„SPORT" bestuurskamer uit de Bij het lezen van de verschillende cou rantenverslagen, iedere maandag, moeten wij steeds weer denken aan de woorden van de heren Jos Coler en T. Schroder, toen zij een beroep deden op clubbestuur ders en scheidsrechters de verruwing van ons mooie voetbalspel tegen te gaan. Wel nu, als wij de zondag van 15 november er zo eens even op nagaan, lijkt het ons dat de stemmen van bovengenoemde heren moeten worden beschouwd, als die van „Roependen in de woestijn". Onder het hoofd: GEWONDEN EN VECHTPARTIJEN maakt het Nieuwsblad van het Noorden de volgende balans op: „Er waren gisteren op de voetbalvelden gewonde spelers, vechtpartijen; in alle di visies is het rumoerig geweest. Het ergst was Reinier (Beertje) Kreijermaat van Feijenoord eraan toe. Met 'n dubbele been breuk (scheen- en kuitbeen) is de onfor tuinlijke Rotterdammer naar de Clarastich- ting vervoerd. Voor hem voorlopig geen „Koning Voetbal". Bennie Muller van Ajax, maakte ook al met de brancard kennis, evenals de linksbuiten van Heerenveen Oosterhof. Bij hen waren de verwondingen gelukkig van minder ernstige aard. Niet elk ongeluk behoeft uiteraard het ge volg te zijn van ruw voetbal, maar wan neer wij zo het oor te luisteren leggen, dan Westenberg van Heracles liep een fikse hoofdwond op na een duel met Kohn van Fortuna en Van der Wint moest zijn plaats afstaan aan Mellema. In de tweede divisie B waren de gemoede ren nogal verhit. Zo kon Robbemond van Fortuna Vlaardingen het stevig pak slaag van D.F.C. niet verwerken en werd het veld uitgestuurd. Gooi- en smijtwerk was het bij S.V.V.Wilhelmina en 't GooiHermes. Vijf minuten voor het einde werden er in Schiedam niet minder dan drie strafschop pen genomen, twee voor S.V.V. Na afloop moest de politie rake klappen uitdelen. Een toeschouwer overleed op de tribune. In Hilversum was het doorlopend bakkeleien. Een Gooispeler, De Jong, werd door zijn eigen aanvoerder groggy buiten de lijnen gesleept. Terwijl de Gooidoelman Bakker bezig was vechtenden te scheiden, scoorde Tony van Ede de gelijkmaker Nog even voortgaande: VeloxBlauw Wit: doordat de geblesseerde v. d. Gijp nog slechts als rechtsbuiten kon meestrom- pelenAndere wedstrijd: liep de rechtsbuiten Piet v. d. Kuil in de eerste helft een beenblessure op die zo ernstig bleek, dat hij voorlopig niet zal kunnen spelen." Bart in 't Hout: „Vooral de aftocht van Kreyermaat op de draagbaar met een snik kende echtgenote aan de rand van het veld was een trieste aanblik, die schril contrasteerde met het applaus van de tri bunes. Een eresaluut aan een geveld gla diator: Het doet ons iets te Romeins aan." We kunnen ons voorstellen dat er bij een clubbestuur tot op zekere hoogte de be reidheid is om aan een verzoek als door de heren Coler en Schroder gedaan, mede te werken TOT OP ZEKERE HOOGTE Want als het puntje-bij-het-beruchte-streep- je komt, het streepje voor de fatale plaatsU mag er van denken wat u wil, maar dan grijpen 9 van de 10 tegen woordig naar de „hakbijl" of wat er maar op lijkt WINNEN!! Kost-wat-het-kost! Een behoor lijke premie als „doping"en vooruit maar. Maar zij die boven dit alles staan (beho ren te staan) zijn de H.H. scheidsrechters. Deze heren kunnen de wensen van de bondsbestuursleden waar maken Zij kunnen door hun optreden het „dier" onschadelijk maken. Pen op de neus en is het al te ergnaar de kleedkamer met daarna een schorsing, niet van 3 of 4 we ken, maar minstens een half jaar voor zul ke lieden. En bij herhaling 3 jaar of nog langer. Dat is o.i. het enige. Straffe lei ding door de scheidsrechter en strengere straffen! Dan kijken de „heren" wel uit H.H. scheidsrechters, excuseert u ons deze vrijpostigheid, maar we weten dat uw op treden een wedstrijd kan maken-en-breken. Met alle respect voor, we mogen wel zeg gen, de manmoedigheid, waarmede u vaak 's zondags het voetbalveld betreedtWe weten het, (is het eigenlijk niet dwaas, zo iets bij sport te moeten erkennen) uw le ven is niet zonder gevaar Het is echter gelukkig niet overal zo. U weet zo langzamerhand wel, waar een „ge varenzone" ligt en waar niet. Tijdig vóór de wedstrijd door het bestuur van de ont vangende vereniging maatregelen te uwer eventuele bescherming laten nemen, lijkt ons de weg. Als door uw optreden men wel gedwongen wordt het spel te spelen, zoals het be hoort, zal de agressiviteit o.i. ook minder worden en krijgen we binnen en buiten de lijnen een betere en sportieve sfeer. Denk er eens over We zullen u met nog meer belangstelling als tot heden het geval was, de grasmat zien betreden. T .M. Maandag 2 november j.l. zijn de spelers en reserves van het 1e elftal, de trainers, de bestuursleden en de erevoorzitter allen vergezeld door hun dames, te gast geweest bij de voorzitter en zijn echtgenote. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de K.N.V.B. zal de afdeling Amsterdam een tentoonstelling inrichten, waarvoor Ajax onder meer beschikbaar zal stellen: De gouden kampioensmedailles, de gouden Meerbeker, de Vrijheidsbeker, de 2e A.R.O.L.-beker en enige foto's. De juniores-A zullen deelnemen aan een internationaal jeugd- toernooi te Bocholt op 1 en 2 mei a.s. De K.N.V.B.-juniores zullen deelnemen aan het internationaal Jeugdtoernooi van Feijenoord om de bronzen Stadionplaquette op donderdagavond 20 mei, vrijdagavond 21 mei, zaterdagmiddag 22 mei en zondag 23 mei a.s. Op 3 november is er een bijeenkomst gehouden door het bestuur met de leden van de vaste commissies. De bestuursleden J. van Praag, J. H. Westrik, H. G. A. Timman, M. Bremer, J. Hordijk, W. F. C. Bruynesteyn en A. Kraan, waren aanwezig op het afscheidsfeest van W. F. Volkers van de Heine- ken Brouwerij. Voorzitter Van Praag bood hierbij een kristallen vaas aan. De K.N.V.B.-juniores zullen deelnemen aan het internationaal jeugdtoernooi van Blauw Wit, dat wordt gehouden tijdens de pinksterdagen 1965. Zij nemen tevens deel aan het internationaal jeugdtoernooi van A.D.O. op 29 en 30 mei 1965. Het dagelijks bestuur had 11 november een bespreking met de heer F. C. Peijpers van het kantoor Langeveldt de VosDe Waal Zn, inzake de voor rekening van Ajax lopende verzekeringen. 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1964 | | pagina 17