarmee wij deze Kroniek tevens willen besluiten. Tot het volgende jaar maar weer enalvast onze beste wensen voor het Nieuwe Jaar. T. M. John Nijland, één onzer A-juniores, vertoeft momenteel in het Wees- perpleinziekenhuis als gevolg van een tijdens de wedstrijd Ajax A-3 W.M.S. 2 op zondag 1 november j.l. opgelopen scheenbeenbreuk, die zich volgens de behandelende geneesheren zo ernstig liet aan zien, dat onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. Het heeft John in het W.P.-ziekenhuis niet aan belangstelling ont broken. Niet alleen de jeugdcommissie uiteraard, maar ook bestuur en andere Ajax-vrienden gaven van hun belangstelling blijk. Wij wensen deze sympathieke jeugdspeler, die zich elke wedstrijd voor de volle honderd procent geeft, een alleszins voorspoedig herstel toe en spreken de hoop uit, dat hij op korte termijn weer in staat zal zijn de Ajax-kleuren te verdedigen. Roef Vunderink is geruime tijd ziek. En tot overmaat van ramp is dat nu ook het geval met zijn vrouw. Van harte wensen wij hen beiden een zeer spoedig herstel toe. Wij vernamen dat mevr. Sebus voor een ernstige operatie in het ziekenhuis is opgenomen. Van harte wensen wij haar vanaf deze plaats spoedige beterschap. AMSTERDAM - AMSTELVEEN - ARNHEM - DEN HAAG - NIJMEGEN zodat een toelopende Volendammer kalm kon inschieten, en het tweede doelpunt (na 35 min. gemaakt) ontstond, toen de Volen- dam-rechtsbuiten een voorzet losliet, die bij de tweede paal te rechtkwam, zonder dat onze verdediging ingreep. Daardoor kon de bal fraai worden ingekopt. Uitblinkers in dit elftal waren ongetwijfeld in de eerste plaats Tonny Pronk, die hard zijn best deed zijn plaats in het eerste elf tal te heroveren, en de jeugdspelers Van Eyden, Ko Meyer en Johan Cruyff. Op zaterdag 7 november veroverde het tweede elftal een kost baar punt op Telstar 2, dat op dat moment de tweede plaats be zette. Gespeeld werd in de volgende opstelling: Paternotte Van Eyden Pronk Meyer De Haan Strijks Swart S. Tijm Van Dijk Van Duivenbode Cohen In geen tijden ontvingen wij zóveel kopij over onze reserves: (Dank je, Martin). Gaarne uw aandacht voor M.B. Het tweede elftal speelde in de 4-2-4-opstelling en wel als volgt: Paternotte v. Eyden Pronk Ko Meyer v. Duivenbode Meyer Strijks Cruyff v. d. Heuvel Van Dijk Cohen Geheel onnodig werd een 2O-nederlaag geleden, die het tweede elftal in de onderste regionen deed belanden. Een groot gebrek aan productiviteit was wel de hoofdoorzaak van deze nederlac_ want het tweede elftal is vrijwel steeds op de speelhelft van Volendam in actie geweest, vooral na de rust, die reeds met een 2O-achterstand was ingegaan. Doelman Paternotte kon toen, op de penalty-stip op-z'n-hurken zittend, de strijd rustig vanuit de ver te gadeslaan. Beide doelpunten van Volendam waren te voorkomen geweest. Het eerste, na een kwartier gescoord, kwam voort uit het feit, dat onze doelman de bal bij een schot van de borst liet terugspringen, Een slap spelend elftal zag met de rust tegen een 2O-achterstand op, ondanks het zeer goede werk van de verdediging. Wel kreeg de Ajax-voorhoede ook druk werk, maar vooral krachten als Siem Tijm en Jaak Swart lieten het geheel afweten. In de rust vuurde Vic Buckingham één van zijn donderspeeches af en dit hielp in zoverre, dat in de tweede helft een herboren ploeg in het veld stond, die in elk geval liet zien wat vechtlust was. Het was dan ook bepaald niet onverdiend, dat Siem Tijm en Swart het tweede elftal naar een 22-score schoten, al waren dit bepaald geen kwa- liteitsdoelpunten. Hoewel Telstar ongetwijfeld de betere ploeg bezat, zat er voor onze jongens nog winst in, maar zover kwam het toch niet. Met het gelijke spel na drie opeenvolgende nederlagen waren onze jongens in elk geval dubbel en dwars tevreden. Een lichtpunt in deze wedstrijd was het spel van de beide backs, jeugdspeler Van Eyden en Van Duivenbode. Het tweede elftal toonde op zondag 15 november in de thuiswed strijd tegen P.S.V. 2 duidelijk, dat het de opgaande lijn te pakken heeft, want er werd een volkomen verdiende 31-overwinning behaald. De spelers, die voor dit succes zorgden, waren: Paternotte Meyer S. Tijm De Haan Strijks Vesters Van Dijk Van Duivenbode Van Eyden Soetekouw Vesters Van Dijk Cohen Zou het geluk enigszins op onze hand zijn geweest, dan zou de 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 5