SS-UONKBAL AJAX-JEUGD WON HONKBALTOERNOOI IN UITHOORN Ofschoon onze jongste groep honkballers, spelende in de z.g. Babe Ruth League, genoemd naar de legendarische Amerikaanse honk balspeler, dit seizoen niet tot buitengewone verrichtingen in de competitie was gekomen, gaf Ajax gaarne gevolg aan de uitnodi ging tot deelneming aan het jeugdtoernooi van de op 16 februari 1962 te Uithoorn opgerichte honkbalclub Thamen. De bekende sportcommentator Bob Spaak, die sinds enige tijd in genoemde gemeente woont, had voor deze sportgebeurtenis een wisselprijs beschikbaar gesteld. Daar de heer Spaak door ambtsbezigheden in het buitenland vertoefde, liet hij zich door zijn zoon vertegen woordigen. Een andere reden tot inschrijving was o.m. het feit, dat schrijver dezes er nog altijd met plezier, maar ook met wee moed, aan terugdenkt dat Ajax met medewerking van V.V.G.A. achtmaal een jeugdtoernooi op touw zette. Daar onze velden op Voorland nadien voor het beoefenen van honkbal ongeschikt wer den de ballen vielen te vaak in de omringende sloten kwam hieraan een abrupt einde. Jammer! Nadat de ondergetekende op de verzamelplaats de jongens een prettige dag had toegewenst, doch hun op het hart had gedrukt de naam van Ajax onder alle omstandigheden hoog te houden, vertrokken wij om 10.10 uur met de bus van Maarse Kroon en reden in grillige bochten langs de Amstel. Bij de aankomst werden wij hartelijk ontvangen. Voordat een der organisatoren zijn welkomstrede uitsprak, wapperden de vlaggen van de mededingende verenigingen reeds fier in de frisse wind. De jeugd van de gecombineerde Haarlem Nicols nam tegen Tha men aanvankelijk een voorsprong, maar doordat de werper der Spaarnestedelingen de slagzone tal van malen te laag zocht, kon de „thuisclub" nog juist de zege behalen. Vervolgens traden Blauw Wit en Ajax binnen de lijnen. In de eerste slagbeurt konden onze fysiek sterkere tegenstrevers ietwat fortuin lijk met 20 de leiding nemen. Het gelukte Richard Oldenziel, die na een veldfout op de honken was gekomen, tegen te scoren. Goed veldwerk van onze kant belette Blauw Wit verder uit te lopen. Na dat Ronald van den Berg en Piet Loois vier wijd hadden afgedwon gen, liet Wim de Wit met één man uit een tweehonkslag los, wat in een tweetal runs resulteerde. In de laatste inning slaagde Blauw Wit er weliswaar in de stand weer in evenwicht te brengen, maar Ajax had nog iets achter de hand. Michiel Huisman opende met een prachtige tweehonkslag. Hierna moesten er twee nullen wor den opgetekend. Chiel kon echter, na door een doorgeschoten bal op het derde honk te zijn beland, dank zij een gave tik van Piet Loois voor het winnende punt zorgen. Vermelding verdient nog een fraaie running catch van Paul Fokke. Opgetogen over deze niet verwachte overwinning begaven de onzen zich tijdelijk in de kleedkamers. Blauw Wit bleef in de derde wedstrijd met duidelijke cijfers tegen de enigszins teleurstellende Haarlem Nicols in de meerderheid. De finale ging tussen Thamen en Ajax. Aanvoerder Ko van Wijk verkoos met zijn team eerst als veldpartij te fungeren. Zoals van te voren was afgesproken, nam H. C. Nagelkerken nu de plaats van Loois in. Gaarne wil uw verslaggever er ook in dit clubblad zijn voldoening over uiten, dat na onze eerste victorie de overige knapen die nog niet in het veld waren geweest, begrip hadden voor de moeilijke keuze bij het formeren van het negental. Spon taan stelden zij voor, de ploeg verder ongewijzigd te laten. Een wel zeer sportief gebaar van Roel van Hoek en van Han Römer, de „goede" zoon van zoon Stiefbeen. Tot de laatste slagbeurt stonden onze belagers een „neuslengte" voor. Waarschijnlijk zou het verschil groter zijn geweest als enige honklopers wat voorzichtiger te werk waren gegaan. Nu betekende het vooral voor onze pitcher Luuk Nagelkerken in een aantal moei lijke situaties een grote opluchting dat er kort achter elkaar twee lopers werden uitgetikt. Met een 21 achterstand kwam Ajax voor de laatste keer aan slag. Nadat H. C. Nagelkerken en Oldenziel een vrije loop was toegestaan en Thamens eerste-honkman een moeilijke vangkans op foutgebied had gemist, nam Michiel Huis man met twee man uit de knuppel ter hand. Eerst liet hij zich tot een slagbeweging op een te hoog geworpen bal verleiden, doch even later maakte hij alles goed door met een striemende klap langs de voor ons gunstige kant van het derde honk zijn twee voorgan gers in de gelgenheid te stellen de thuisplaat te bereiken. Uitgelaten van vreugde verlieten alle Ajacieden het strijdperk. Sympathiek was het dat de verliezende partijen terstond hun ge lukwensen aanboden. Een afzonderlijk woord aan het adres van het te elfder ure als hel per aangezochte juniorlid W. B. Schopenhauer. Met geestdrift wijd de hij zich aan zijn verantwoordelijke, doch dankbare taak. Voor hem moet het eveneens een genoegen zijn geweest dat Ajax als eerste uit de bus kwam. Wolter, ook van deze plaats nog hartelijk bedankt voor de aangename manier waarop je de jongens en hun leider ter zijde hebt gestaan! Ajax kon behalve de wisselprijs nog een verenigingsvaan in ont vangst nemen. De overige clubs gingen evenmin met lege handen naar huis. Alle deelnemers kregen een keurig herinneringsvaantje. Bovendien werden de scheidsrechters met een paar manchetknopen verrast. Mede uit naam van de andere verenigingen dankte de ondergete kende niet alleen voor de uitnodiging tot deelneming, maar ook voor de gulle gastvrijheid en de goede organisatie van de H.C. Thamen. Pas nadat wij voor een fotograaf hadden geposeerd, konden wij ons in opgewekte stemming naar de kleedkamers begeven. Het product van bedoelde plaatjesmaker stond enige dagen later met een bijbehorend verslag in de sportrubriek van „Ons Week blad Uithoorn". Dank zij de welwillende medewerking van collega- scheidsrechter B. Lodewegen jr te Uithoorn, konden onze zegevie rende honkbalkeien in de dop ook in ons eigen cluborgaan worden vereeuwigd. Ten slotte wilde de vader van Dennis Tjepkema niet achter blijven; hij maakte het namelijk mogelijk dat iedere bij dit sportfestijn betrokken Ajacied een fraaie afdruk van de begeerde foto kreeg. Heer Tjepkema, behoeft het nog betoog dat de belang hebbenden uw attentie buitengewoon op prijs hebben gesteld? Heren organisatoren van de H.C. Thamen, niet omdat wij totaal onvoorzien met de eerste prijs gingen strijken, maar bovenal voor de fijne sportdag, waarin het weer eens goed deed de echte ama teuristische geest waar te nemen, zijn alle knapen u zeer erkente lijk. Tot ziens! In een uitbundige sfeer werd de terugtocht aanvaard. E. H. VAN TUYL KANTOORARTIKELEN DOORSCHRIJFSYSTEMEN SCHRIJFMACHINES TEL- en REKENMACHINES Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185-223 - Telefoon 249859-249250-249259 - Amsterdam Kantoormeubelen - Kantoorartikelen Middenweg 97 - 99 Telefoon 946097 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 20