jg Ipl' JUWELIERS Bouwmeester Gerrand durven spreken; eens was er een tijd dat men een echte Ajacied niet meer kon prikkelen en ergeren door luchtigjes daarvan te spreken. Om een of andere reden weigert de geluksgodin die knapen aan de Middenweg zachtjes langs het voorhoofd te strij ken." En verder: „Levendig en met lofwaardige ijver werd er ge voetbald, maar het kleine tikje geluk dat als een druiventros pleegt te hangen, konden de Amsterdammers niet plukken." Mismoedig wordenschiet je niets mee op. Slechts volhou deneendrachtige samenwerkingen hopen U zult zich herinneren, dat wij in het vorig clubblad u onder het „LAATSTE NIEUWS" meldden, dat ons bestuurslid en mede-redac teur Henk Smit ter observatie in het ziekenhuis was opgenomen. Intussen hebben wij hem, zijn vrouw en kinderen alweer kunnen gelukwensen met de thuiskomst van man en vader, hoewel het her stel nog niet volledig is. Beste Henk, onnodig te zeggen, dat ik je namens al je Ajax-vrien- den hierbij onze allerbeste wensen voor een spoedige beterschap zendt. Op de dag van ALBANIËNEDERLAND speelde het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Helmondia uit, daarmede iedere gelegenheid benuttend om tot een oplossing t.a.v. de juiste opstelling te komen. We wonnen met 32, doch veel nieuwe ge zichtspunten kwamen er niet uit Op de training van vrijdagavond liep Klaas Nuninga een blessure op, hetgeen betekende dat we hem 's zondags tegen Telstar thuis zouden moeten missen. Ach, we behoeven het niet te verzwijgen, de (onredelijke!) critici, hadden maar al te vaak op- en aanmerkingen over die „dure" mid-. denvoor. Nu hij dus tegen IJmuidenaren ontbrakvoelt u? We hebben het allemaal kunnen aanschouwen. Het ging beslist niet beter. Het wordt haast eentonig: goed veldspel, prima combinaties doch voor het doel gekomengéén afwerking. Driekwart van de wedstrijd in de meerderheideen paar uitvallen van Telstar en we stonden met 20 achter. En om aan de vergetelheid de pech en tegenslag te ontrukken welke ons dit seizoen tot op heden parten spelen citeren we hier, hetgeen een sportverslaggever schreef: nu, van een Lucky Ajax zouden wij voorlopig niet iMl Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 Een ieder die een beetje in de voetbalwereld thuis is weet, dat D.O.S.-uit een niet gemakkelijke opgave betekent. Nu zijn de mannen van Tonny v. d. Linden dit jaar ook niet in top-vorm, maar niettegenstaande dat of misschien wel juist daarom betekende het toch „uitkijken". U weet het, het werd 22. Niet met hogeschool-voetbal. Door geen van twee partijen. Maar zij die er geweest zijn kunnen be amen, dat er door onze jongens voor „geknokt" is van de eerste tot de laatste minuut. Als een kleine triomf vonden we links-en- rechts in de Pers „einde van nederlagen-serie voor de Amsterdam mers" e.d. Ajax had het betere spel. Gewerktallemaal met Bennie Muller als uitblinker. We kwamen met 10 achter, doch Peet Petersen, dit keer geen „mens van morgen" maar ook niet „van gisteren" maakte fraai gelijk. Een dekkingsfout in onze verdediging betekende 21 voor D.O.S. Maar toen ook de Utrechtenaren „achter" even „slipten", was Bennie er als de kip pen bij om er 22 van te maken. Waarmede ook het einde kwam. Nog wel geen overwinning, doch in ieder geval geen nederlaag. Dat was helaas wel weer het geval, een week later tegen G.V.A.V. in Groningen. Tót de rust, met de sterke wind tegen hielden we de zaak in evenwicht (00). Mochten we wat optimis tisch zijn? Maar daarna eerst een off-side-doelpunt van v. Tilburg; Fransen en Alma naar 30 voor de Groningers! Intussen hadden we Bertus Hoogerman moeten missen (Ronnie Boomgaard kwam onder de lat) terwijl enige tijd later Bennie Muller na een botsing met doelman Van Leeuwen zelfs op de brancard het veld moest ruimen, zodat we met 10 man verder moesten. Het spel van onze tegenstanders was bikkelharden meer dan dat! Om het be zit van de bal werd met recht gevochtenGevolgen van té riskante en té harde botsingen, waar de scheidsrechter zelden bezwaar tegen had," aldus uit de Sportpers. Cruyff redde tenslotte de eer. (31) Voor een debutant onder deze omstandigheden zeker een compliment! Met drie gewonden Werner Schaaphok kwam er ook niet zonder kleerscheuren af werd de terugreis aanvaard; in goede stemming overigens. Wanneer zouden we weer eens met voetballen kunnen laten zien wat Ajax kan Kijk, ook in voorgaande jaren, toen onze positie aanmerkelijk beter was, hebben we vaak de punten in het noorden moeten laten. En met ons vele andere clubs. Met voetballenWe kwamen dan, behoudens een lichte verwonding bij deze of gene weer heelhuids terug. Maarenfin, (een schrale troost), we waren niet de enigenu zult het ook 's maandagsmorgens wel gelezen hebben. Dat er hard gespeeld wordt, zo van tanden op elkaar, is zelfs prijzenswaardig. Zolang het maar fair blijft. Maar wat we heden ten dage téveel ontmoetenNeen Alvorens onder deze narigheid een punt te zetten, nog even „Het Vrije Volk": Een klokgave pass van Fransen bereikte de attente Van Tilburg (op het randje van buitenspel) die raak schoot (10). De vreugde-dansen werden op een bijna walgelijke manier ontsierd door linksbuiten Bertie Witkop, die Bennie Muller, vanaf de zes tienmeterlijn tot aan de middenstip op hoofd en rug bleef trom melen." Inderdaadwalgelijk. Was 1 nov. j.l. voor het Eerste en Tweede een off-day", het was voor de overige seniores waarvan we het toch niet slecht ge wend zijn al niet beter. Ajax 3 gelijk (terwijl er winst in zat) 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 2