DE K.N.V.B.-JUNIORES AAN ONZE MEDEWERKERS BERJOZKA AJAX Dank zij een vriendelijke - en zeer gewaardeerde - geste van het Impresariaat PETERS, waren OOST en WEST in de gelegenheid elkaar op charmante wijze te ontmoeten Foio: Alg. Holl. Fotopersbureau Met onze K.N.V.B.-juniores wil het nog niet helemaal vlotten. Za terdag 17 oktober j.l. kwam het Nijmegense N.E.C. op bezoek. Het werd een gelijk spel (11). Rust 00. Het enige Ajax-doel- punt werd even voor de rust gescoord door Ton Fens. Een kwar tier voor het einde van de wedstrijd wist het kranig spelende N.E.C. de gelijkmaker uit het vuur te slepen. (11). Een uitslag, waarmee onze jongens, gezien het vertoonde spelbeeld, eigenlijk dik tevreden mogen zijn. Zaterdag 24 oktober j.l. was ons jeugdelftal verstoken van voet bal, zodat uw correspondent zijn pen onaangeroerd kon laten. 31 Oktober j.l. aanvaardde ons jeugdteam de reis naar het Friese Haagje, Heerenveen. Het werd een 22 gelijk spel. De beide Ajax-doelpunten werden gescoord door T. de Vries. Enige minu ten voor het einde van de wedstrijd onthield de scheidsrechter ons een geheide strafschop, toen de goed spelende Ger Splinter vlak voor het vijandelijke doel op klassieke wijze „onderuit" werd ge haald, zodat de overwinning ons op de valreep ontging. Wanneer dit geen strafschop was, wat is dan wel een penalty? Iemand in de negende heupworp nemen? Enfin, jammer en niets aan te doen. Zaterdag 7 november j.l. kwam het Apeldoornse A.G.O.V.V. met zijn jeugdploeg bij ons op bezoek. Het werd een 31 Ajax-over- winning. (Rust 30). Dank zij doelpunten van Ger Splinter, Ton Fens en T. de Vries kwam Ajax reeds twintig minuten na het be gin op een riante 30 voorsprong, met welke stand tevens de rust aanbrak. Circa 20 minuten na de rust wist A.G.O.V.V. de achterstand tot 31 te verkleinen, ofschoon hierbij aangetekend moet worden, dat alvorens de bal achter Peter Jansen gedeponeerd werd, het bruine monster in een eerder stadium de uitlijn duidelijk gepas seerd was. Hierna ging de wedstrijd uit als een nachtkaars. Het was geen wed strijd om er uitbundige beschouwingen in deze kolommen aan te wijden. Ons jeugdelftal had weer twee punten vergaard, hetgeen na een aantal gelijke spelen ook wel bepaald noodzakelijk was, teneinde aansluiting bij de kopgroep te houden. J. H. H. Mogen wij een dringend beroep op u doen, om uw zo gewaar deerde kopij, zoveel mogelijk getypt in te sturen. Let wel indien mogelijk!! Indien u niet van een schrijfmachine gebruik kunt ma ken, wel, ga dan gewoon door met uw geschreven bijdragen; er wordt dan door behulpzame handen wel voor gezorgd, dat om zetting in machineschrift plaats vindt. Het maakt n.l. bij het zetten veel verschil uit, of de kopij getypt dan wel met de hand geschreven is. Dit laatste n.l. is (begrijpelijk) niet altijd voor iedereen leesbaar en houdt derhalve de letter zetter, die dan moet gaan „ontcijferen", ernstig op. Bovendien geeft het aanleiding tot veel correctie. Dat kost allemaal geld, hetgeen wij gaarne willen besparen. Bij voorbaat onze dank. DE REDACTIE 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 23