0 V I S I 0 THE ELECTRIC en Gramofoons Ajax 4 verloren, Ajax 5 verloren (wel een zeer grote ver rassing) Ajax 6 verlorenjaja! Lucky AjaxEnfin, Wim verklaart het u verder. De K.N.V.B.-juniores gelijk in Heerenveen. U leest het in het jeugdverslag van J.H.Hons werd zulk een onaanvechtbare strafschop onthouden, dat het bijna onmogelijk is een geval te bedenken, wat nog erger zou kunnen zijn. ledereen, ook het be stuur van Heerenveen was het daarmee eens. Maar wat dacht ude scheidsrechter die ook wel wist dat er een strafschop gegeven had moeten wordendurfde dat bij de stand 22 niet. Een collega van hem had ook in zo'n geval kortgeleden eens kennis gemaakt met het publiek daar in het „Friese Haagje" En onze „ref" paste voor gevolgen, die zijn vriend aan den lijve had ervarenSport veredelt??? AjaxP.S.V. 50! Wat moeten wij er nog toevoegen! U hebt hetzelf al gezien, gehoord en gelezen. Maar voor de statistiek dan nog dit: Een herboren Ajax! Allemaal gewerkt als paarden. Prach tige doelpunten van Nuninga ('t was fijn, Klaas!) van Sjakie Swart (had ook donderdagavond van oud-meester Wim Volkers het nodige in het oor gefluisterd gekregen en met een dreigende vinger van „Potver-hier-en-daar Sjaak, denk er omen niet te vergeten „Cruyfie" zoals hij al op de tribune bekend is. Prachtig beheerst dat vierde doelpunt! Ook Gunther de Haan prima, ach alles was fijn En nu lieden, je ziet het kan. We zullen nog wel eens een teleur stelling moeten slikken, maar geloof me VOLHOUDEN en nog eens VOLHOUDEN. Niet de kop buigen!!! Enblijven VOETBALLEN! Ajax 2 verder op het goede pad. Met 41 uit tegen Willem II 2 kwamen de punten mee naar Mokum. Goed, de Tilburgers sluiten de rij; maar dat is meestal een rede om juist tegen AjaxU weet het. Hulde aan Ajax 3. Om tegen A.F.C. 2 uit met A0 te zegevieren, moet je beslist knap spelen. Wim Schoevaart vertelde ons tele fonisch op de valreep dat dat ook inderdaad het geval ge weest was. Evenals bij Ajax 4 dat Donar 2 met liefst 71 „op at". Ook hier dus technisch bekwaam spel. Alleen de K.N.V.B.-Juniores moesten weer een punt laten. Er wordt niet verloren, maar ook niet gewonnen. Toch was men over het vertoonde spel niet ontevreden, maar het lukt nog niet zo goed. Jongens, zie boven onder: Ajax 1. Op dinsdag 3 november had het bestuur alle commissieleden uit genodigd voor de jaarlijkse bijeenkomst, waarbij van gedachten gewisseld wordt over problemen resp. voorstellen worden gedaan, met betrekking tot de werkzaamheden der verschillende commissies. De vergadering had een vlot verloop, gaf getuigenis van de goede sfeer waarin samengewerkt wordt, alsmede de grote activiteit. Bijzondere besluiten werden niet genomen, zodat president Van Praag omstreeks halfelf de aanwezigen kon bedanken voor hun komst en met een „wel thuis" de hamerslag voor de sluiting gaf. De jaarlijkse kienavond zal dit jaar gehouden worden op dinsdag avond 22 december a.s., als gewoonlijk in de benedenzaal van ons Stadion. Het was in het verleden wel gebruikelijk, dit spel-van-onmetelijke- spanning op de vrijdagavond voorafgaande aan de kerstdagen te houden, doch het zou dit jaar betekenen, dat er een week tussen zou liggen en dat zou te bezwaarlijk zijn o.m. voor het wild, de paling etc. Daarom, vergeet u het niet dinsdag 22 december a.s. Voor het overige verwijzen wij u naar de oproep van de clubavonden commissie elders in dit clubblad. Het Bestuur der A.F.C. Ajax wenst u allen prettige kerstdagen, een genoeglijke oudejaarsavond en een in alle opzichten voorspoedig en gelukkig 1965 toe Stadgenoot D.W.S. heeft de eerste stap voor plaatsing in de vol gende ronde van de Europa-Cup zo ruim genomen, dat er in Oslo practisch niets meer gebeuren kan. Overigens, dit was „geen partij" voor Schrijver c.s. De Noorse amateurs „breiden" zo nu en dan aardig, maar Cup-voetbal, neen, dat viel op deze avond beslist niet te genieten. Wij repten reeds eerder over de nieuwe centrale verwarming, die ons Stadion rijk geworden is. Wij vergaten er nog bij te vertellen (maar dat hebt u wellicht wel begrepen) dat hiermede een aanzienlijk bedrag gemoeid was. Zo iets van een zeer behoorlijke transfer-somSpeciaal de Jeugd, die zich nog wel eens gaarne wil „uitleven" wijzen wij er op: niet aan de verwarmings-elementen te gaan hangen resp. er op een of andere wijze op te gaan staan Men zou zich op tweeërlei wijze kunnen brandenEventuele beschadigingen van welke aard trouwens, ontstaan door hetzij moedwil, baldadigheid of slordige behandeling, komen zonder par don voor rekening van degenen die zich daaraan hebben schuldig gemaakt. Tenslotte nog dit: het is ook niet toegestaan kleren op „de ver warming" te drogen, omdat anders een roestings-proces optreedt. p I GRAMOPHONE KdUlO (directie Jaap van Praag) Spui 6, Telefoon 245105, Amsterdam-C. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 3